Thumbnail for the video of exercise: Spine Stretch Forward

Spine Stretch Forward

Gondo Mulilo

Luelo wa LibondoNzewa
ZisasoCor da Coاء Tailßen giricpalzlad.
Libondo lijílă
Libondo lilílimelo

Kuwonha gondo nyangál-o

Isuka kwa i Spine Stretch Forward

U Spine Stretch Forward hè un eserciziu beneficu di Pilates chì si dirige principalmente à i musculi di u spinu, prumove a flessibilità è a forza in a spina. Hè un eserciziu ideale per e persone di tutti i livelli di fitness, in particulare quelli chì cercanu di migliurà a so postura è allevà u mal di schiena. E persone vulianu fà questu esercitu per rinfurzà a so stabilità di u core, prumove a salute di a spina, è migliurà u so allineamentu generale di u corpu.

Kulinga gondo: Walunga vo mwalungu-mwalungu Spine Stretch Forward

  • Estende i vostri braccia davanti à voi à l'altezza di l'spalle, i palmi rivolti in giru.
  • Inhale profondamente è cum'è exhale, cuminciate à rotulà a vostra spina in avanti, partendu da a cima di a testa, cum'è s'è vo circate di allungà a vostra vertebra spina per vertebra.
  • Cuntinuà à rotulà finu à chì e vostre mani ghjunghjenu versu i vostri dita di i pedi, o finu à chì hè cunfortu, mantenendu i vostri abs tirati per prutege a vostra parte bassa.
  • Inhale è lentamente cuminciate à rottà a vostra spina torna finu à a pusizione di partenza, imaginendu ogni vertebra impilata una sopra l'altra. Repetite stu esercitu per u numeru desideratu di ripetizioni.

Tsikulo ya kunganya Spine Stretch Forward

  • Respirazione Profonda: Un altru sbagliu hè di scurdà di respira bè. Stu esercitu precisa respirazione prufonda è cuntrullata. Inspirate profondamente mentre vi pusate altu, poi espirate mentre stendete in avanti, imaginendu chì stai sbuchjate a spina da un muru, vertebra per vertebra. Questu vi aiuterà à impegnà u vostru core è uttene u più benefiziu da l'esercitu.
  • Evitate di strainà u collu: hè faciule per stende u collu in un tentativu di allungà più, ma questu pò purtà à ferite. Mantene u collu è e spalle rilassate, è evite micca tirà a testa cù e mani. A vostra testa deve esse in linea cù a vostra spina in tuttu l'esercitu.

Spine Stretch Forward Zingano Wonha

Vavilí mvilo vilonka ku i Spine Stretch Forward?

Iè, i principianti ponu fà l'eserciziu Spine Stretch Forward. Hè un esercitu di Pilates chì hè spessu cunsigliatu per i principianti perchè aiuta à migliurà a flessibilità è a postura. Tuttavia, hè impurtante di fà bè per evità ogni ferite. Hè sempre una bona idea di fà qualsiasi eserciziu novu sottu a tutela di un prufessiunale furmatu o di guardà i video d'istruzzioni per assicurà a forma è a tecnica curretta.

Kayambiluo a malafumo ku i Spine Stretch Forward?

  • U Standing Spine Stretch Forward richiede di stà drittu, poi piegate in avanti da a cintura, mantenendu e gambe dritte è ghjunghjendu e mani versu a terra.
  • U Spine Stretch Forward with a Twist incorpora una rotazione di a parte superiore di u corpu, induve si piegate in avanti è poi torce à ogni latu, ghjunghjendu a manu diritta à u pede manca, è vice versa.
  • U Spine Stretch Forward with a Resistance Band implica à pusà nantu à u pavimentu cù i vostri gammi allargati, looping una banda di resistenza intornu à i vostri pedi, è tirà nantu à a banda cum'è vi piegate in avanti da a cintura.
  • A Spine Stretch Forward nantu à una macchina Pilates Reformer richiede di pusà nantu à u carru, cù i vostri pedi contr'à u pede, è poi piegate in avanti da a cintura, sbulicendu u

Kayambiluo kavulu kayingalimela vo kayambiluo ku i Spine Stretch Forward?

  • U Pilates Roll Up hè un altru esercitu chì pare bè cù u Spine Stretch Forward perchè travaglia nantu à u listessu principiu di l'articulazione spinali, ma aghjunghje un elementu di rinfurzà è cuntrollu di u core.
  • L'eserciziu di u Cane d'Uccelli cumplementa ancu u Spine Stretch Forward perchè prumove a stabilità è u equilibriu spinali, chì ponu aiutà à rinfurzà i benefici di u stretchamentu di a spina per migliurà a postura generale è l'allineamentu.

Maliyangáliselo a kayambiluo ku Spine Stretch Forward

  • Spine Stretch Forward Exercise
  • Esercizii di pisu corpu per i fianchi
  • Allenamenti di flessibilità di a spina
  • Esercizii di mira di l'anca
  • Allungamentu di a spina di u pesu di u corpu
  • Eserciziu di stretching per a flessibilità di l'anca
  • Esercizii di spine è anca
  • Esercizii di l'anca di pisu corpu
  • Tecnica di spine stretch forward
  • Esercizii di allungamentu di a spina è di l'anca.

Strumenti per questu eserciziu

Do Spine Stretch Forward in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play