Thumbnail for the video of exercise: Легнало сгъване за бицепс с кърпа

Легнало сгъване за бицепс с кърпа

Профил на Упражнението

Част на ТялотоБицепс, Горни ръце
ОборудванеТежести
Основни МускулиBiceps Brachii, Brachialis
Второстепенни МускулиBrachioradialis

Вземете библиотеката с упражнения в джоба си!

Въведение в Легнало сгъване за бицепс с кърпа

Сгъването за бицепс в легнало положение с кърпа е ефективно упражнение, което насочва и укрепва бицепсите и предмишниците, като същевременно подобрява силата на захвата. Това упражнение е идеално за спортисти, особено за тези, които се занимават със спортове, изискващи силна ръка, като скално катерене, бойни изкуства или вдигане на тежести. Включването на това упражнение във вашата рутина може да подобри силата и издръжливостта на горната част на тялото ви, като улесни ежедневните задачи и подобри представянето ви в различни спортни и фитнес дейности.

Изпълнение на: По стъпки урок Легнало сгъване за бицепс с кърпа

  • Хванете кърпа в двата края, като я поставите върху гърдите си с напълно протегнати ръце и ръце на ширината на раменете.
  • Бавно огънете лактите си и издърпайте кърпата към челото си, като държите горната част на ръцете неподвижна и се уверете, че движението идва от лактите.
  • Задръжте в горната част на движението за секунда, свивайки бицепсите си.
  • Бавно спуснете ръцете си обратно в изходна позиция, като се уверите, че поддържате напрежение върху кърпата през цялото упражнение.

Съвети за Изпълнение Легнало сгъване за бицепс с кърпа

  • Правилно захващане: Хванете краищата на кърпата във всяка ръка с длани, обърнати от вас. Уверете се, че хватката ви е здрава, но не прекалено стегната, тъй като това може да натовари китките ви. Ръцете ви трябва да са на ширината на раменете.
  • Контролирано движение: Ключът към това упражнение е бавното, контролирано движение. Навийте кърпата към челото си, като огънете лактите и стиснете бицепсите си. Задръжте тази позиция за няколко секунди, след което бавно изпънете ръцете си обратно в изходна позиция. Избягвайте често срещаната грешка да бързате с движението или да използвате инерция, за да повдигнете кърпата, тъй като това може да доведе до нараняване и няма да работи ефективно

Легнало сгъване за бицепс с кърпа Често задавани въпроси

Могат ли начинаещите да направят Легнало сгъване за бицепс с кърпа?

Да, начинаещите могат да изпълняват упражнението Легнало сгъване на бицепс с кърпа. Важно е обаче да започнете с лека и да се съсредоточите върху правилната форма, за да избегнете наранявания. Това упражнение е полезно за укрепване на мускулите на бицепса. Както при всяко ново упражнение, начинаещите трябва да го изпълняват бавно и постепенно да увеличават интензивността, докато тяхната сила и издръжливост се подобряват.

Какви са общите вариации на Легнало сгъване за бицепс с кърпа?

  • Hammer Curl: Този вариант включва задържане на кърпата в неутрален хват (дланите са обърнати една към друга), което може да помогне за насочване към различни части на бицепсите и мускулите на предмишницата.
  • Сгъване на бицепс под наклон: Този вариант включва легнало гръб върху наклонена пейка, което променя ъгъла на упражнението и може да помогне за насочване към различни части на бицепса.
  • Сгъване за концентрация: Този вариант включва седене на пейка с лакът, опрян във вътрешната част на бедрото, което може да ви помогне да изолирате бицепсите и да ви попречи да използвате други мускули, за да вдигнете тежестта.
  • Preacher Curl: Този вариант включва използването на пейка за проповедници, за да ви помогне да изолирате бицепсите и да ви попречи да използвате тялото си, за да вдигнете тежестта.

Какви са добрите допълнителни упражнения за Легнало сгъване за бицепс с кърпа?

  • Hammer Curls: Hammer Curls работят както върху бицепса, така и върху брахиалиса, мускул, който се намира под бицепса. Това допълва легналото сгъване за бицепс с кърпа, като гарантира, че всички области на горната част на ръката са подсилени и тонизирани.
  • Спускане на трицепс: Въпреки че това упражнение е насочено основно към трицепсите, то индиректно работи и върху бицепсите. Чрез укрепване на трицепсите можете да подобрите цялостната си сила и стабилност на ръцете, което може да подобри представянето ви в упражнението Легнало сгъване на бицепс с кърпа.

Свързани ключови думи за Легнало сгъване за бицепс с кърпа

  • Претеглено сгъване за бицепс с кърпа
  • Тренировка за бицепс с кърпа
  • Упражнение за укрепване на горната част на ръката
  • Вариация на бицепсово сгъване
  • Свиване с кърпа за бицепс
  • Упражнение с кърпа с тежести
  • Тонизиране на ръцете с кърпа
  • Изграждане на бицепс с кърпа и тежест
  • Тренировка за горната част на ръцете с кърпа
  • Укрепване на бицепс с помощта на кърпа и тежест

Do Легнало сгъване за бицепс с кърпа in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play