
Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena
Profil Vježbe
Povezane Vježbe:
Uvod u Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena
Kosi trbušnjaci s podizanjem nogu sa savijenim koljenima je dinamična vježba koja cilja na vaše kosne kosti, donje trbušne mišiće i fleksore kuka, pružajući sveobuhvatan trening za jezgro. Ova vježba je pogodna za pojedince srednjeg nivoa kondicije koji žele ojačati svoje jezgro i poboljšati ukupnu stabilnost tijela. Uključujući ovu vježbu u svoju rutinu, možete poboljšati ravnotežu i koordinaciju vašeg tijela, promovirati bolje držanje i potencijalno smanjiti rizik od bolova u leđima.
Izvođenje: Korak-po-Korak Vodič Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena
- Stavite ruke iza glave, raširite laktove i podignite lijevu nogu od tla, savijajući koljeno pod uglom od 90 stepeni.
- Stegnite trbušne mišiće i podignite gornji dio tijela od tla, uvijajući torzo kako biste desni lakat približili lijevom kolenu.
- Spustite gornji dio tijela natrag na strunjaču dok istovremeno spuštate lijevu nogu natrag na tlo.
- Ponovite ove korake za željeni broj ponavljanja, a zatim se prebacite na drugu stranu, privlačeći lijevi lakat prema desnom kolenu.
Savjeti za Izvođenje Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena
- Kontrolirani pokreti: Dok izvodite vježbu, pobrinite se da su vaši pokreti spori i kontrolirani. Brzi, nagli pokreti mogu dovesti do ozljeda i neće djelotvorno ciljati mišiće. Podignite rame od poda i približite koleno laktu, a zatim se polako spustite nazad.
- Angažirajte svoje jezgro: Osigurajte da angažujete svoje mišiće jezgra tokom vježbe. Izbjegavajte povlačenje vrata ili naprezanje prema naprijed, jer to može dovesti do ozljeda. Vaše jezgro bi trebalo da radi posao, a ne vrat ili leđa.
- Dišite pravilno: Disanje je uobičajena greška koju mnogi ljudi prave tokom ove vežbe. Udahnite dok spuštate tijelo, a izdahnite dok se podižete
Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena Često Postavljana Pitanja
Mogu li početnici raditi Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena?
Da, početnici mogu raditi kosi trbušnjaci sa vježbom za podizanje nogu savijenog koljena. Međutim, važno je početi polako i osigurati odgovarajuću formu kako biste izbjegli ozljede. Ova vježba cilja na kose mišiće, koji su dio jezgra. U početku može biti izazovno, ali s vježbom, snaga i stabilnost jezgra će se poboljšati. Ako osjetite bilo kakvu nelagodu ili bol tokom vježbe, preporučuje se da prestanete i konsultujete se sa fitnes profesionalcem ili fizioterapeutom.
Koje su uobičajene varijacije Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena?
- Ruski Twist: Ovo je još jedna varijanta u kojoj sjedite na podu sa savijenim kolenima, lagano se nagnete unazad i okrećete torzo s jedne na drugu stranu.
- Biciklistički trbušnjaci: U ovoj varijanti, ležite ravno na leđima, približavate koljena grudima i naizmenično dodirujete laktom suprotno koleno, efikasno radeći kosi.
- Spiderman Plank Crunch: Ova varijacija uključuje zauzimanje tradicionalnog položaja daske, a zatim približavanje koljena laktu na istoj strani, krckajući kosim mišićima.
- Bočna daska sa zaokretom: Ovo uključuje držanje bočne daske, zatim korištenje vaše slobodne ruke kako biste posegnuli ispod tijela, a zatim se povukli, uzrokujući koso krckanje.
Koje su dobre dodatne vježbe za Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena?
- Planks: Planks su odlične komplementarne vježbe jer rade na cijeloj abdominalnoj regiji, uključujući i kose. Ovo pomaže da se izgradi jaka osnova za ciljanije vježbe poput kosih trbušnjaka s podizanjem nogu savijenih koljena.
- Biciklistički trbušnjaci: Biciklistički trbušnjaci također ciljaju na kose i donje trbušne mišiće, slično kao i kosi trbušnjaci s podizanjem nogu savijenih koljena. Naizmjenični pokreti nogu u ovoj vježbi mogu pomoći da se poveća vaša ukupna stabilnost i ravnoteža.
Povezane ključne riječi za Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena
- Vježbe struka tjelesne težine
- Vježbe za podizanje nogu sa savijenim koljenima
- Kosi trbušnjaci za toniranje struka
- Vježbe s tjelesnom težinom za kosi
- Vježbe usmjerene na struk
- Vježbe kosih trbušnjaka kod kuće
- Vježbe tjelesne težine za mršavljenje struka
- Kosi trbušnjaci sa tehnikom podizanja nogu
- Vježbe struka bez opreme
- Detaljni kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena.
Alati za ovu vježbu
Do Kosi trbušnjaci sa podizanjem nogu savijenih koljena in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















