Thumbnail for the video of exercise: Elevació lateral de palanca

Elevació lateral de palanca

Perfil de l'Exercici

Part del CosEsbargits
EquipamentMàquina de força
Muscles PrimarisDeltoid Lateral
Muscles Secundaris

Porta la biblioteca d'exercicis al teu dispositiu!

Introducció a la Elevació lateral de palanca

El Lever Lateral Raise és un exercici d'entrenament de força que s'adreça principalment a les espatlles, específicament als deltoides laterals, ajudant al desenvolupament d'espatlles més àmplies i fortes. És un excel·lent exercici per a esportistes i entusiastes del fitness que necessiten músculs forts de les espatlles per a les seves activitats o aquells que volen millorar l'estètica de la part superior del cos. La incorporació d'aquest exercici a la vostra rutina pot conduir a una millor estabilitat de les espatlles, una simetria corporal millorada i una major força de la part superior del cos, cosa que la converteix en una opció fantàstica per a la forma física general.

Realitzant el: Un Tutorial Pas a Pas Elevació lateral de palanca

  • Mantingueu el cos recte, els peus separats a l'amplada de les espatlles i l'altra mà al maluc per mantenir l'equilibri.
  • Aixequeu lentament la palanca cap al vostre costat, mantenint el braç recte, fins que estigui al nivell de l'espatlla.
  • Feu una pausa un moment a la part superior del moviment per activar realment els músculs de les espatlles.
  • Baixeu gradualment la palanca cap a la posició inicial, assegurant-vos de mantenir el control durant tot el moviment. Repetiu aquest procés per al nombre desitjat de repeticions.

Consells per a la Realització Elevació lateral de palanca

  • **Mantingueu la forma adequada**: el vostre cos ha de romandre estacionari durant tot l'exercici. Eviteu balancejar-vos o utilitzar l'impuls del vostre cos per aixecar peses. En lloc d'això, centreu-vos a utilitzar els músculs de les espatlles per aixecar i baixar la palanca. Els braços han d'estar lleugerament doblegats als colzes i el moviment ha de ser lent i controlat.
  • **Eviteu aixecar massa alt**: quan feu l'elevació lateral de la palanca, eviteu aixecar els braços per sobre del nivell de les espatlles. Si aixequeu la palanca massa alta, podeu posar una tensió innecessària a les articulacions de les espatlles i provocar lesions.
  • **Moviments controlats**: assegureu-vos de baixar els pesos d'una manera lenta i controlada. Deixar caure els pesos ràpidament no només redueix

Elevació lateral de palanca Preguntes Freqüents

Poden els principiants fer el Elevació lateral de palanca?

Sí, els principiants definitivament poden fer l'exercici d'elevació lateral de palanca. Tanmateix, és important començar amb un pes més baix per garantir la forma correcta i evitar lesions. També és beneficiós comptar amb un entrenador o una persona experimentada per orientar-se. Aquest exercici s'adreça principalment a les espatlles, concretament als deltoides laterals o "laterals". Com amb qualsevol exercici, és crucial escalfar correctament abans de començar i augmentar de pes gradualment a mesura que millora la força.

Quines són les variacions comunes del Elevació lateral de palanca?

  • Elevació lateral del cable: en aquesta variació, utilitzeu una màquina de cable que pot proporcionar una resistència més consistent en tot el rang de moviment.
  • Elevació lateral asseguda: aquesta variació es realitza mentre està assegut, la qual cosa pot ajudar a aïllar els músculs de les espatlles i evitar l'ús de l'impuls.
  • Elevació lateral inclinada: aquesta variació s'adreça als deltoides posteriors, ja que esteu inclinat a la cintura mentre feu l'exercici.
  • Elevació lateral d'un braç: aquesta variació es realitza d'un braç a la vegada, la qual cosa us permet centrar-vos en cada espatlla individualment i, potencialment, identificar i corregir qualsevol desequilibri.

Quins són els exercicis complementaris ideals per al Elevació lateral de palanca?

  • Elevació de la manuelles frontal: també s'adreça als deltoides com la elevació lateral de la palanca, però se centra més en la part anterior o davantera de les espatlles, complementant així la elevació lateral de la palanca que s'adreça principalment a la part lateral o lateral de les espatlles.
  • Fila de barra vertical: aquest exercici no només funciona en els deltoides, sinó que també enganxa el trapezi i el bíceps. La combinació d'aquests tres exercicis garanteix un entrenament equilibrat i integral per a la zona de les espatlles, millorant l'efecte de l'elevació lateral de la palanca.

Paraules Clau Relacionades per a Elevació lateral de palanca

  • Aprofita l'exercici de les espatlles de la màquina
  • Entrenament d'elevació lateral
  • Exercici d'enfortiment d'espatlles
  • Aprofita l'elevació lateral
  • Entrenament d'espatlles assistit per màquina
  • Tonificació de les espatlles amb màquina de palanquejament
  • Equip de gimnàs per a l'exercici d'espatlles
  • Exercici de construcció muscular de l'espatlla
  • Elevació lateral de la màquina de palanquejament
  • Entrenament d'espatlles amb màquina de palanquejament

Eines per a aquest exercici

Do Elevació lateral de palanca in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play