Thumbnail for the video of exercise: Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise

Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise

Oefenprofiel

Lichaamsdeel Skouders
Apparatuur Halterstien
Primaire Spieren Deltoid Anterior
Secundaire Spieren Brachialis, Brachioradialis, Deltoid Lateral, Deltoid Posterior, Pectoralis Major Clavicular Head

Neem de oefenbibliotheek mee in je zak!

Introductie tot de Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise

De Barbell Incline Lying Rear Delt Raise is in krêft-bouwende oefening dy't primêr rjochtet op 'e efterste deltoïden, en helpt om skouderstabiliteit en algemiene sterkte fan it boppelichem te ferbetterjen. Dizze oefening is ideaal foar sawol begjinners as avansearre fitness-entûsjasters, om't it maklik kin wurde oanpast oan yndividuele sterktenivo's. Minsken kinne kieze om dizze oefening yn har routine op te nimmen om har posysje te ferbetterjen, atletyske prestaasjes te ferbetterjen, of in goed rûne en lykwichtige lichemsbou op te bouwen.

Uitvoeren van de: Een Stap-voor-Stap Handleiding Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise

  • Hâld in barbell mei jo hannen op skouderbreedte útinoar, palmen nei jo fuotten, en ferlingje jo earms folslein ûnder jo skouders.
  • Hâld jo earms wat bûgd, ferheegje de barbell stadich op en út nei de kant oant jo earms parallel binne oan 'e flier.
  • Paus foar in momint oan 'e boppekant fan' e beweging, sakje dan de barbell stadichoan werom nei de startposysje.
  • Werhelje foar it winske oantal werhellingen, soargje foar it behâld fan kontrôle en foarm yn 'e hiele oefening.

Tips voor Uitvoeren Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise

  • Grip en posysje: Hâld de barbell mei in neutrale grip (palmen nei elkoar), hannen wat breder as skouderbreedte útinoar. De bar moat direkt fan jo skouders ôf hingje. In mienskiplike flater is om de barbell te breed of te smel te hâlden, wat jo skouders kin spanne en de effektiviteit fan 'e oefening beheine.
  • Kontrolearre beweging: Til de barbell yn in glêde, kontrolearre beweging oant jo earms parallel binne oan 'e flier. Foarkom jerking of swingend de barbell omheech, as dit kin liede ta blessuere en ferleget de effektiviteit fan de oefening. Lege de barbell stadichoan werom nei de startposysje.
  • Mind Your Elbows: Hâld jo elbows wat bûgd troch de oefening om te foarkommen

Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise Veelgestelde Vragen

Kunnen beginners de Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise?

Ja, begjinners kinne de oefening Barbell Incline Lying Rear Delt Raise útfiere. It is lykwols wichtich om te begjinnen mei in licht gewicht om de goede foarm te garandearjen en blessueres te foarkommen. It is ek foardielich om in trainer of erfarne gym-goer te hawwen oer de earste pear besykjen om te soargjen dat de oefening goed dien wurdt. Dizze oefening is benammen rjochte op 'e efterste deltoïden yn' e skouder, mar wurket ek de boppeste rêch en trapen. Unthâld altyd om op te warmjen foardat jo in oefeningsroutine begjinne.

Wat zijn veel voorkomende variaties van de Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise?

  • Resistance Band Incline Liggende Rear Delt Raise: Yn stee fan in gebrûk gewichten, dizze fariaasje brûkt in ferset band, providing konstante spanning hiele beweging en ferminderjen spanning op de gewrichten.
  • Kabel Machine Incline Liggende Rear Delt Raise: Dizze fariaasje brûkt in kabel masine, dy't soarget foar in glêde en kontrolearre beweging en soarget foar maklike oanpassingen yn ferset.
  • Swiss Ball Incline Lying Rear Delt Raise: Dizze fariaasje omfettet in Switserske bal, it befoarderjen fan kearnstabiliteit en lykwicht by it útfieren fan de oefening.
  • Kettlebell Incline Lying Rear Delt Raise: Dizze fariaasje brûkt kettlebells, dy't kinne helpe om gripsterkte te ferbetterjen en in oare gewichtferdieling te leverjen dan in barbell of dumbbell.

Wat zijn goede aanvullende oefeningen voor de Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise?

  • Bent Over Reverse Fly: Lykas de Barbell Incline Lying Rear Delt Raise, rjochtet dizze oefening ek op 'e efterste deltoiden, mar út in oare hoeke, en ferbettert dus de krêft en stabiliteit fan' e skoudergurdle.
  • Gesichtstrekkingen: Gesichtslûken rjochtsje de efterste deltoiden en de spieren fan 'e rotatormanchet. Dizze oefening komplementeart de Barbell Incline Lying Rear Delt Raise troch in lûkbeweging te leverjen, dy't helpt om de skouderspieren te balansearjen en de algemiene skoudersûnens te ferbetterjen.

Gerelateerde trefwoorden voor Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise

  • Barbell Shoulder Workout
  • Incline Rear Delt Raise
  • Barbell Deltoid Oefening
  • Skouder fersterkjen Oefening
  • Barbell Incline Shoulder Raise
  • Rear Deltoid Workout
  • Incline Barbell Shoulder Oefening
  • Rear Delt Raise mei Barbell
  • Oefening foar it bouwen fan skouderspier
  • Incline Barbell Rear Delt Raise

Ark foar dizze oefening

Do Barbell Incline Liggende Rear Delt Raise in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play