
StrongMan Tire Flip
Ariketa Profila
Erreferentziatutako Ariketak:
Sarrera hurrengorako StrongMan Tire Flip
StrongMan Tire Flip gorputz osoko ariketa bat da, muina, bizkarra, besoak eta hankak lotzen dituena, indarra eta erresistentzia lantzen dituen entrenamendu bizia eskaintzen duena. Ariketa hau aproposa da kirolarientzat, batez ere indar eta giro entrenamenduetan dihardutenentzat, entrenamendu ez-ohiko eta zailak bilatzen ari direnentzat. StrongMan Tire Flip egiteak fitness funtzionala hobetu dezake, botere leherkorra hobetu eta pisu-arloko ariketa tradizionalen alternatiba paregabe eta dibertigarri bat eskain dezake.
Burutzen: A Aldiz-aldizko Tutoria StrongMan Tire Flip
- Makurtu aldakak eta belaunak gorputza jaisteko eta pneumatikoari eusteko, bizkarra zuzen eta bularra gora mantenduz.
- Bultza ezazu orpoetatik pneumatikoa altxatzeko, hanken eta aldakaren indarra erabiliz, besoekin gora eta atzera egiten duzun bitartean.
- Pneumatikoa belauneko altuerara altxatzen denean, aldatu eskuaren posizioa tiratzetik bultzakatzera eta jarraitu pneumatikoa gora eta aurrera eramaten.
- Pneumatikoa ia bertikala dagoenean, eman azken bultzada iraultzeko, aurrera egin behar bada mugimenduari jarraitzeko.
Ariketa burutzeko Oharrak StrongMan Tire Flip
- **Jarrera eta forma zuzena**: ohiko akats bat atzealdea erabiltzea da hankak beharrean pneumatikoen altxatzeko. Horrek bizkarreko lesio larriak eragin ditzake. Hori ekiditeko, ziurtatu belaunak eta aldakak okertu, bizkarra zuzen mantendu eta hankak altxatzeko erabili, hildako baten antzera. Eskuek pneumatikoari heldu behar diote azpian eta bularra pneumatikoen kontra estutu behar da.
- **Botere esplosiboa**: pneumatikoen iraultzea ez da indarra bakarrik, boterea ere bada. Erabili zure hankak pneumatikoa igotzeko eta bultza besoekin. Mugimendu azkarra eta leherkorra izan behar da. Saihestu pneumatikoa poliki eta metodikoki altxatzen saiatzeko akatsa.
- **
StrongMan Tire Flip Galdetsi Ohiak
Hasi ahal dute StrongMan Tire Flip?
Bai, hasiberriek StrongMan Tire Flip ariketa egin dezakete, baina ezinbestekoa da beren fitness mailarako pisu egokia den pneumatiko batekin hastea. Ariketa hau nahiko bizia da eta forma ona behar du lesioak saihesteko. Gomendagarria da hasiberriei pneumatiko arinago batekin hastea eta pixkanaka pisua handitzea indarra eta teknika hobetzen diren heinean. Gainera, hasiberrientzat onuragarria izango litzateke entrenatzaile pertsonal batek edo esperientziadun pertsona batek prozesuan zehar gidatzea, behar bezala egiten ari direla ziurtatzeko.
Nola Aldatu ohiak dira StrongMan Tire Flip?
- Tire Flip Jump Through: pneumatikoa irauli ondoren, erdigunetik salto egiten duzu eta, ondoren, atzera irauli, ariketari kardio-osagai bat gehituz.
- Pneumatikoen iraulketa push-uparekin: pneumatikoa iraultzen duzunean, pneumatikoen gainean flexio bat egiten duzu berriro irauli aurretik, goiko gorputzaren indar-entrenamendua sartuz.
- Pneumatikoen iraulketa Burpee-rekin: pneumatikoa irauli ondoren, burpee batean jaisten zara berriro pneumatikoen iraultzera itzuli aurretik, intentsitatea handituz eta gorputz osoko entrenamendu bat gehituz.
- Tire Flip Sledgehammer Hits-ekin: aldakuntza honek iraulketa bakoitzaren ondoren pneumatikoen mazo batekin jotzea dakar, eta horrek gorputzaren goiko indarra eta kardiobaskularra hobetzen laguntzen du.
Ze ariketa lagungarriak diren StrongMan Tire Flip?
- Aurrealdeko squats-ak beste ariketa onuragarri bat dira, quad-ak eta nukleoa bideratzen baitituzte, StrongMan Tire Flip batean pneumatikoen lurretik ateratzeko behar den hasierako diskoa hobetzen laguntzen baitute.
- Azkenik, potentzia-garbiketak StrongMan Tire Flips-en errendimendua hobetu dezake, botere leherkorra eta gorputz osoko koordinazioa garatzen baitute, biak ezinbestekoak dira pneumatiko bat iraultzeak dakartzan mugimendu azkar eta indartsuetarako.
Erreferentzia-hitzak StrongMan Tire Flip
- StrongMan Pneumatikoen Flip Entrenamendua
- Pneumatikoen iraulketa haztatutako ariketa
- StrongMan Halterofilia Entrenamendua
- Heavy Tire Flip Entrenamendua
- StrongMan Ariketa Teknikak
- Halterofilia Pneumatikoen Fliparekin
- Intense StrongMan Tire Flip
- Prestakuntza fisikoa Pneumatikoen Flip
- StrongMan Tire Flip Strength Training
- Halterofiliako Pneumatikoen Flip Ariketa aurreratua
Ariketa honetarako tresnak
Do StrongMan Tire Flip in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















