Thumbnail for the video of exercise: Diamond Push up

Diamond Push up

Gondo Mulilo

Luelo wa Libondoደብብተ ሰውየ-መንጭ
ZisasoCor da Coاء Tailßen giricpalzlad.
Libondo lijílă
Libondo lilílimelo

Kuwonha gondo nyangál-o

Isuka kwa i Diamond Push up

U Diamond Push Up hè un eserciziu sfidau chì mira principalmente à u triceps, u pettu è e spalle, rinfurzendu a forza di u corpu superiore è a definizione di i musculi. Questa variazione avanzata di u push-up tradiziunale hè ideale per l'individui chì anu ammaistratu push-ups basi è cercanu un entrenamentu più intensu. E persone puderanu sceglie stu esercitu per migliurà a so forza di u corpu superiore, prumove a crescita di i musculi è rinfurzà a so prestazione generale di fitness.

Kulinga gondo: Walunga vo mwalungu-mwalungu Diamond Push up

  • Abbassate u vostru corpu plegnendu i coddi, mantenendu a spalle dritta è u core ingaghjatu, finu à chì u to pettu hè ghjustu sopra à u pianu.
  • Assicuratevi chì i vostri coddi sò vicinu à u vostru corpu è micca flaring out, questu assicurarà chì travagliate u triceps è u pettu in modu efficace.
  • Spingete u vostru corpu à a pusizione di partenza, mantenendu u vostru corpu drittu è mantene a forma di diamante cù e vostre mani.
  • Repetite stu muvimentu per u vostru numeru desideratu di ripetizioni, assicuratevi di mantene a vostra forma curretta in tuttu l'esercitu.

Tsikulo ya kunganya Diamond Push up

  • Mantene l'allineamentu di u corpu: Mantene u vostru corpu in una linea dritta da a testa à i tacchi. Evite di lascià i vostri fianchi affruntà o u to culo in l'aria, postu chì questu pò mette un stress eccessivu nantu à a spalle è e spalle. Un sbagliu cumuni hè di scurdà di u corpu inferjuri è permettenu à sag o pike, chì pò purtà à una forma povira è una ferita potenziale.
  • Cuntrolla u vostru Movimentu: Abbassate u vostru corpu lentamente è spinghja torna cun cuntrollu. Evite di affruntà u muvimentu o di utilizà l'impulsu per rinvià. Questu hè un sbagliu cumuni chì pò purtà à ferite è reduce l'efficacità di l'esercitu

Diamond Push up Zingano Wonha

Vavilí mvilo vilonka ku i Diamond Push up?

I push-ups di diamanti ponu esse abbastanza sfida per i principianti, postu chì necessitanu una bona quantità di forza superiore di u corpu, particularmente in u triceps è u pettu. In ogni casu, i principianti ponu travaglià u so modu finu à questu esercitu per rinfurzà prima sti musculi cù push-ups regularmente è altri esercizii. Hè ancu pussibule di mudificà u push-up di diamanti fenduli nantu à i vostri ghjinochje o contr'à un muru finu à custruisce a forza per a versione completa. Cum'è sempre, hè impurtante per assicurà a forma propria per evità ferite.

Kayambiluo a malafumo ku i Diamond Push up?

  • Close Grip Push Up: In questa variazione, i vostri mani sò posti più vicinu à u push up standard, destinatu à i vostri triceps.
  • Decline Push Up: Questu hè bisognu chì i vostri pedi sò elevati, aumentendu a difficultà è cuncentrazione più nantu à u pettu superiore è e spalle.
  • Incline Push Up: E vostre mani sò elevate in questa variazione, facendu un pocu più faciule è cuncintrate nantu à i musculi di u pettu inferjuri.
  • Spiderman Push Up: Questa variazione avanzata implica portà u ghjinochju à u coddu durante ogni rep, aghjunghjendu un entrenamentu core à u push up standard.

Kayambiluo kavulu kayingalimela vo kayambiluo ku i Diamond Push up?

  • Tricep Dips: Tricep Dips cumplementanu Diamond Push-ups, postu chì i dui miranu intensamente i triceps, rinfurzendu a forza è a definizione musculare in i braccia.
  • Plank: Planks sò un grande cumplementu à Diamond Push-ups perchè migliurà a forza di u core è a stabilità, chì hè cruciale per mantene a forma propria durante push-ups è altri esercizii di u corpu superiore.

Maliyangáliselo a kayambiluo ku Diamond Push up

  • Eserciziu Diamond Push up
  • Eserciziu di pesu di corpu per i braccia superiore
  • Tecnica Diamond Push up
  • Cumu fà Diamond Push ups
  • Esercizii di rinfurzà u bracciu superiore
  • Eserciziu di pisu corpu per triceps
  • Guida di forma Push up Diamond
  • Benefici di Diamond Push up
  • Eserciziu intensu di u bracciu superiore
  • Eserciziu in casa per i musculi di u bracciu

Strumenti per questu eserciziu

Do Diamond Push up in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play