Thumbnail for the video of exercise: Ўздымы ног у бакі лежачы

Ўздымы ног у бакі лежачы

Perfil del Ejercicio

Parte del CuerpoCaderas, Cintura
EquipoPeso corporal
Músculos Primarios
Músculos Secundarios

¡Obtén la biblioteca de ejercicios en tu bolsillo!

Introducción al Ўздымы ног у бакі лежачы

Падыманне ног лежачы ў бакі - гэта дынамічнае практыкаванне, якое ў першую чаргу накіравана на ўнутраныя і знешнія мышцы сцягна, а таксама задзейнічае стрыжань для стабільнасці. Ён падыходзіць для людзей з любым узроўнем фізічнай падрыхтоўкі, асабліва тых, хто імкнецца ўмацаваць ніжнюю частку цела і палепшыць баланс і каардынацыю. Людзі захочуць выконваць гэтае практыкаванне, бо яно не толькі дапамагае падцягнуць сцёгны і клубы, але таксама спрыяе паляпшэнню паставы і прадухіляе траўмы ніжняй часткі цела.

Realización del: Un Tutorial Paso a Paso Ўздымы ног у бакі лежачы

  • Трымайце ногі разам і прамымі, затым падніміце іх да столі, пакуль ягадзіца не адарвецца ад падлогі.
  • Павольна апусціце ногі ўбок, трымаючы ногі сціснутымі разам і пераканаўшыся, што спіна і плечы застаюцца шчыльна на падлозе.
  • Вярніце ногі ў цэнтр, а затым апусціце іх на іншы бок, захоўваючы той жа кантроль і форму.
  • Паўтарайце гэты рух патрэбную колькасць паўтораў, сочачы за тым, каб ваша ядро ​​было задзейнічана, а вашыя руху павольныя і кантраляваныя.

Consejos para Realizar Ўздымы ног у бакі лежачы

  • Кантраляваны рух: падніміце адну нагу ад зямлі і кантралявана адвядзіце яе ўбок. Нага павінна быць прамая і паднятая прыкладна пад вуглом 45 градусаў. Распаўсюджанай памылкай з'яўляецца маханне нагой або выкарыстанне імпульсу для яе ўздыму, што можа прывесці да траўмы і знізіць эфектыўнасць практыкаванні. Рух павінен быць павольным і кантраляваным для атрымання максімальнай карысці.
  • Задзейнічайце асноўныя мышцы: падчас выканання практыкаванняў важна задзейнічаць асноўныя мышцы. Гэта не толькі дапамагае падняць нагу, але і працуе на прэс. Распаўсюджаная памылка - выконваць практыкаванне, выкарыстоўваючы толькі сілу цягліц ног,

Ўздымы ног у бакі лежачы Preguntas Frecuentes

¿Los principiantes pueden hacer el Ўздымы ног у бакі лежачы?

Так, пачаткоўцы могуць выконваць практыкаванне «Уздым ног лежачы ў бок». Аднак важна пачынаць павольна і падтрымліваць належную форму, каб пазбегнуць траўмаў. Калі вам здаецца, што гэта занадта складана, вы можаце змяніць практыкаванне, сагнуўшы калені або паменшыўшы дыяпазон рухаў. Заўсёды прыслухоўвайцеся да свайго цела і спыняйцеся, калі адчуваеце дыскамфорт. Таксама нядрэнна пракансультавацца з фітнес-прафесіяналам або трэнерам, калі спрабуеце новыя практыкаванні.

¿Cuáles son las variaciones comunes del Ўздымы ног у бакі лежачы?

  • Узважанае ўздым ног лежачы на ​​баку: гэты варыянт прадугледжвае ўтрыманне невялікай вагі або нашэнне гіры для лодыжак падчас выканання практыкаванні, што можа павялічыць інтэнсіўнасць і дапамагчы нарасціць сілу.
  • Пад'ём ног лежачы на ​​баку з дапамогай стужкі: у гэтым варыянце вакол лодыжак выкарыстоўваецца паласа супраціву, каб забяспечыць дадатковае супраціўленне, што можа дапамагчы яшчэ больш задзейнічаць мышцы сцёгнаў і сцёгнаў.
  • Пад'ём ногі лежачы на ​​баку з адвядзеннем сцягна: гэтая разнавіднасць прадугледжвае падняцце ногі ўбок, а затым перамяшчэнне яе крыху назад, што можа дапамагчы больш эфектыўна прапрацаваць сярэднюю ягадзічную і малую мышцы.
  • Уздым падвойных ног лежачы на ​​баку: гэты варыянт прадугледжвае адначасовае ўзняцце абедзвюх ног, лежачы на ​​баку, што патрабуе большай раўнавагі і сілы стрыжня.

¿Cuáles son buenos ejercicios complementarios para el Ўздымы ног у бакі лежачы?

  • Бакавыя дошкі: яны з'яўляюцца выдатным дадаткам да ўздыму ног лежачы ў бакі, таму што яны спецыяльна нацэлены і ўмацоўваюць касыя мышцы, паляпшаючы вашу здольнасць падымаць ногі ў бакі.
  • Рускія павароты: гэта практыкаванне дапаўняе ўздымы ног лежачы ў бакі, паколькі яно таксама ўключае круцільныя рухі, якія працуюць на касыя мышцы жывата, дапамагаючы павялічыць сілу і цягавітасць, неабходныя для падтрымання добрай формы падчас уздымаў ног.

Palabras clave relacionadas para Ўздымы ног у бакі лежачы

  • Трэніроўка падымання ног у бакі
  • Практыкаванне з уласнай масай цела
  • Практыкаванні для таліі
  • Варыяцыі ўздыму ног лежачы
  • Ўздым ног лежачы на ​​баку для сцёгнаў
  • Практыкаванні з абцяжарваннем таліі
  • Ўмацаванне сцягна ў хатніх умовах
  • Практыкаванні ўздыму ног для бакавой таліі
  • Трэніроўка з масай цела для сцёгнаў і таліі
  • Практыкаванне з падыманнем ног збоку з масай цела

Do Ўздымы ног у бакі лежачы in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play