Thumbnail for the video of exercise: Pákové sedlo Twist

Pákové sedlo Twist

Profil cvičení

Část tělaPas.
VybaveníPákové stroje
Primární svaly
Sekundární svaly

Mějte knihovnu cvičení stále po ruce!

Úvod do Pákové sedlo Twist

Lever Seated Twist je efektivní cvičení, které se zaměřuje na šikmé svaly, pomáhá zvýšit sílu jádra a zlepšit celkovou stabilitu těla. Je ideální pro jednotlivce na všech úrovních fitness, zejména pro ty, kteří chtějí zlepšit definici břišních svalů nebo zlepšit svůj sportovní výkon. Lidé mohou chtít začlenit toto cvičení do své rutiny, protože může pomoci zlepšit držení těla, snížit bolesti zad a zlepšit rotační pohyby v každodenních činnostech.

Provedení: Návod krok za krokem Pákové sedlo Twist

  • Uchopte madla na obou stranách stroje a ujistěte se, že máte ruce v úrovni vašich ramen.
  • Udržujte záda rovná a jádro zapojené a pomalu otáčejte trupem na jednu stranu pomocí odporu stroje.
  • Chvíli v této poloze vydržte a poté se pomalu vraťte do středové polohy.
  • Opakujte kroucení na druhé straně, abyste dokončili jedno opakování, a pokračujte ve střídání stran po dobu trvání vaší sady.

Tipy k provedení Pákové sedlo Twist

  • Bezpečné nohy: Chodidla by měla být celá na zemi a kolena ohnutá v úhlu 90 stupňů. Pokud vaše nohy nejsou bezpečně umístěny, může to vést k nestabilitě a nerovnováze během cvičení, což může vést ke zranění.
  • Kontrolovaný pohyb: Při provádění twistu se ujistěte, že to děláte pomalu a kontrolovaně. Vyhněte se trhavým nebo rychlým pohybům, protože mohou způsobit svalové napětí nebo zranění. Nejde o rychlost, ale o kvalitu pohybu.
  • Zapojte jádro: Lever Seated Twist je základní cvičení, takže je důležité zapojit svaly jádra během celého pohybu. Vyhněte se běžné chybě používání paží nebo ramen ke zkroucení. Namísto,

Pákové sedlo Twist Často kladené dotazy

Můžou začátečníci dělat Pákové sedlo Twist?

Ano, začátečníci zvládnou cvik Lever Seated Twist. Je však důležité začít s lehkými váhami, abyste se vyhnuli zranění, a postupně váhu zvyšovat, jak se bude síla a vytrvalost zlepšovat. Správná forma je také zásadní pro prevenci zranění a pro zajištění účinnosti cvičení, takže začátečníci mohou mít prospěch z poradenství od osobního trenéra nebo zkušeného návštěvníka posilovny.

Jaké jsou běžné variace Pákové sedlo Twist?

  • Seated Barbell Twist je další variací, kdy sedíte na rovné lavici s činkou přes ramena a kroutíte trupem ze strany na stranu.
  • Cable Seated Twist je varianta, která zahrnuje sezení na kabelovém stroji, uchopení rukojeti kabelu oběma rukama a kroucení trupu z jedné strany na druhou.
  • Stability Ball Seated Twist je další variací, kde sedíte na stabilizačním míči, držíte v rukou medicinbal a kroutíte trupem ze strany na stranu.
  • Seated Band Twist je varianta, kdy sedíte na židli nebo lavici, připevňujete odporový pás k pevnému předmětu v úrovni pasu, držíte pás oběma rukama a kroutíte trupem ze strany na stranu.

Jaké jsou dobré doplňkové cviky k Pákové sedlo Twist?

  • Crunches na kole: Tyto cviky doplňují Lever Seat Twist, protože také zahrnují kroutící pohyb, který zapojuje šikmé svaly, stejně jako horní a dolní břišní svaly, a poskytuje tak komplexní základní trénink.
  • Prkna: Prkna jsou skvělým doplňkem k Lever Seated Twist, protože zatímco druhý se zaměřuje na rotační sílu jádra, prkna pomáhají budovat izometrickou sílu v jádru, čímž zlepšují celkovou stabilitu a vytrvalost.

Související klíčová slova k Pákové sedlo Twist

  • Využijte strojové cvičení pasu
  • Twist cvičení v sedě
  • Využití Sedadla Twist
  • Vybavení posilovny zaměřené na pas
  • Pákový stroj pro trénink pasu
  • Sedadlo Twist s pákovým strojem
  • Cvičení na posílení pasu
  • Využijte strojové cvičení pro pas
  • Tónování pasu vsedě Twist
  • Využijte strojové cvičení pro pas

Nástroje pro toto cvičení

Do Pákové sedlo Twist in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play