Banda de resistència de maluc
Perfil de l'Exercici
Exercicis Relacionats:
Introducció a la Banda de resistència de maluc
La banda de resistència Hip Thrust és un exercici de la part inferior del cos molt eficaç dissenyat per enfortir i tonificar els glutis, els isquiotibials i els músculs centrals. És un entrenament ideal per a persones de tots els nivells de forma física, des de principiants fins a esportistes avançats, ja que es pot ajustar fàcilment per adaptar-se a la força i la resistència d'un. La gent voldria realitzar aquest exercici no només per millorar la força i l'estabilitat de la part inferior del cos, sinó també per millorar la forma corporal i el rendiment general de la condició física.
Realitzant el: Un Tutorial Pas a Pas Banda de resistència de maluc
- Seieu a terra amb els genolls doblegats, els peus a terra i l'esquena contra un banc o caixa robust.
- Empenyeu els talons i aixequeu els malucs del terra, estirant la banda de resistència mentre ho feu fins que les espatlles, els malucs i els genolls estiguin alineats en línia recta.
- Mantingueu aquesta posició un moment, apretant els glutis a la part superior del moviment.
- Baixeu lentament els malucs cap a la posició inicial, controlant el moviment contra la resistència de la banda i repetiu l'exercici.
Consells per a la Realització Banda de resistència de maluc
- Col·locació dels peus: un error comú és col·locar els peus massa lluny del cos. Els peus han d'estar separats a l'amplada del maluc i col·locats de manera que els genolls creïn un angle de 90 graus a la part superior de l'empenta del maluc. La col·locació incorrecta del peu pot provocar entrenaments menys efectius i una possible tensió del genoll.
- Alineació del cos: en aixecar els malucs, assegureu-vos que el vostre cos formi una línia recta des de les espatlles fins als genolls a la part superior del moviment. Eviteu hiperestendre l'esquena o deixar que els genolls s'enfonsin cap a dins, ja que poden provocar lesions.
- Moviment controlat: realitza cada repetició amb moviments lents i controlats. Eviteu la temptació de
Banda de resistència de maluc Preguntes Freqüents
Poden els principiants fer el Banda de resistència de maluc?
Sí, els principiants poden fer l'exercici Resistance Band Hip Thrust. És un gran exercici per a principiants perquè té un impacte baix i es pot modificar fàcilment per adaptar-se a qualsevol nivell de condició física. Apunta als glutis i isquiotibials, ajudant a enfortir i tonificar aquestes zones. Tanmateix, com qualsevol exercici, és important començar amb una banda de resistència lleugera i centrar-se en la forma adequada per evitar lesions. A mesura que milloren la força i la resistència, la resistència es pot augmentar.
Quines són les variacions comunes del Banda de resistència de maluc?
- Empensió de maluc amb banda amb abducció: aquesta variació afegeix un moviment addicional al final de l'empenta de maluc, on empenyeu els genolls cap a fora contra la resistència de la banda, dirigint-vos als glutis i cuixes exteriors.
- Empenta de maluc de banda de resistència elevada: en aquesta variació, eleveu els peus o les espatlles sobre un banc o un pas, cosa que pot augmentar l'amplitud de moviment i fer que l'exercici sigui més difícil.
- Empensió de maluc amb bandes amb pausa: aquesta variació consisteix a mantenir la posició superior de l'empenta de maluc durant uns segons per augmentar el temps sota tensió, cosa que pot ajudar a activar encara més els glutis.
- Empensió de maluc amb bandes amb pols: aquesta variació afegeix un petit moviment de pols a la part superior de l'empenta del maluc, que pot ajudar a augmentar la cremada.
Quins són els exercicis complementaris ideals per al Banda de resistència de maluc?
- Esquat amb bandes de resistència: enganxen els mateixos grups musculars que l'empenta de maluc (glutis, isquiotibials i quàdriceps) i poden ajudar a millorar la força i l'estabilitat general de la part inferior del cos, fent que les empentes de maluc siguin més potents.
- Clamshells amb bandes de resistència: aquest exercici està dirigit als abductors de maluc, que són crucials per mantenir l'equilibri i l'estabilitat durant el moviment d'empenta de maluc, millorant així el rendiment general de les empentes de maluc.
Paraules Clau Relacionades per a Banda de resistència de maluc
- Entrenament de glutis amb banda de resistència
- Exercici d'empenta de maluc amb bandes
- Colps de maluc assistits per banda
- Exercicis de bandes de resistència per als malucs
- Enfortiment de malucs amb bandes de resistència
- Entrenament de la banda de resistència per als músculs del maluc
- Empenxades de maluc utilitzant bandes de resistència
- Entrenament de banda per a malucs forts
- Exercicis d'enfortiment de maluc de la banda de resistència
- Entrenament de la part inferior del cos amb bandes de resistència
Eines per a aquest exercici
Do Banda de resistència de maluc in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















