Thumbnail for the video of exercise: Pompa Frog ponderata

Pompa Frog ponderata

Gondo Mulilo

Luelo wa LibondoNzewa
ZisasoPonuwehlaw.
Libondo lijílăGluteus Maximus, Gluteus Medius
Libondo lilílimeloHamstrings, Tensor Fasciae Latae

Kuwonha gondo nyangál-o

Isuka kwa i Pompa Frog ponderata

A Pompa Frog Weighted hè un eserciziu di glute miratu chì aumenta significativamente a forza di u corpu inferiore è a definizione di i musculi. Questu esercitu hè ideale per l'atleti, i dilettanti di fitness, o per tutti quelli chì cercanu di tonificà u so corpu inferiore è migliurà u so rendimentu fisicu generale. Incorporandu a Pompa Frog Weighted in a so rutina di allenamentu, l'individui ponu impegnà in modu efficace è sfida i so musculi glutei, risultatu in stabilità, putenza è estetica mejorate.

Kulinga gondo: Walunga vo mwalungu-mwalungu Pompa Frog ponderata

  • Pone e vostre mani nantu à u pavimentu à ogni latu di u vostru corpu per u sustegnu, è assicuratevi chì u to mento hè tucked è u to collu hè in una pusizioni neutrali.
  • Ingaghjate u core è i glutei, poi alzate i vostri fianchi da u pianu u più altu pussibule, mantenendu i vostri pedi è a parte superiore di u corpu fermamente in terra.
  • Mantene a pusizioni in cima per un mumentu, assicurendu chì l'elevatore hè guidatu da i vostri glutei è micca a vostra spina bassa.
  • Abbassate lentamente i vostri malati à a pusizione di partenza è repite l'esercitu per u numeru desideratu di ripetizioni.

Tsikulo ya kunganya Pompa Frog ponderata

  • **Movimentu cuntrullatu**: Quandu fate l'eserciziu, assicuratevi di alzà i vostri fianchi da a terra usendu i vostri glutei, micca a vostra schiena. Un sbagliu cumuni hè di utilizà a parte bassa di a spalle è i musculi per eseguisce l'elevazione, chì pò purtà à a tensione è a ferita. Assicuratevi di strincà i vostri glutei à a cima di u muvimentu per a massima efficacità.
  • **Usà Pesu Appropritatu**: Sè vo aduprate un pesu per a pompa di rana, assicuratevi chì hè un pesu chì pudete trattà. Cumincià cù un pesu troppu pisanti pò purtà à una forma impropria è una ferita potenziale. Quandu avete più forte, cresce gradualmente u pesu.
  • **Stu

Pompa Frog ponderata Zingano Wonha

Vavilí mvilo vilonka ku i Pompa Frog ponderata?

Iè, i principianti ponu esse realizatu l'eserciziu di Pompa Frog Weighted. Tuttavia, hè cunsigliatu di principià cù l'eserciziu di basa Frog Pump prima per abituà à u muvimentu è per assicurà a forma propria. Una volta chì site cunfurmatu cù l'eserciziu basicu, pudete aghjunghje un pesu per una resistenza aumentata. Ricurdatevi di principià cù un pesu ligeru è cresce gradualmente cum'è a vostra forza migliurà. Cunsultate sempre cun un prufessiunale di fitness se ùn site micca sicuru di a forma curretta per evità ferite.

Kayambiluo a malafumo ku i Pompa Frog ponderata?

  • Doppia Pompa Frog Weighted: Questu implica l'usu di dui pesi invece di unu, chì aumenta l'intensità di l'esercitu.
  • Pompa Frog Weighted with Resistance Band: Aghjunghjendu una banda di resistenza intornu à e vostre cosce durante stu esercitu furnisce una tensione addiziale, facendu chì i glutei travaglianu più duru.
  • Elevated Weighted Frog Pump: Questa variazione implica l'elevazione di i vostri pedi nantu à una piattaforma o un bancu, chì cambia l'angolo di l'esercitu è ​​​​distinta diverse parti di i glutei.
  • Pompa Frog Weighted with Stability Ball: Realizà stu esercitu cù una bola di stabilità invece di una superficia plana pò impegnà u vostru core più è migliurà u vostru equilibriu è stabilità.

Kayambiluo kavulu kayingalimela vo kayambiluo ku i Pompa Frog ponderata?

  • Hip Thrusts: Simile à a Pompa Frog Weighted, i spinti di l'anca si focalizanu ancu in i musculi glutei è l'estensione di l'anca, aiutendu à migliurà a forza è a stabilità in questi spazii, chì ponu rinfurzà l'efficacità di a Pompa Frog.
  • Donkey Kicks: Stu eserciziu cumplementa a Pompa di Rana Pesata, travagliendu i glutei è i musculi in un modu diversu, furnisce un equilibriu in a vostra rutina di allenamentu è assicurendu chì tutte e parti di sti musculi sò destinati.

Maliyangáliselo a kayambiluo ku Pompa Frog ponderata

  • Allenamentu di Pompa Frog Weighted
  • Eserciziu di i fianchi cù pesi
  • Rinfurzà i musculi di l'anca
  • Frog Pump eserciziu cù pesi
  • Esercizii di l'anca ponderati
  • Formazione intensa di l'anca
  • Frog Pump per a forza di l'anca
  • Esercizii ponderati per i musculi di l'anca
  • Allenamentu di Frog Pump cù pesi
  • Rafforzamentu di l'anca cù Pompa Frog Weighted

Strumenti per questu eserciziu

Do Pompa Frog ponderata in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play