Fuadach cromáin cábla
Tasg adhartachaidh Caithimi
Caithimi Caol:
Tasgadh gu an Fuadach cromáin cábla
Is cleachtadh spriocdhírithe é an fuadach cromáin Cábla a neartaíonn an gluteus medius go príomha, ag feabhsú cothromaíocht agus cobhsaíocht. Oiriúnach do thosaitheoirí agus ard-díograiseoirí folláine araon, cuidíonn sé le feidhmíocht lúthchleasaíochta a fheabhsú agus an baol gortuithe a laghdú trí shoghluaisteacht agus cobhsaíocht cromáin a chur chun cinn. B'fhéidir gur mhaith le daoine an cleachtadh seo a ionchorprú ina ngnáthamh chun neart coirp níos ísle a fheabhsú, an limistéar cromáin a dhealbhú, agus tacú le ailíniú foriomlán an chomhlachta.
A' Dol a-steach: Treòir Ceum-le-Ceum Fuadach cromáin cábla
- Seas ingearach leis an meaisín cábla agus do thaobh clé níos gaire don mheaisín, agus greim ar an meaisín le haghaidh tacaíochta.
- Coinnigh do chorp ina seasamh agus do chos dheas díreach, ansin ardaigh go mall do chos dheas amach go dtí an taobh chomh fada agus is féidir leat, ag cinntiú go bhfuil an ghluaiseacht rialaithe agus a eascraíonn ó do chromán.
- Sos ar feadh nóiméad ag barr na gluaiseachta, ansin ar ais go mall do chos dheas ar ais go dtí an túsphointe.
- Déan an cleachtadh arís le haghaidh líon na n-athrá atá ag teastáil, ansin aistrigh chuig do chos chlé agus déan na céimeanna céanna.
Mholaidhean airson a' Dèanamh Fuadach cromáin cábla
- **Coinnigh Posture:** Coinnigh do chroí gafa agus do dhroim díreach le linn an chleachtaidh ar fad. Seachain claonadh rófhada ar an taobh eile mar is féidir leis seo brú gan ghá a chur ar do dhroim agus éifeachtacht an chleachtaidh a laghdú.
- **Gluaiseacht Rialaithe:** Agus an fuadach cromáin á déanamh agat, cinntigh go bhfuil an ghluaiseacht mall agus rialaithe. Seachain móiminteam a úsáid chun do chos a luascadh mar go bhféadfadh sé seo brú a chur air agus ní théann sé i ngleic go héifeachtach leis na matáin spriocdhírithe.
- ** Seachain Ró-shíneadh:** Ná ardaigh do chos ró-ard nó sín níos faide ná raon gluaiseachta nádúrtha do choirp. Is féidir brú nó gortú a bheith mar thoradh ar róshíneadh. Níor chóir do chos a ardú ach go dtí an pointe a bhfuil do chromán ar aon dul le do chorp. 5
Fuadach cromáin cábla Ceisteagan-Cleachdaidh Cumanta
Am biodh a' Vhaigan a' Deanamh a' Fuadach cromáin cábla?
Sea, is féidir le tosaitheoirí an cleachtadh fuadach cromáin Cábla a dhéanamh. Mar sin féin, tá sé tábhachtach tosú le meáchan íseal chun foirm cheart a chinntiú agus gortú a sheachaint. Moltar freisin go dtaispeánfadh oiliúnóir nó gairmí aclaíochta an teicníocht cheart duit ar dtús. Mar is gnáth, éist le do chorp agus má bhraitheann tú aon míchompord nó pian, stop a fheidhmiú.
Dè na h-atharrachaidhean a tha cumanta airson a' Fuadach cromáin cábla?
- Fuadach Cromáin Cábla Ina Shuí: Déantar an t-athrú seo agus tú ag suí ar bhinse in aice leis an meaisín cábla, rud a ligeann do chobhsaíocht níos mó agus díriú ar na matáin cromáin.
- Fuadach Cromáin Cábla Supine: Sa athrú seo, luíonn tú ar do dhroim ar bhinse agus an cábla ceangailte le do rúitín, ag ardú do chos go dtí an taobh i tairiscint rialaithe.
- Fuadach Cromáin Cábla Seans maith: Is éard atá i gceist leis an athrú seo ná luí ar do bholg agus do chos a ardú go dtí an taobh, rud a d'fhéadfadh cabhrú le díriú ar réimsí éagsúla de na matáin cromáin.
- Fuadach Cábla Hip le Comhardaithe: Má chuirtear comhpháirt iarmhéid, mar shampla seasamh ar chos amháin nó úsáid a bhaint as liathróid iarmhéid, is féidir le deacracht agus éifeachtacht an chleachtaidh a mhéadú.
Dè na Caithimh a tha math airson cuspairean a' Fuadach cromáin cábla?
- Scamhóga: Cosúil le fuadach cromáin cábla, oibríonn na scamhóga go príomha na matáin cromáin agus ceathar, ach feabhsaíonn siad cothromaíocht agus comhordú freisin, rud a d'fhéadfadh feabhas a chur ar éifeachtúlacht an chleachtaidh fuadach cromáin cábla.
- Droichid glúta: Neartaíonn an cleachtadh seo na glutes agus na hamstrings, arb iad na matáin chéanna iad a ndírítear orthu le fuadach cromáin cábla. Trí na cleachtaí seo a chomhcheangal, is féidir leat neart agus cobhsaíocht an chomhlachta iomlán a fheabhsú.
Frithealais Chumanta airson Fuadach cromáin cábla
- Cleachtaí cromáin meaisín cábla
- Cleachtaí le haghaidh fuadach hip
- Cleachtaí cábla le haghaidh cromáin
- Oiliúint neart do chromáin
- Cleachtaí cábla le haghaidh matáin cromáin
- Fuadach cromáin le meaisín cábla
- Cleachtaí meaisín cábla le haghaidh fuadach cromáin
- Neartú cromáin le meaisín cábla
- Gnáthamh fuadach cromáin cábla
- Oiliúint cromáin le cleachtadh cábla.
Uirlisí don aclaíocht seo
Do Fuadach cromáin cábla in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















