Thumbnail for the video of exercise: Поза на моста Сету Бандхасана

Поза на моста Сету Бандхасана

Профил на Упражнението

Част на ТялотоЙога.
ОборудванеТегло на тялото
Основни Мускули
Второстепенни Мускули

Вземете библиотеката с упражнения в джоба си!

Въведение в Поза на моста Сету Бандхасана

Bridge Pose, или Setu Bandhasana, е подмладяващо йога упражнение, което укрепва гърба, отваря гърдите и раменете и подобрява храносмилането. Подходящ е за хора с всички фитнес нива, които искат да увеличат своята гъвкавост, да подобрят стойката и да намалят стреса. Хората може да искат да включат тази поза в своята рутина, тъй като тя също така стимулира коремните органи, белите дробове и щитовидната жлеза, насърчавайки здраво тяло и ум.

Изпълнение на: По стъпки урок Поза на моста Сету Бандхасана

  • Свийте коленете си и поставете краката си плоски на пода, на ширината на бедрата, като се уверите, че глезените и коленете са в права линия и краката ви са близо до задните части.
  • Вдишайте и леко повдигнете бедрата си от пода, докато държите краката и дланите си плоски на пода, създавайки арка с тялото си.
  • Задръжте позата, като се уверите, че раменете, шията и главата ви остават на пода, а бедрата ви са успоредни едно на друго. Дишайте дълбоко и задръжте позата толкова дълго, колкото ви е удобно, обикновено от 30 секунди до 1 минута.
  • Издишайте и бавно спуснете тялото си обратно в изходна позиция, като отново отпуснете тялото си на пода. Повторете позата според вашето ниво на комфорт.

Съвети за Изпълнение Поза на моста Сету Бандхасана

  • Ангажирайте мускулите си: Докато повдигате бедрата си към тавана, ангажирайте бедрата и задните си части. Избягвайте често срещаната грешка да натискате твърде силно с врата или главата си. Теглото ви трябва да се поддържа от раменете, краката и силата на корема и долната част на тялото.
  • Дръжте врата си отпуснат: За да избегнете напрежението на врата си, дръжте го дълго и отпуснато и избягвайте да завъртате главата си на двете страни, докато сте в позата. Често срещана грешка е да се натиска твърде много с врата или да се обръща главата, докато сте в поза, което

Поза на моста Сету Бандхасана Често задавани въпроси

Могат ли начинаещите да направят Поза на моста Сету Бандхасана?

Да, начинаещите със сигурност могат да направят позата на моста или Сету Бандхасана. Въпреки това, както при всяко ново упражнение, важно е да го правите бавно и да разберете правилната форма, за да избегнете нараняване. Може да е полезно първоначално да практикувате с инструктор по йога, за да сте сигурни, че изпълнявате позата правилно. Освен това слушайте тялото си и не се натоварвайте твърде много. Ако почувствате дискомфорт или болка, спрете и се консултирайте със специалист.

Какви са общите вариации на Поза на моста Сету Бандхасана?

  • Поза на мост с блок (Сету Бандхасана с блок): Този вариант включва поставяне на йога блок под сакрума, който предлага опора и ви позволява да задържите позата по-дълго.
  • Поза мост с каишка (Setu Bandhasana с каишка): Този вариант включва използването на йога каишка около бедрата ви, за да ги поддържате успоредни и да ангажирате вътрешната част на бедрата.
  • Възстановяваща мостова поза (Supta Baddha Konasana): Това е по-мека вариация, при която лежите по гръб със свити колене и стъпала на пода, след това повдигате бедрата си и поставяте опора или блок под сакрума.
  • Поза пълен мост или поза колело (Urdhva Dhanurasana): Това е по-напреднал вариант, при който повдигате

Какви са добрите допълнителни упражнения за Поза на моста Сету Бандхасана?

  • Позата Риба или Матсиасана допълва позата Мост, като я уравновесява. Докато позата "Мост" е извиване назад, което отваря предната част на тялото, позата "Риба" е разтягане на предната част на тялото, което отваря и разтяга задната част на врата и задните мускули, като помага да се поддържа баланс в гъвкавостта на тялото.
  • Позата плуг или халасана е друго отлично допълнение към позата мост, защото разтяга гръбначния стълб и раменете по различен начин, насърчавайки гъвкавостта. Освен това успокоява мозъка, намалява стреса и умората, което помага за постигане на релаксиращия ефект на позата на моста.

Свързани ключови думи за Поза на моста Сету Бандхасана

  • Урок за поза на моста
  • Ръководство за Сету Бандхасана
  • Упражнения за телесно тегло
  • Йога пози за начинаещи
  • Напреднали йога техники
  • Укрепване с поза мост
  • Ползи от Setu Bandhasana
  • Баланс на тялото с йога
  • Йога за сила на гърба
  • Подобряване на гъвкавостта с поза мост

Do Поза на моста Сету Бандхасана in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play