Thumbnail for the video of exercise: Единичен преден клек с гири

Единичен преден клек с гири

Профил на Упражнението

Част на ТялотоКвадрицепсите, Бедра
ОборудванеГиря
Основни Мускули
Второстепенни Мускули

Вземете библиотеката с упражнения в джоба си!

Въведение в Единичен преден клек с гири

Единичният преден клек с гири е упражнение за цялото тяло, което е насочено основно към квадрицепсите, глутеусите и сърцевината, като същевременно подобрява баланса и координацията. Подходящ е за всеки, от начинаещи до напреднали фитнес ентусиасти, тъй като може лесно да се модифицира, за да отговаря на физическото ниво на индивида. Хората биха искали да правят това упражнение, защото то не само изгражда сила и мускулен тонус, но също така подобрява функционалната годност, което е полезно за ежедневните дейности и спортните резултати.

Изпълнение на: По стъпки урок Единичен преден клек с гири

  • Бавно огънете коленете си и спуснете тялото си в клекнало положение, като се уверите, че гърбът ви остава изправен и гърдите ви са повдигнати.
  • Продължете да се спускате, докато бедрата ви са успоредни на пода или доколкото можете да отидете удобно, като поддържате форма.
  • Направете пауза за кратко в позицията на клек, преди да натиснете петите си, за да се върнете в изходна позиция.
  • Повторете това движение за желания брой повторения, като се уверите, че държите гирята на височината на гърдите през цялото упражнение.

Съвети за Изпълнение Единичен преден клек с гири

  • **Избягвайте бързането**: Една често срещана грешка е бързането в движението на клек. Единичният преден клек с гири не е за скорост, а за контрол. Уверете се, че сте се спуснали бавно в клякането, задръжте за секунда и след това се издигнете обратно с контролирано темпо.
  • **Правилно дишане**: Важно е да дишате правилно по време на това упражнение. Вдишайте, докато спускате тялото си, и издишайте, докато се избутвате обратно до изходна позиция. Правилното дишане помага за поддържане на баланс, контрол и сила по време на упражнението.

Единичен преден клек с гири Често задавани въпроси

Могат ли начинаещите да направят Единичен преден клек с гири?

Да, начинаещите могат да изпълняват упражнението Единичен преден клек с гири. Въпреки това е важно да започнете с по-леко тегло, за да осигурите правилна форма и да избегнете нараняване. Също така е полезно някой, който е запознат с упражнението, като личен треньор, да ви напътства първоначално. Както при всяко упражнение, от решаващо значение е да загреете правилно преди това и да се охладите след това. Винаги слушайте тялото си и спрете, ако усетите болка.

Какви са общите вариации на Единичен преден клек с гири?

  • Двоен преден клек с гири: Това е по-предизвикателна версия, при която държите гири във всяка ръка на нивото на раменете, докато клякате.
  • Клек над главата с гиря: Този вариант изисква да държите гирята над главата с една или две ръце по време на клека.
  • Клек с пистолет с гиря: Това е вариант на клек с един крак, при който държите гирята пред себе си с две ръце, докато балансирате на един крак.
  • Сумо клек с гиря: Този вариант включва по-широка позиция с гиря, държана между краката ви, докато изпълнявате клякането.

Какви са добрите допълнителни упражнения за Единичен преден клек с гири?

  • Клек с чаша: Клекът с чаша е друго свързано упражнение, тъй като ангажира по подобен начин сърцевината и мускулите на долната част на тялото. Също така помага за усъвършенстване на техниката на клякане, която е от решаващо значение за единичен преден клек с гири.
  • Напади: Нападите, особено когато се изпълняват с гири, допълват единичния преден клек с гири, като са насочени към същите мускулни групи, включително четириъгълници, подколенни сухожилия и глутеуси. Това упражнение също така подобрява баланса и координацията, което може да подобри цялостното представяне на клека.

Свързани ключови думи за Единичен преден клек с гири

  • Тренировка за преден клек с гири
  • Единично упражнение за квадрицепс с гири
  • Укрепване на бедрата с Kettlebell
  • Упражнение с гири за бедра
  • Техника за единичен преден клек с гири
  • Тренировка за квадрицепс с Kettlebell
  • Как да правите единичен преден клек с гири
  • Тренировка с гири за мускулите на бедрата
  • Единичен преден клек с гири
  • Тренировка с гири за квадрицепс.

Инструменти за това упражнение

Do Единичен преден клек с гири in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play