Thumbnail for the video of exercise: Smith Narrow Row

Smith Narrow Row

Perfil de l'Exercici

Part del CosEnquadrar
EquipamentMàquina de Smith
Muscles Primaris
Muscles Secundaris

Porta la biblioteca d'exercicis al teu dispositiu!

Introducció a la Smith Narrow Row

El Smith Narrow Row és un exercici d'entrenament de força que s'adreça principalment als músculs de l'esquena, les espatlles i els braços. És ideal per a persones de tots els nivells de forma física, especialment aquelles que volen millorar la força de la part superior del cos i la definició muscular. La incorporació de Smith Narrow Rows a la vostra rutina d'entrenament pot millorar la vostra força de tracció, promoure una millor postura i oferir un entorn controlat per perfeccionar la vostra forma, el que la converteix en un complement valuós per a aquells que busquen optimitzar el seu règim de fitness.

Realitzant el: Un Tutorial Pas a Pas Smith Narrow Row

  • Agafeu la barra amb una agafada per sobre, les mans col·locades una mica més estretes que l'amplada de les espatlles.
  • Aixeca la barra per alliberar-la de la resta, després baixa-la a la part superior del pit doblegant els colzes i unint els omòplats.
  • Feu una pausa un moment quan la barra estigui a l'alçada del pit, apretant els músculs de l'esquena.
  • Esteneu lentament els braços per tornar la barra a la posició inicial, assegurant-vos de controlar el moviment i no deixar que el pes us tiri cap endavant.

Consells per a la Realització Smith Narrow Row

  • Adherència adequada: assegureu-vos que les vostres mans estiguin col·locades correctament a la barra. Les teves mans han de ser una mica més estretes que l'amplada de les espatlles. Una adherència més àmplia pot provocar un entrenament ineficaç i possibles lesions.
  • Moviments controlats: eviteu moviments ràpids i bruscos. La clau per treure el màxim profit d'aquest exercici és realitzar-lo de manera lenta i controlada. Estireu la barra cap al pit, mantingueu premuda durant un segon i torneu lentament a la posició inicial. Això no només augmenta la tensió muscular sinó que també evita lesions.
  • Tècnica de respiració: Recordeu respirar correctament. Inhala mentre estires la barra cap al teu pit i exhala

Smith Narrow Row Preguntes Freqüents

Poden els principiants fer el Smith Narrow Row?

Sí, els principiants poden fer l'exercici Smith Narrow Row. Tanmateix, és crucial utilitzar pesos lleugers inicialment i centrar-se en la forma adequada per evitar lesions. També és útil que un entrenador o un gimnàs amb experiència supervisin les primeres vegades per assegurar-se que esteu fent l'exercici correctament. Recordeu sempre escalfar abans de començar qualsevol exercici i refrescar-vos després.

Quines són les variacions comunes del Smith Narrow Row?

  • La Smith Machine Bent-Over Row és una variació que s'adreça als músculs de l'esquena mitjana, concretament al dors gran.
  • La fila Underhand Smith Machine Row és una variació on agafeu la barra amb els palmells cap amunt, dirigint-vos a més dorsals i bíceps inferiors.
  • La Wide Grip Smith Machine Row és una variació que s'adreça més intensament als músculs de l'esquena i de les espatlles.
  • La fila de la màquina Smith d'un braç és una variació que us permet centrar-vos a cada costat de l'esquena individualment, promovent una força equilibrada i un creixement muscular.

Quins són els exercicis complementaris ideals per al Smith Narrow Row?

  • El Pull-Up és un altre exercici beneficiós que complementa el Smith Narrow Row. No només treballa els mateixos músculs, sinó que també enganxa els músculs del bíceps i de l'avantbraç, millorant la força i la resistència generals de la part superior del cos.
  • L'exercici Seated Cable Row també complementa la Smith Narrow Row. Tot i que s'adreça als mateixos músculs de l'esquena, la posició asseguda ajuda a aïllar millor aquests músculs, millorant la definició i la força muscular.

Paraules Clau Relacionades per a Smith Narrow Row

  • Exercici d'esquena de la màquina Smith
  • Entrenament de fila estreta de Smith
  • Enfortiment de l'esquena amb Smith Machine
  • Exercici de rem de la màquina Smith
  • Smith Narrow Row per als músculs de l'esquena
  • Entrenament d'esquena de Smith Machine
  • Exercici de fila estreta a la màquina Smith
  • Enfortint l'esquena amb Smith Narrow Row
  • Entrenament de Smith Machine per a l'esquena
  • Exercici d'esquena de fila estreta de Smith

Eines per a aquest exercici

Do Smith Narrow Row in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play