
Мъртва тяга с кабел
Профил на Упражнението
Свързани упражнения:
Въведение в Мъртва тяга с кабел
Cable Deadlift е универсално упражнение за силова тренировка, което е насочено основно към долната част на гърба, глутеусите и подколенните сухожилия, като същевременно ангажира сърцевината и подобрява цялостната сила на тялото. Подходящо е за хора с всички нива на фитнес, от начинаещи, които искат да изградят основна сила, до напреднали спортисти, които искат да разнообразят рутинните си тренировки. Хората биха искали да включат мъртва тяга с кабел в своите тренировки, тъй като те предлагат по-безопасна алтернатива на традиционните мъртви тяги, намалявайки риска от нараняване, като същевременно осигуряват значителни печалби в сила и мускули.
Изпълнение на: По стъпки урок Мъртва тяга с кабел
- Застанете с лице към кабелната машина, краката на ширината на бедрата и се огънете в бедрата и коленете, за да хванете щангата с две ръце, като държите гърба си плосък.
- Ангажирайте сърцевината си и дръжте гръбнака си неутрален, докато натискате петите си, за да вдигнете тежестта, изправяйки краката си и се изправяйки напълно.
- Задръжте позицията за секунда, като се уверите, че раменете ви са назад и гърдите ви са навън.
- Бавно спуснете тежестта обратно, като се огънете в бедрата и коленете, поддържайки плосък гръб и контролирано движение, за да завършите едно повторение.
Съвети за Изпълнение Мъртва тяга с кабел
- **Избягване на напрежението в гърба**: Често срещана грешка е заоблянето на гърба, което може да доведе до нараняване. За да избегнете това, винаги дръжте гърба си изправен и ангажирайте сърцевината по време на упражнението. Това ще ви помогне да защитите гръбнака си и също така ще ангажирате коремните мускули.
- **Избор на тегло**: Не започвайте с твърде голямо тегло. Важно е да използвате тежест, която ви позволява да поддържате добра форма през целия сет. Ако формата ви започне да се разпада, това е знак, че теглото е твърде голямо.
Мъртва тяга с кабел Често задавани въпроси
Могат ли начинаещите да направят Мъртва тяга с кабел?
Да, начинаещите могат да изпълняват упражнението Cable Deadlift, но е изключително важно да започнете с леки тежести, за да осигурите правилна форма и да избегнете наранявания. Също така се препоръчва да имате личен треньор или опитен индивид, който да наблюдава и напътства правилната форма и техника. Както всяко друго упражнение, постепенно увеличавайте тежестта, докато силата и увереността се подобряват.
Какви са общите вариации на Мъртва тяга с кабел?
- Мъртва тяга с твърд крак с кабел: Тази версия набляга на подколенните сухожилия и долната част на гърба, с по-малко внимание върху четириъгълниците.
- Мъртва тяга с сумо кабел: С по-широка стойка, тази вариация насочва по-интензивно глутеусите и вътрешната част на бедрата.
- Мъртва тяга с кабел за гребане: Това комбинирано движение съчетава мъртва тяга с гребане, като работи както за долната, така и за горната част на тялото.
- Мъртва тяга с кабел с клек: Това комбинирано движение добавя клек към мъртвата тяга, осигурявайки тренировка за цялото тяло.
Какви са добрите допълнителни упражнения за Мъртва тяга с кабел?
- Румънска мъртва тяга: Те са насочени конкретно към задната верига - глутеусите и подколенните сухожилия - подобно на кабелната мъртва тяга, но с по-голям акцент върху подколенните сухожилия, като по този начин осигуряват балансирано развитие на силата.
- Наведени редици: Докато мъртвата тяга с кабел е насочена основно към долната част на тялото, наведените гредове се фокусират върху горната част на тялото, по-специално мускулите на гърба, създавайки добре закръглена рутинна силова тренировка, която включва цялото тяло.
Свързани ключови думи за Мъртва тяга с кабел
- Тренировка за мъртва тяга с кабел
- Упражнения за укрепване на бедрата
- Упражнения с кабел за крака
- Варианти на мъртва тяга с кабел
- Техника на кабелна мъртва тяга
- Тренировки с кабел за мускулите на бедрата
- Как се прави мъртва тяга с кабел
- Мъртва тяга с кабел за тренировка на крака
- Тренировка за бедра с кабелна мъртва тяга
- Упражнение за мъртва тяга с кабел.
Do Мъртва тяга с кабел in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















