Thumbnail for the video of exercise: Medición de graxa corporal

Medición de graxa corporal

Pròifil Cleachdaidh

Pàirt den ChorpCorp iomlán
UimeillGnìomh tapaicheCorpas
Prìomh Mosaiclean
Mosaiclean Ceangailte

Faigh an leabhar-cleachdaidh anns an dèidh-tealla!

Sgeulachd mu Medición de graxa corporal

A medición da graxa corporal é unha ferramenta esencial de avaliación da condición física que axuda a determinar a porcentaxe de graxa do teu peso corporal, axudando a avaliar a saúde e os niveis de aptitude xeral. É beneficioso para calquera persoa, desde entusiastas do fitness ata persoas que se embarcan nunha viaxe de perda de peso, xa que ofrece unha imaxe máis precisa da composición corporal que só do peso. A xente quere facelo para supervisar o seu progreso, establecer obxectivos de fitness realistas e deseñar un adestramento ou un plan de dieta adaptado ás súas necesidades específicas.

Ag Òl: Tiotalan Ceum-le-Ceum Medición de graxa corporal

  • Se estás a usar un calibre, beliscar a pel en varios lugares como a cintura, a coxa e o brazo superior e, a continuación, medir o grosor co calibre. Deberá facelo polo menos tres veces cada un para obter unha media.
  • Se está a usar unha báscula de graxa corporal, simplemente pisa e agarde a que se mostre a porcentaxe de graxa corporal. Asegúrate de que os teus pés estean limpos e secos para obter unha lectura máis precisa.
  • Grava as túas medicións e repite o proceso regularmente para seguir os cambios ao longo do tempo.
  • Mide sempre á mesma hora do día, nas mesmas condicións para obter lecturas máis precisas e consistentes.

Mholaidhean airson Òl Medición de graxa corporal

  • **A consistencia é a clave:** É importante medir a graxa corporal de forma consistente. Isto significa medir á mesma hora do día, nas mesmas condicións cada vez. Por exemplo, é mellor medir pola mañá antes de comer ou facer exercicio.
  • **Técnica adecuada:** Se estás usando calibres, asegúrate de usar a técnica correcta. Isto significa beliscar a pel e a graxa (pero non o músculo) en puntos específicos do corpo. Moitas veces é mellor que un profesional capacitado o faga para garantir a precisión.
  • **Evita erros comúns:** Un erro común é non tomar varias medicións. É mellor tomar polo menos dúas medicións en cada sitio para garantir a precisión.

Medición de graxa corporal Ceistean Grunn

An urrainn do thùs-taiceach Medición de graxa corporal?

Si, os principiantes poden medir a súa graxa corporal. Non é un exercicio, pero é unha parte importante do seguimento do progreso da condición física. Existen varios métodos para medir a graxa corporal, como os calibres de dobras cutáneas, a impedancia bioeléctrica e as exploracións DEXA. Non obstante, recoméndase que un profesional, como un adestrador persoal ou un médico, realice estas medicións para obter os resultados máis precisos.

Dè an t-seòrsa obair a tha aig Medición de graxa corporal?

  • A exploración da absorciometría de raios X de dobre enerxía (DEXA) é unha proba médica que mide a densidade ósea, pero tamén pode proporcionar medicións precisas da porcentaxe de graxa corporal.
  • Os Skinfold Calipers son unha ferramenta que se usa para medir o grosor dos teus pregos para estimar a cantidade total de graxa corporal.
  • A pesada hidrostática, tamén coñecida como pesaxe submarina, é un método empregado para determinar a porcentaxe de graxa corporal baseado no principio da flotabilidade de Arquímedes.
  • A pletismografía de desprazamento de aire (Bod Pod) é outro método que mide a porcentaxe de graxa corporal mediante o desprazamento de aire para determinar o volume e a densidade corporal.

Dè na h-ìrean-obrach matha airson Medición de graxa corporal?

  • Os exercicios de adestramento de forza como o levantamento de pesas ou o adestramento de resistencia poden complementar a medición da graxa corporal aumentando a masa muscular, o que á súa vez aumenta a taxa metabólica e axuda a queimar máis graxa, reducindo así a porcentaxe de graxa corporal.
  • O adestramento por intervalos de alta intensidade (HIIT) pode complementar a medición da graxa corporal xa que non só queima moitas calorías durante o adestramento, senón que tamén segue queimando calorías despois do adestramento, o que resulta nunha diminución da graxa corporal e unha mellora da precisión da medición.

Fosgailtead Ainmean-ait Uile Medición de graxa corporal

  • Análise da graxa corporal
  • medición da composición corporal
  • avaliación da graxa corporal completa
  • cálculo de peso corporal
  • comprobación da porcentaxe de graxa
  • medición do índice de masa corporal
  • medición de graxa baseada en peso
  • Cálculo da porcentaxe de graxa corporal
  • Avaliación da graxa corporal total
  • Análise da composición corporal mediante o peso.

Ferramentas para este exercicio

Do Medición de graxa corporal in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play