Thumbnail for the video of exercise: Stand Single Leg nantu à Bosu Ball

Stand Single Leg nantu à Bosu Ball

Gondo Mulilo

Luelo wa LibondoUlutogufisu
ZisasoCor da Coاء Tailßen giricpalzlad., Bosu ball - Ne sɔ́lá bélekɔ́wuno.
Libondo lijílă
Libondo lilílimelo

Kuwonha gondo nyangál-o

Isuka kwa i Stand Single Leg nantu à Bosu Ball

U Stand Single Leg on Bosu Ball hè un eserciziu di equilibriu dinamicu chì rinforza i musculi di u corpu inferiore, in particulare i caviglie, i ghjinochje è i fianchi, è ancu migliurà a stabilità di u core è a propriocepzione. Hè un esercitu ideale per l'atleti, i pazienti di riabilitazione è i dilettanti di fitness chì cercanu di rinfurzà u so equilibriu, a coordinazione è a forza. Incorporate stu esercitu in a vostra rutina, ùn pudete micca solu aumentà u vostru rendimentu atleticu, ma ancu riduce u risicu di ferite per migliurà a stabilità è u cuntrollu di u vostru corpu.

Kulinga gondo: Walunga vo mwalungu-mwalungu Stand Single Leg nantu à Bosu Ball

  • Pigliate cù cura nantu à u centru di u ballu Bosu cun un pede, mantenendu u vostru altru pede fora di u ballu.
  • Una volta chì site stabile, alzate lentamente u vostru pede liberu da a terra, equilibrendu solu nantu à u pede chì hè nantu à a bola Bosu.
  • Mantene sta pusizione per una quantità di tempu desiderata, cuncintrate à mantene u vostru equilibriu è mantene u vostru core impegnatu.
  • Passate cù cura da a bola Bosu è repite l'esercitu cù u vostru altru pede.

Tsikulo ya kunganya Stand Single Leg nantu à Bosu Ball

  • Mantene l'equilibriu: Mantene u vostru core impegnatu è a spalle dritta in tuttu l'esercitu. Questu avete aiutu à mantene l'equilibriu. Evite di appughjà troppu in avanti o in daretu, perchè questu pò purtà à caduta. Sè avete difficultà à equilibriu, pudete principià per mantene nantu à un ughjettu stabile cum'è una barella o una sedia finu à chì si senti più cunfidendu.
  • Progressu Graduale: Accuminciate nantu à u Bosu Ball per brevi periodi di tempu è cresce gradualmente cum'è u vostru equilibriu migliurà. Ùn affruntate micca à pruvà à stà per longu periodi, postu chì questu pò purtà à a fatigue è aumenta u risicu di ferite.
  • Alignamentu di u Pede: Assicuratevi chì u vostru pede hè centratu è i vostri puntelli sò puntati dritti in avanti. Evite di lascià u vostru pede rollu in l'internu o fora, cum'è questu

Stand Single Leg nantu à Bosu Ball Zingano Wonha

Vavilí mvilo vilonka ku i Stand Single Leg nantu à Bosu Ball?

Iè, i principianti ponu fà l'eserciziu Single Leg Stand on Bosu Ball, ma puderia esse sfida perchè esige equilibriu è stabilità. Hè ricumandemu di principià cù esercizii basi per abituà à u Bosu Ball, è poi prugressu gradualmente à quelli più difficiuli cum'è u Stand Single Leg. Assicurà sempre a sicurità per avè qualcosa à mantene se ne necessariu è cunsiderà travaglià cù un trainer o spotter.

Kayambiluo a malafumo ku i Stand Single Leg nantu à Bosu Ball?

  • Single Leg Deadlift on Bosu Ball: Questu implica stà nantu à una gamba nantu à a bola Bosu, poi sferiscendu à i fianchi per portà u to torsu parallelu à u pianu è alzà l'altra gamba daretu à voi.
  • Stand Single Leg with Arm Lift on Bosu Ball: In questa variazione, vi stà nantu à una gamba nantu à a bola Bosu è alzate i vostri braccia à l'altezza di e spalle, chì aiuta à migliurà u vostru equilibriu è a forza di u corpu superiore.
  • Stand Single Leg with Bosu Ball Toss: Questa variazione implica di stà nantu à una gamba nantu à a bola Bosu è scaccià una piccula bola da una manu à l'altra, chì aumenta a vostra coordinazione è equilibriu.
  • Stand Single Leg cù Bosu Ball Twist: Stand nantu à una gamba nantu à a bola Bosu è torce u to torsu da u latu.

Kayambiluo kavulu kayingalimela vo kayambiluo ku i Stand Single Leg nantu à Bosu Ball?

  • Bosu Ball Lunges: Quessi sò grandi esercizii cumplementarii perchè miranu à i stessi gruppi di musculi cum'è u Single Leg Stand, in particulare i quads, hamstrings, è glutes, è ancu migliurà l'equilibriu è a stabilità.
  • Bosu Ball Plank: Questu eserciziu cumplementa u Stand Single Leg, cuncintratu à migliurà a forza è a stabilità di u core, chì sò cruciali per mantene l'equilibriu durante u Stand Single Leg.

Maliyangáliselo a kayambiluo ku Stand Single Leg nantu à Bosu Ball

  • Bosu Ball Pliometria
  • Esercizii di pisu corpu nantu à Bosu Ball
  • Eserciziu per una sola gamba
  • Allenamentu di equilibriu cù Bosu Ball
  • Esercizii pliometrichi per i gammi
  • Bilanciu di una sola gamba nantu à u Bosu Ball
  • Allenamentu di pisu corpu nantu à Bosu Ball
  • Pliometria di u stand à una sola gamba
  • Bosu Ball esercizii per l'equilibriu
  • Allenamentu di forza cù Stand Single Leg nantu à Bosu Ball

Strumenti per questu eserciziu

Do Stand Single Leg nantu à Bosu Ball in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play