
Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə
Təlim Profili
Əlaqəli Təlimlər:
Müqəddəsə təqdimat Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə
Kabel Əyilmiş Tək Qol Geriyə zərbə triseps və yuxarı bədən əzələlərini hədəf alan güc artırıcı məşqdir. Qol gücünü və tərifini artırmaq istəyən orta və ya qabaqcıl fitness səviyyələrində olan şəxslər üçün idealdır. İnsanlar bu məşqi tricepsləri təcrid etmək, əzələ simmetriyasını yaxşılaşdırmaq və gündəlik funksional hərəkətlərə kömək etmək qabiliyyətinə görə üstünlük verə bilər.
İcra: Adım-adım dərslik Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə
- Maşınla üzbəüz durun, bir əlinizlə sapı tutun və kabeldə gərginlik yaratmaq üçün bir neçə addım geri çəkin.
- Dizlərinizi bir az bükün və kürəyinizi düz tutaraq, gövdəniz demək olar ki, yerə paralel olana qədər ombanızdan irəli əyilin.
- Dirsəyinizi 90 dərəcə bucaq altında, bədəninizə yaxın tutun və sonra tam uzadılana və yerə paralel olana qədər qolunuzu geriyə doğru uzatın.
- Qolunuzu yavaş-yavaş başlanğıc vəziyyətinə qaytarın və digər qola keçməzdən əvvəl hərəkəti istədiyiniz sayda təkrarlayın.
İcra üçün məsləhətlər Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə
- Düzgün formanı qoruyun: Torso demək olar ki, yerə paralel olana qədər kürəyinizi düz tutaraq belinizdə əyilin. Üst qolunuz gövdəyə yaxın və yerə paralel olmalıdır. Kabelin ağırlığını neytral tutuşla tutduğunuz üçün qolunuz yerə yönəldilməlidir. Kürəyinizi yuvarlaqlaşdırmaqdan və ya qolunuzu bədəninizdən uzaqlaşdırmağa imkan verməyin, çünki bu, kürəyinizi və çiyninizi gərginləşdirə bilər.
- Nəzarət olunan Hərəkət: Nəfəs alarkən, qolunuzu hərəkətsiz saxlayaraq, qolunuz tam uzadılana qədər hərəkəti yerinə yetirmək üçün tricepsinizi istifadə edərək kabeli geri çəkin. Nəfəs alın və yavaş-yavaş kabeli başlanğıc vəziyyətinə endirin. Sürətli, sarsıntılı hərəkətlərdən çəkinin. Bu məşqin açarı yerinə yetirməkdir
Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə TEQs
Yenilər etmək olar Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə?
Bəli, yeni başlayanlar, şübhəsiz ki, Kabel Bükülən Tək Qolu Geri Təpmə məşqini yerinə yetirə bilərlər. Bununla belə, düzgün formadan istifadə etmələrini təmin etmək və zədələnməmək üçün yüngül çəki ilə başlamalıdırlar. Məşqin düzgün yerinə yetirilməsini təmin etmək üçün ilk bir neçə dəfə məşqçinin və ya təcrübəli idman zalı müdaviminin nəzarət etməsi də faydalıdır. Hər hansı yeni məşqdə olduğu kimi, hərəkətlə güc və rahatlıq artdıqca çəki tədricən artırmaq vacibdir.
Ortama variations nədir Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə?
- Müqavimət zolağı əyilmiş tək qollu geriyə zərbə: Bu variasiya kabeli müqavimət zolağı ilə əvəz edir, daha çox elastikliyə və müqavimətin asan tənzimlənməsinə imkan verir.
- Oturmuş Tək Qol Geri Təpmə: Bu variasiya oturarkən həyata keçirilir, daha çox triseps əzələsinə və nüvənin sabitliyinə daha az diqqət yetirir.
- İki Qollu Kabel Geri Tepme: Bu variasiyada, hər iki qol eyni vaxtda bir kabel maşını istifadə edərək, məşqin intensivliyini artırır.
- Dəzgahın tək qollu geri təpilməsi: Bu variasiya üçün siz trisepsləri təcrid etməyə və bel nahiyəsində gərginliyi azaltmağa kömək edən meylli skamyada məşq edirsiniz.
Yaxşı tamamlayıcı təlimlər nədir Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə?
- Close-Grip Bench Press: Bu məşq tricepsləri Kabelin üzərində əyilmiş tək qolun geriyə zərbəsinə bənzər şəkildə cəlb edir, lakin o, eyni zamanda sinə və çiyinləri əhatə edir və ümumi yuxarı bədən gücünü artırmağa kömək edə biləcək daha mürəkkəb bir məşq təklif edir.
- Triceps dipsləri: Triceps dipsləri eyni əzələ qrupunu, trisepsləri hədəf alaraq, lakin fərqli bir şəkildə, əzələlərin uyğunlaşmasının qarşısını almağa və davamlı irəliləyişə nail olmağa kömək edə bilən Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə zərbəni tamamlayan bədən çəkisi məşqidir.
Əlaqəli açar sözlər üçün Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə
- Kabel geri təpmə məşqi
- Tək qollu kabel məşqi
- Üst qolu gücləndirən məşq
- Kabelin əyilmiş geri təpilməsi
- Kabel ilə triceps məşqi
- Tək qol əyilmiş geri təpmə
- Üst qollar üçün kabel məşqi
- Qol tonlama kabel məşqi
- Triseps əzələləri üçün kabel məşqi
- Tək qollu kabel əyilmiş geri təpmə
Bu məşq üçün alətlər
Do Kabel Əyilmiş Tək Qolu Geriyə in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















