
Kettlebell Presión alternada no chan
Pròifil Cleachdaidh
Buidhnean-cleachdaidh Ceangailte:
Sgeulachd mu Kettlebell Presión alternada no chan
O Kettlebell Alternating Press on Floor é un exercicio de adestramento de forza versátil que se dirixe a varios grupos musculares, especialmente nos ombreiros, brazos e núcleo. É ideal para os entusiastas do fitness de todos os niveis, desde principiantes ata atletas avanzados, debido á súa intensidade axustable en función do peso do kettlebell. A xente querería facer este exercicio porque non só mellora a forza e a estabilidade da parte superior do corpo, senón que tamén mellora a coordinación e o equilibrio, polo que é un complemento valioso para calquera rutina de fitness.
Ag Òl: Tiotalan Ceum-le-Ceum Kettlebell Presión alternada no chan
- Preme un kettlebell cara ao teito, estendendo completamente o brazo mentres mantés o outro kettlebell no peito.
- Baixa a kettlebell estendida cara ao peito lentamente, mantendo o control durante todo o movemento.
- Agora, preme o outro kettlebell cara ao teito, estendendo completamente o outro brazo mentres mantés o primeiro kettlebell no peito.
- Repita este patrón de presión alterna para o número desexado de repeticións, asegurándose de controlar o movemento dos kettlebells durante todo o exercicio.
Mholaidhean airson Òl Kettlebell Presión alternada no chan
- Movemento controlado: Evite apurar o movemento. Non se trata do rápido que podes alternar as prensas, senón do ben que podes controlar a kettlebell durante o movemento. Isto axudará a comprometer os músculos do núcleo e da parte superior do corpo de forma máis eficaz e reducirá o risco de lesións.
- Peso correcto: elixe un peso de kettlebell que sexa desafiante pero manexable. Un erro común é usar un peso demasiado pesado, o que pode comprometer a forma e provocar lesións. Se estás loitando para completar as repeticións ou manter o formulario, é
Kettlebell Presión alternada no chan Ceistean Grunn
An urrainn do thùs-taiceach Kettlebell Presión alternada no chan?
Si, os principiantes poden realizar o exercicio Kettlebell Alternating Press on Floor. Non obstante, é importante comezar cun peso máis lixeiro para garantir a forma correcta e evitar lesións. Tamén se recomenda ter un adestrador ou unha persoa experimentada presente para proporcionar orientación. Como con calquera exercicio, é fundamental quentar correctamente previamente e escoitar o teu corpo para evitar un esforzo excesivo.
Dè an t-seòrsa obair a tha aig Kettlebell Presión alternada no chan?
- Kettlebell Alternating Floor Press with Bridge: esta variación engade unha ponte de glúteos ao exercicio, levantando as cadeiras do chan mentres presionas a kettlebell cara arriba.
- Kettlebell Alternating Floor Press with Leg Lift: nesta variación, mentres premes o kettlebell, tamén levantas a perna oposta do chan, enganchando máis intensamente os músculos do núcleo.
- Kettlebell Alternando prensa de chan con torsión rusa: despois de cada presión, realiza un xiro ruso, xirando o torso dun lado a outro mentres sostén o kettlebell.
- Kettlebell Alternating Floor Press with Squat: Esta variación implica levantarse e realizar unha agachadura entre cada prensa Kettlebell, engadindo un movemento de corpo enteiro ao exercicio.
Dè na h-ìrean-obrach matha airson Kettlebell Presión alternada no chan?
- Kettlebell Turkish Get Up: Este exercicio de todo o corpo complementa a Kettlebell Alternating Press on Floor mellorando a estabilidade dos ombreiros e a forza do núcleo, que son esenciais para manter a forma e o equilibrio correctos durante o exercicio de prensa.
- Kettlebell Goblet Squat: este exercicio da parte inferior do corpo complementa a Kettlebell Alternating Press on Floor fortalecendo as pernas e o núcleo, o que proporciona unha base forte para calquera movemento de presión sobre a cabeza.
Fosgailtead Ainmean-ait Uile Kettlebell Presión alternada no chan
- Adestramento de peito con Kettlebell
- Prensa Kettlebell alterna
- Exercicio de Kettlebell de piso
- Prensa Kettlebell para peito
- Fortalecemento do peito con Kettlebell
- Adestramento con Kettlebell para a parte superior do corpo
- Prensa de chan Kettlebell alternante
- Exercicio de Kettlebell para os músculos do peito
- Rutina de adestramento con Kettlebell Press
- Prensa de peito Kettlebell no chan
Ferramentas para este exercicio
Do Kettlebell Presión alternada no chan in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















