Thumbnail for the video of exercise: Tracció de cames amb suport frontal

Tracció de cames amb suport frontal

Perfil de l'Exercici

Part del CosMuscles de la cuixa
EquipamentPes corporal
Muscles Primaris
Muscles Secundaris

Porta la biblioteca d'exercicis al teu dispositiu!

Introducció a la Tracció de cames amb suport frontal

El Leg Pull Front Supported és un exercici versàtil que enforteix el nucli, les espatlles i la part inferior del cos, alhora que millora l'equilibri i la coordinació. És adequat per a persones de tots els nivells de condició física, inclosos els principiants, ja que es pot modificar per adaptar-se a la seva capacitat. És possible que la gent vulgui incorporar aquest exercici a la seva rutina per millorar la seva força corporal general, millorar la postura i augmentar la forma funcional.

Realitzant el: Un Tutorial Pas a Pas Tracció de cames amb suport frontal

  • Entreu els músculs abdominals per estabilitzar la columna vertebral i evitar que l'esquena es caigui o s'arqui.
  • Aixequeu lentament una cama del terra, mantenint-la recta i sense deixar que els malucs s'inclinin o giren.
  • Mantingueu aquesta posició durant uns segons i, a continuació, baixeu lentament la cama cap a la posició inicial.
  • Repetiu aquest moviment amb l'altra cama, alternant les cames durant la durada de l'exercici.

Consells per a la Realització Tracció de cames amb suport frontal

  • Involucra el teu nucli: un altre error és no implicar els músculs del nucli. Aquest exercici no es tracta només de les cames sinó també del nucli. Enganxa el teu nucli estirant el teu ombligo cap a la teva columna vertebral. Això ajudarà a estabilitzar el teu cos i evitarà qualsevol tensió innecessària a l'esquena.
  • Moviment controlat: eviteu precipitar-vos pel moviment. No es tracta de la rapidesa que pots fer-ho, sinó de la qualitat de cada representació. Aixeca lentament una cama del terra i estira-la cap al pit, després torna-la a la posició inicial. Aquest moviment controlat assegurarà que treballeu els músculs previstos i no confieu en l'impuls.
  • Guarda el teu cos

Tracció de cames amb suport frontal Preguntes Freqüents

Poden els principiants fer el Tracció de cames amb suport frontal?

Sí, els principiants poden fer l'exercici Leg Pull Front Supported, però potser hauran de modificar-lo segons el seu nivell de forma física. Sempre es recomana començar amb una intensitat més lleugera i anar augmentant-la a mesura que el cos s'acostuma a l'exercici. També és important mantenir una forma adequada per evitar lesions. Si experimenta alguna molèstia o dolor, el millor és aturar l'exercici i consultar amb un professional de fitness.

Quines són les variacions comunes del Tracció de cames amb suport frontal?

  • El davanter de tracció de cames recolzat amb bandes de resistència: en connectar bandes de resistència als turmells, podeu afegir un nivell addicional de dificultat i entrenament de força a l'exercici.
  • El Leg Pull Front recolzat en una bola d'estabilitat: fer l'exercici amb una bola d'estabilitat afegeix un element d'equilibri i enganxa els músculs del nucli més intensament.
  • La cama elevada amb suport frontal: consisteix a col·locar les mans sobre una superfície elevada, com ara un graó o un banc, que canvia l'angle de l'exercici i s'orienta a diferents grups musculars.
  • El frontal de tirada de la cama suportat amb pesos de turmell: afegir peses de turmell augmenta la resistència, fent que l'exercici sigui més difícil i ajudant a augmentar la força i la resistència.

Quins són els exercicis complementaris ideals per al Tracció de cames amb suport frontal?

  • Flexions: les flexions són un altre exercici beneficiós, ja que s'adrecen no només a la força de la part superior del cos, sinó que també enganxen el nucli, de manera similar al Leg Pull Front Supported. Aquest exercici ajudarà a millorar la força i la resistència del cos en general.
  • Ponts de glutis: els ponts de glutis complementen el front de tracció de la cama recolzat orientant-se als músculs de la part inferior del cos, especialment els glutis i els isquiotibials. L'enfortiment d'aquests músculs pot millorar el vostre rendiment a l'exercici Leg Pull Front Supported proporcionant una base de suport més forta.

Paraules Clau Relacionades per a Tracció de cames amb suport frontal

  • Exercici de cuixa amb pes corporal
  • Entrenament amb suport de tracció de cames davantera
  • Exercicis d'enfortiment de la cuixa
  • Exercicis de pes corporal per a les cuixes
  • Leg Pull Front Supported tècnica
  • Entrenament de cames amb pes corporal
  • Exercicis de tonificació de les cuixes
  • Leg Tire Frontal Guia recolzada
  • Rutines de fitness amb pes corporal per a les cuixes
  • Com fer l'exercici Leg Pull Front Supported

Eines per a aquest exercici

Do Tracció de cames amb suport frontal in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play