Thumbnail for the video of exercise: Kaabli tagasilöök

Kaabli tagasilöök

Harjutuse profiil

KehaosaÜlemised käed
VarustusKaabel
Peamised lihased
Teisene lihased

Saatke harjutuste kogu taskusse!

Sissejuhatus Kaabli tagasilöök

Kaabli tagasilöögid on väga tõhusad harjutused tuharalihaste sihtimiseks ja tugevdamiseks, pakkudes keskendunud treeningut tuharate toniseerimiseks ja vormimiseks. See harjutus sobib ideaalselt kõigile, kes soovivad tugevdada oma alakeha tugevust, eriti sportlastele või fitness-entusiastidele, kes vajavad oma tegevuseks tugevat tuharalihast. Inimesed võivad soovida lisada oma rutiini kaabli tagasilöögid, et parandada füüsilist jõudlust, paremat kehahoiakut ja täiustatud esteetiline välimus.

Teostamine: Järkjärguline õpetus Kaabli tagasilöök

  • Seisake näoga kaablimasina poole nii, et jalad oleksid puusade laiuselt eemal, ja hoidke tasakaalu saavutamiseks masinast kinni.
  • Hoides südamikku haakunud ja põlve kergelt kõverdatud, lööge kaabli külge kinnitatud jalg aeglaselt enda taha tagasi.
  • Lööge tagasi, kuni jalg on täielikult välja sirutatud ja tunnete oma tuharalihaste pigistust, seejärel viige jalg aeglaselt tagasi algasendisse.
  • Enne teisele jalale üleminekut korrake seda liigutust soovitud arvu kordusi.

Nõuanded sooritamiseks Kaabli tagasilöök

  • **Kontrollitud liikumine**: võti sellest harjutusest maksimumi saamiseks on aeglane ja kontrollitud liikumine. Kui sirutate jalga tagasi, hoidke südamikku pingul ja selg sirgena. Vältige levinud viga kasutada hoogu jala edasi-tagasi liigutamiseks. Selle asemel keskenduge tagasilöömisel tuharalihaste kokkutõmbumisele ja lähteasendisse naastes seiske kaablile vastu.
  • **Vältige ülevenitamist**: tagasilöömisel on oluline jalga mitte üle sirutada. See võib põhjustada alaselja pinget või vigastusi. Jalg peaks olema sirutatud otse selja taha, kehaga ühel joonel,

Kaabli tagasilöök KKK-d

Kas algajad saavad teha Kaabli tagasilöök?

Jah, algajad saavad kaabli tagasilöögi harjutust teha. Siiski on oluline alustada kergema raskusega, et tagada õige vorm ja vältida vigastusi. Samuti on kasulik lasta treeneril või kogenud jõusaalikülastajal harjutust kõigepealt demonstreerida, et mõista õiget tehnikat. Nagu iga treeningu puhul, on oluline raskust järk-järgult suurendada, kui tugevus ja mugavus treeninguga paraneb.

Mis on levinud variandid Kaabli tagasilöök?

  • Hüppeliigese raskuse tagasilöök: kinnitades raskused pahkluude külge, saate sooritada tagasilööki ilma masinaid või seadmeid vajamata.
  • Ühe jalaga kaabli tagasilöögid: see variatsioon hõlmab tagasilööki ühe jalaga korraga, mis võib aidata isoleerida ja tugevdada iga tuharaliha eraldi.
  • Põlve painutatud kaabli tagasilöögid: selle variandi puhul hoiate tagasilöögi ajal põlve 90-kraadise nurga all painutatud, mis võib aidata sihtida tuharalihaste erinevaid osi.
  • Kaabli tagasilöök keerdkäiguga: tagasilöögi liigutuse ülaosas keeramise lisamine võib aidata kaasa kaldliigutustele, lisades harjutusele täiendava elemendi põhitööst.

Millised on head täiendavad harjutused Kaabli tagasilöök?

  • Lunges: Lunged töötavad ka tuharalihaste, reie- ja nelikulihaste puhul, sarnaselt kaabli tagasilöögiga, kuid need lisavad tasakaalu ja stabiilsust, suurendades üldist alakeha tugevust ja koordinatsiooni.
  • Surutõste: Surutõste täiendab kaabli tagasilööke, suunates tagumise ahela, sealhulgas tuharalihased ja reielihased, kuid haarduvad ka alaselga ja südamikuga, edendades üldist tugevust ja stabiilsust.

Seotud võtmesõnad Kaabli tagasilöök

  • Kaabli tagasilöögi treening
  • Õlavarre harjutused kaabliga
  • Kaabliharjutused käte jõu suurendamiseks
  • Kaabli tagasilöök triitsepsile
  • Jõusaali treeningud kaabliga
  • Kaablimasina käte harjutused
  • Tagasilöögi harjutused õlavartele
  • Triitsepsi tugevdamine kaabli tagasilöögiga
  • Kaabli tagasilöögi käe treening
  • Õlavarre treening trossi tagasilöögiga.

Tööriistad selle harjutuse jaoks

Do Kaabli tagasilöök in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play