
Пад'ёмны рывок з гантэлямі
Perfil del Ejercicio
Ejercicios Relacionados:
Introducción al Пад'ёмны рывок з гантэлямі
Выпады з гантэлямі - гэта ўніверсальнае практыкаванне, якое задзейнічае некалькі груп цягліц, у тым ліку чатырохгаловай мышцы, падкаленныя сухажыллі, ягадзіцы і стрыжань, спрыяючы агульнай сіле і раўнавазе цела. Ён падыходзіць як для пачаткоўцаў, так і для прасунутых фітнес-энтузіястаў, паколькі яго можна наладзіць пад розныя ўзроўні фізічнай падрыхтоўкі, змяняючы вагу гантэлей. Людзі могуць выбраць гэта практыкаванне для павышэння сілы ніжняй часткі цела, паляпшэння раўнавагі і каардынацыі, а таксама для павелічэння спальвання калорый, што робіць яго эфектыўным выбарам для тых, хто імкнецца да зніжэння вагі, тоніравання цягліц або паляпшэння спартыўных вынікаў.
Realización del: Un Tutorial Paso a Paso Пад'ёмны рывок з гантэлямі
- Устаньце на лаву правай нагой, націскаючы на пятку, каб падняць цела ўверх і адначасова падцягваючы левае калена да грудзей.
- Спыніцеся на імгненне ўверсе, затым апусціце левую нагу на падлогу ў становішчы выпаду, трымаючы правую нагу на лаве.
- Адштурхніцеся левай нагой, каб вярнуцца ў зыходнае становішча, трымаючы правую нагу на лаве на працягу ўсяго руху.
- Паўтарыце практыкаванне для патрэбнай колькасці паўтораў, затым пераключыцеся на іншую нагу.
Consejos para Realizar Пад'ёмны рывок з гантэлямі
- Пазбягайце нахілаў наперад: адной з распаўсюджаных памылак, якіх варта пазбягаць, з'яўляецца нахіл наперад, калі вы падымаецеся. Гэта стварае непатрэбную нагрузку на паясніцу і здымае ўвагу з ягадзіц і сцёгнаў. Трымайце спіну прама, а стрыжань задзейнічаны, каб захаваць раўнавагу і стабільнасць.
- Не спяшайцеся: яшчэ адна распаўсюджаная памылка - спяшацца з практыкаваннем. Павольныя, кантраляваныя рухі дапамогуць больш эфектыўна задзейнічаць мышцы і знізяць рызыку атрымання траўмы.
- Выкарыстоўвайце адпаведную вагу: выкарыстоўвайце вагу, які з'яўляецца складаным, але кіраваным. Калі вы
Пад'ёмны рывок з гантэлямі Preguntas Frecuentes
¿Los principiantes pueden hacer el Пад'ёмны рывок з гантэлямі?
Так, пачаткоўцы могуць выконваць практыкаванне «Выпад з гантэлямі ўверх». Тым не менш, яны павінны пачынаць з лёгкіх вагаў або нават без іх, каб прывыкнуць да руху і падтрымліваць належную форму. Таксама важна пераканацца, што прыступка або платформа не занадта высокая, каб захаваць раўнавагу і прадухіліць траўмы. Як і з любымі новымі практыкаваннямі, пачаткоўцы павінны пачынаць павольна і паступова павялічваць інтэнсіўнасць па меры павышэння іх сілы і цягавітасці. Заўсёды добра пракансультавацца з фітнес-прафесіяналам, калі вы пачынаеце новую праграму практыкаванняў.
¿Cuáles son las variaciones comunes del Пад'ёмны рывок з гантэлямі?
- Бакавы выпад з гантэлямі: у гэтым варыянце вы падымаецеся на лаву або ложу збоку, па-іншаму апрацоўваючы ягадзіцы і вонкавы бок сцёгнаў.
- Пад'ём гантэлей да выпаду ў жым над галавой: гэта складаны рух, пры якім вы выконваеце жым над галавой у верхняй частцы прыступкі, перш чым кінуцца ўніз.
- Пад'ём гантэлей з выпадам спераду: гэтая разнавіднасць ўключае ў сябе пад'ём на лаву і наступны выпад наперад той жа нагой.
- Пад'ём гантэлей з рэверансам: падняўшыся на лаву або бокс, вы робіце выпад назад і ўбок, скрыжаваўшы заднюю нагу за пярэдняй.
¿Cuáles son buenos ejercicios complementarios para el Пад'ёмны рывок з гантэлямі?
- Станавая цяга: становая цяга з'яўляецца выдатным дадатковым практыкаваннем, паколькі яно накіравана на паясніцу, ягадзіцы і падкаленныя сухажыллі. Гэтыя мышцы таксама задзейнічаны падчас рывка з гантэлямі, і іх умацаванне з дапамогай становай цягі можа дапамагчы палепшыць форму і стабільнасць вашага рывка.
- Ягадзічны мост: гэта практыкаванне спецыяльна накіравана на ягадзіцы і падкаленныя сухажыллі, якія з'яўляюцца ключавымі цягліцамі, якія выкарыстоўваюцца ў выпады з гантэлямі. Умацоўваючы гэтыя мышцы з дапамогай ягадзічнага моста, вы можаце палепшыць свой баланс і сілу падчас выпадаў.
Palabras clave relacionadas para Пад'ёмны рывок з гантэлямі
- Трэніроўка рывок з гантэлямі
- Практыкаванні для ўмацавання чатырохгаловай мышцы
- Танізаванне сцёгнаў з гантэлямі
- Выпады ўверх
- Практыкаванні з гантэлямі для ног
- Пакрокавы рывок з гірамі
- Трэніроўкі з гантэлямі для чатырохгаловай мышцы
- Ўмацоўваем сцягна гантэлямі
- Тэхніка рывка з гантэлямі ўверх
- Танізаванне ног з крокавымі выпадамі
Do Пад'ёмны рывок з гантэлямі in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















