Thumbnail for the video of exercise: Plancha de placa vibratoria

Plancha de placa vibratoria

Pròifil Cleachdaidh

Pàirt den ChorpMála
UimeillPláta Reoita
Prìomh Mosaiclean
Mosaiclean Ceangailte

Faigh an leabhar-cleachdaidh anns an dèidh-tealla!

Sgeulachd mu Plancha de placa vibratoria

O Vibrate Plate Plank é un exercicio efectivo de fortalecemento do núcleo que utiliza unha plataforma vibratoria para involucrar os músculos de forma máis intensa. É ideal para os entusiastas do fitness de todos os niveis que queren mellorar a súa estabilidade, equilibrio e forza muscular xeral. Ao incorporar este exercicio á súa rutina, os individuos poden aumentar a súa queima de calorías, mellorar a postura e acelerar o seu progreso físico debido ao desafío adicional de manter a posición da táboa nunha superficie vibrante.

Ag Òl: Tiotalan Ceum-le-Ceum Plancha de placa vibratoria

  • Coloque os antebrazos na placa de vibración, asegurándose de que os cóbados estean aliñados directamente debaixo dos ombreiros.
  • Estende as pernas detrás de ti, equilibrándote sobre a planta dos teus pés e asegúrate de que o teu corpo forme unha liña recta desde a cabeza ata os talóns.
  • Engade o teu núcleo e manteña esta posición, permitindo que a placa de vibración estimule os teus músculos.
  • Manteña esta posición durante uns 30 segundos a un minuto, ou sempre que poida manter unha boa forma, despois desmonte coidadosamente a placa e descanse.

Mholaidhean airson Òl Plancha de placa vibratoria

  • Engage Your Core: para sacar o máximo proveito da Vibrate Plate Plank, é importante involucrar os músculos do núcleo. Isto significa que debes tirar do ombligo cara á columna vertebral e apretar os abdominales, os glúteos e os cuádriceps. Isto non só aumenta a eficacia do exercicio, senón que tamén axuda a protexer a parte inferior das costas.
  • Manteña o pescozo neutral: outro erro común é forzar o pescozo mirando cara arriba ou abaixo. Manteña a mirada cara ao prato e o pescozo nunha posición neutral. Isto pode axudar a previr a tensión do pescozo e axudarche

Plancha de placa vibratoria Ceistean Grunn

An urrainn do thùs-taiceach Plancha de placa vibratoria?

Si, os principiantes poden facer o exercicio Vibrate Plate Plank. Non obstante, é importante lembrar que a forma e a técnica adecuadas son fundamentais para evitar lesións. Recoméndase comezar con períodos de tempo máis curtos, como de 15 a 30 segundos, e aumentar gradualmente a medida que melloran a forza e a resistencia. Como ocorre con calquera exercicio novo, pode ser beneficioso contar cun adestrador ou un profesional de fitness que o guíe inicialmente para asegurarse de que o está a facer correctamente. Escoita sempre o teu corpo e para se sentes algunha dor.

Dè an t-seòrsa obair a tha aig Plancha de placa vibratoria?

  • Outra variación é a Extended Plank, que consiste en colocar as mans sobre a placa de vibración, máis lonxe do ancho dos ombreiros, e estender o corpo ata unha posición completa.
  • A táboa de xeonllos na placa vibratoria é unha variación menos extenuante, na que apoia os xeonllos na placa en lugar dos pés, reducindo a presión sobre a parte inferior das costas.
  • O Reverse Plank é outra variación na que se senta na placa de vibración coas pernas estendidas diante de ti, colocando as mans detrás de ti na placa e levantando as cadeiras cara arriba para formar unha liña recta dende a cabeza ata os talóns.
  • Por último, o Elbow Plank é unha variación na que apoia os antebrazos na placa de vibración, mantendo os cóbados aliñados por debaixo dos ombreiros.

Dè na h-ìrean-obrach matha airson Plancha de placa vibratoria?

  • Escaladores de montaña: como o Vibrate Plate Plank, Mountain Climbers son un exercicio de corpo enteiro que se dirixe principalmente ao núcleo. Engaden un compoñente cardiovascular ao teu adestramento, aumentando a túa frecuencia cardíaca e axudando a queimar graxa.
  • Torsións rusas: este exercicio ten como obxectivo os músculos oblicuos, que moitas veces se descoidan nas táboas estándar. Ao incorporar Russian Twists á túa rutina, podes garantir un adestramento básico completo que complemente os beneficios do Vibrate Plate Plank.

Fosgailtead Ainmean-ait Uile Plancha de placa vibratoria

  • Exercicio Vibrate Plate Plank
  • Adestramento de peito con placa vibratoria
  • Placa vibratoria Plancha para peito
  • Exercicios de placa vibratoria
  • Plancha sobre placa vibratoria
  • Fortalecemento do peito con Vibrate Plate
  • Adestramento Vibrate Plate Plank
  • Vibración Fitness Plank
  • Tonificación do peito Vibrate Plate Plank
  • Vibration Plate Plank adestramento de peito

Ferramentas para este exercicio

Do Plancha de placa vibratoria in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play