Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara
Perfil de l'Exercici
Exercicis Relacionats:
Introducció a la Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara
La banda de resistència Half Kneeling Face Pull és un exercici dirigit dissenyat per enfortir la part superior de l'esquena, les espatlles i millorar l'estabilitat postural. És especialment beneficiós per a persones que es dediquen a treballs d'escriptori o activitats que promouen una postura inclinada cap endavant, ja que ajuda a corregir l'alineació corporal. La gent voldria realitzar aquest exercici per millorar la força general de la part superior del cos, promoure una millor postura i reduir el risc de lesions a l'esquena i les espatlles.
Realitzant el: Un Tutorial Pas a Pas Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara
- Col·loca't en una posició mig de genolls, amb un genoll a terra i l'altre doblegat en un angle de 90 graus davant teu.
- Agafeu els extrems de la banda de resistència amb les dues mans, els palmells enfrontats i esteneu els braços directament davant vostre.
- Estireu la banda cap a la cara, doblegant els colzes i mantenint-los alts, fins que les mans estiguin a l'alçada de les orelles.
- Torna lentament a la posició inicial, estenent els braços completament i repeteix aquest moviment durant el nombre desitjat de repeticions.
Consells per a la Realització Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara
- Adherència adequada: agafa la banda amb els palmells cap avall. Les mans haurien d'estar més separades que l'amplada de les espatlles. Un error comú és agafar la banda massa junts, cosa que pot esforçar els canells i les espatlles.
- Moviment controlat: estireu la banda cap a la cara, mantenint els colzes alts i en línia amb les espatlles. El moviment ha de ser lent i controlat, centrant-se en la contracció muscular i no en la resistència de la banda. Un error comú és estirar la banda massa ràpidament o amb força, cosa que pot provocar una tensió muscular.
- Gamma completa de moviment: assegureu-vos que utilitzeu una gamma completa de moviment. Això vol dir estirar la banda fins al vostre
Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara Preguntes Freqüents
Poden els principiants fer el Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara?
Sí, els principiants poden fer l'exercici Resistance Band Half Kneeling Face Pull. No obstant això, és important començar amb una banda de resistència més lleugera i augmentar gradualment la tensió a mesura que et facis més fort. També és crucial garantir la forma i la postura correctes per evitar lesions. Si no esteu segurs, sempre és una bona idea consultar amb un professional de fitness o entrenador.
Quines són les variacions comunes del Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara?
- Tirada de cara asseguda amb banda de resistència: aquesta variació consisteix a seure en una bola d'estabilitat o una cadira, proporcionant un angle i una resistència diferents.
- Tira de cara de la banda de resistència d'un sol braç: aquesta variació se centra en un braç a la vegada, ajudant a aïllar i enfortir cada costat individualment.
- Tira de la cara amb banda de resistència amb squat: incorporar una sentada a la gatzoneta al moviment de tracció de la cara afegeix un entrenament de la part inferior del cos a l'exercici.
- Estirament de la cara de la banda de resistència amb rotació externa: en aquesta variació, després d'estirar la banda cap a la cara, gireu els braços cap a fora, enganxant els punys rotadors i els músculs de l'esquena amb més intensitat.
Quins són els exercicis complementaris ideals per al Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara?
- Estirament de la banda de resistència aèria: aquest exercici també s'adreça als músculs de l'esquena i de l'espatlla, però d'una manera diferent, centrant-se en la mobilitat i l'estabilitat de l'espatlla, que poden millorar l'eficàcia de la tracció de la cara mitja genoll.
- Resistance Band Pull Down: aquest exercici complementa el Half Kneeling Face Pull orientant-se al latissimus dorsi, un múscul gran de l'esquena, que pot ajudar a millorar la força i la postura generals de l'esquena, millorant els beneficis de Half Kneeling Face Pull.
Paraules Clau Relacionades per a Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara
- Entrenament d'espatlles amb banda de resistència
- Exercici de tracció de la cara mitja agenollada
- Enfortiment de les espatlles amb banda de resistència
- Exercicis de bandes de resistència per a les espatlles
- Tira de la banda de resistència a la meitat de genolls
- Entrenament de tracció facial amb banda de resistència
- Entrenament d'espatlles amb banda de resistència
- Exercici de tracció de cara agenollada
- Exercici d'enfortiment d'espatlles de banda de resistència
- Entrenament d'espatlles mig agenollat amb banda de resistència
Eines per a aquest exercici
Do Banda de resistència Mitjà genolls Tracció de cara in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















