Rack frontal de PVC Stretch
Pròifil Cleachdaidh
Buidhnean-cleachdaidh Ceangailte:
Sgeulachd mu Rack frontal de PVC Stretch
O PVC Front Rack Stretch é un exercicio beneficioso deseñado para aumentar a mobilidade dos ombreiros e mellorar a postura, polo que é ideal para deportistas, traballadores de oficina ou calquera persoa que sufra ombreiros apretados. Diríxese principalmente á cintura escapular, axudando a aliviar a tensión e mellorar a flexibilidade nesta área. Se buscas mellorar a mobilidade da parte superior do teu corpo, evitar lesións ou mellorar o teu rendemento en movementos por riba da cabeza como levantamento de pesas ou natación, este exercicio pode ser un complemento valioso para a túa rutina.
Ag Òl: Tiotalan Ceum-le-Ceum Rack frontal de PVC Stretch
- A continuación, levante o tubo de PVC por riba da súa cabeza, estendendo completamente os brazos mentres mantén os pés separados ao ancho dos ombreiros para lograr o equilibrio.
- Baixa lentamente o tubo de PVC detrás da cabeza ata que estea ao nivel dos ombreiros, mantendo os cóbados altos e paralelos ao chan.
- Manteña esta posición durante uns segundos, sentindo o estiramento nos músculos do ombreiro e do peito.
- Finalmente, levante lentamente o tubo de PVC por enriba da cabeza e volva á posición inicial. Repita este proceso para o número desexado de repeticións.
Mholaidhean airson Òl Rack frontal de PVC Stretch
- Engage Your Core: Involucra os teus músculos principais durante todo o exercicio para manter a estabilidade e o equilibrio. Isto tamén axudará a protexer a parte inferior das costas da tensión. Erro común a evitar: non esquezas enganchar o teu núcleo ou podes acabar esforzándoche as costas.
- Use a súa respiración: use a súa respiración para profundizar o estiramento. Inhala profundamente, despois exhala mentres empurra suavemente os cóbados cara arriba e fóra, estirando os músculos dos ombreiros e do peito. Repita este patrón de respiración ao longo do exercicio. Erro común a evitar
Rack frontal de PVC Stretch Ceistean Grunn
An urrainn do thùs-taiceach Rack frontal de PVC Stretch?
Si, os principiantes poden facer o exercicio PVC Front Rack Stretch. Non obstante, como calquera exercicio novo, é importante comezar lentamente e concentrarse na forma adecuada para evitar lesións. Se é posible, é beneficioso que un adestrador ou unha persoa con experiencia demostre primeiro o exercicio. O PVC Front Rack Stretch é un excelente exercicio para mellorar a mobilidade e flexibilidade dos ombreiros, especialmente para aqueles que planean realizar exercicios de levantamento de pesas, como a sentadilla frontal ou o clean and jerk.
Dè an t-seòrsa obair a tha aig Rack frontal de PVC Stretch?
- Estiramento de PVC detrás do pescozo: isto implica suxeitar o tubo de PVC detrás do pescozo e empurralo suavemente cara arriba para estirar os músculos do tríceps e dos ombreiros.
- PVC Pass-Through Stretch: Isto implica suxeitar o tubo de PVC diante de ti cun gran agarre e, a continuación, levántao sobre a túa cabeza e detrás das costas, e despois inverte o movemento.
- Estiramento do bastidor frontal de PVC sentado: esta variación implica sentarse no chan ou nun banco cos xeonllos flexionados, suxeitando o tubo de PVC na posición do bastidor dianteiro e, a continuación, inclinarse cara adiante para estirar os ombreiros e a parte superior das costas.
- Estiramento do bastidor frontal de PVC en decúbito supino: consiste en deitarse de costas cos xeonllos flexionados, suxeitar o tubo de PVC na posición do bastidor frontal e, a continuación, levantar os brazos por riba para estirar os ombreiros e o peito.
Dè na h-ìrean-obrach matha airson Rack frontal de PVC Stretch?
- O Wrist Flexor Stretch pode complementar o PVC Front Rack Stretch aumentando a flexibilidade e a forza do pulso, o que pode mellorar a túa capacidade para manter a barra na posición frontal do estante con comodidade.
- As sentadillas frontales tamén son un exercicio beneficioso que complementa o PVC Front Rack Stretch, xa que apuntan e fortalecen especificamente os mesmos músculos utilizados na posición do bastidor frontal, mellorando a túa forma e postura xerais.
Fosgailtead Ainmean-ait Uile Rack frontal de PVC Stretch
- Exercicio de estiramento de PVC Front Rack
- Exercicios para as costas do peso corporal
- Adestramento de tubos de PVC para as costas
- Rack frontal Stretch con PVC
- Estiramento das costas do peso corporal
- Adestramento na casa para os músculos das costas
- Técnica de PVC Front Rack Stretch
- Refuerzo de espalda con tubo de PVC
- Exercicios de ximnasia DIY para as costas
- Exercicios de peso corporal para as costas fortes
Ferramentas para este exercicio
Do Rack frontal de PVC Stretch in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.













