Thumbnail for the video of exercise: Rotación externa da cadeira asentada

Rotación externa da cadeira asentada

Pròifil Cleachdaidh

Pàirt den ChorpFeadan
UimeillCeangal an gníomhachas le trealamh oibre.
Prìomh MosaicleanDeep Hip External Rotators
Mosaiclean Ceangailte

Faigh an leabhar-cleachdaidh anns an dèidh-tealla!

Sgeulachd mu Rotación externa da cadeira asentada

A rotación externa da cadeira sentada en banda é un exercicio específico que fortalece os abdutores, glúteos e rotadores externos da cadeira, mellorando a mobilidade e a estabilidade xeral da cadeira. Este exercicio é ideal para atletas, entusiastas do fitness e persoas que se están rehabilitando de lesións na cadeira ou na parte inferior do corpo. Realizar este exercicio pode mellorar o seu rendemento nos deportes e nas actividades diarias, evitar lesións e promover un mellor aliñamento e equilibrio corporal.

Ag Òl: Tiotalan Ceum-le-Ceum Rotación externa da cadeira asentada

  • Asegure unha banda de resistencia ao redor das coxas, xusto por riba dos xeonllos, asegurándose de que estea o suficientemente axustada como para proporcionar resistencia, pero non tan axustada como para restrinxir o movemento.
  • Manteña os pés separados ao ancho das cadeiras e as costas rectas, despois empurra lentamente os xeonllos cara a fóra contra a resistencia da banda.
  • Manteña a posición cara a fóra durante uns segundos, despois leva lentamente os xeonllos á posición inicial, mantendo a tensión na banda.
  • Repita este exercicio para o número desexado de repeticións, asegurándose de manter a forma correcta durante todo o tempo.

Mholaidhean airson Òl Rotación externa da cadeira asentada

  • Manter unha boa postura: é fundamental manter unha postura erguida e as costas rectas durante todo o exercicio. Agacharse ou inclinarse pode provocar unha forma inadecuada e posibles lesións. Séntese no bordo dunha cadeira ou banco cos pés planos no chan e os xeonllos flexionados nun ángulo de 90 graos.
  • Movementos controlados: Evite a tentación de realizar o exercicio rapidamente. En vez diso, concéntrese en movementos lentos e controlados. Isto axuda a garantir que os músculos da cadeira estean totalmente comprometidos e non dependen do impulso para mover a banda.
  • Rango de movemento completo: para sacar o máximo proveito do exercicio, é importante utilizar un rango de movemento completo. Isto significa mover a perna cara a fóra tanto como ti

Rotación externa da cadeira asentada Ceistean Grunn

An urrainn do thùs-taiceach Rotación externa da cadeira asentada?

Si, os principiantes poden facer o exercicio de rotación externa da cadeira sentada en banda. Este exercicio é relativamente sinxelo e pódese axustar a diferentes niveis de fitness usando bandas de resistencia variable. É importante comezar cunha banda máis lixeira e aumentar gradualmente a resistencia a medida que melloran a forza e a flexibilidade. Como ocorre con calquera exercicio novo, os principiantes deben tomalo lentamente e concentrarse en manter a forma adecuada para evitar lesións. Tamén é unha boa idea consultar cun profesional de fitness ou fisioterapeuta para asegurarse de que o exercicio se realiza correctamente.

Dè an t-seòrsa obair a tha aig Rotación externa da cadeira asentada?

  • Rotación externa da cadeira sentada ponderada no nocello: en lugar de usar unha banda, podes usar un peso no nocello como resistencia mentres realizas a rotación externa da cadeira nunha posición sentada.
  • Rotación externa da cadeira deitada da banda: esta variación implica deitarse de lado coa banda enroscada ao redor dos nocellos e xirar a perna superior cara arriba contra a resistencia da banda.
  • Rotación externa da cadeira asentada con banda cunha torsión: esta variación engade unha torsión na parte superior do corpo ao exercicio, implicando o núcleo e as cadeiras.
  • Rotación externa da cadeira sentada con banda dunha soa perna: esta variación céntrase nunha perna á vez, aumentando a intensidade do exercicio en cada cadeira individual.

Dè na h-ìrean-obrach matha airson Rotación externa da cadeira asentada?

  • Abdución de cadeira deitada lateralmente: este exercicio complementa a rotación externa da cadeira sentada en banda traballando os abdutores da cadeira, que axudan á rotación externa da cadeira, axudando así a mellorar a estabilidade e forza xeral da cadeira.
  • Pontes de glúteos: aínda que se dirixe principalmente aos glúteos, este exercicio tamén engancha os rotadores externos da cadeira, complementando así a rotación externa da cadeira sentada en banda e axudando a mellorar a estabilidade e mobilidade da articulación da cadeira.

Fosgailtead Ainmean-ait Uile Rotación externa da cadeira asentada

  • Exercicio de banda para cadeiras
  • Exercicio de rotación de cadeira sentado
  • Exercicio de banda para rotación externa da cadeira
  • Adestramento da cadeira con banda de exercicios
  • Exercicio de cadeira sentado con banda
  • Rotación de cadeira asistida por banda
  • Fortalecemento de cadeira con banda
  • Exercicio de rotación externa da cadeira
  • Adestramentos de banda sentada para cadeiras
  • Exercicio de rotación de cadeira con banda de resistencia

Ferramentas para este exercicio

Do Rotación externa da cadeira asentada in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play