Thumbnail for the video of exercise: Tocando dous dedos do pé

Tocando dous dedos do pé

Pròifil Cleachdaidh

Pàirt den ChorpAn cúl, Feadan, Cintura
UimeillGnìomh tapaicheCorpas
Prìomh Mosaiclean
Mosaiclean Ceangailte

Faigh an leabhar-cleachdaidh anns an dèidh-tealla!

Sgeulachd mu Tocando dous dedos do pé

Two Front Toe Touching é un exercicio sinxelo pero eficaz que se dirixe principalmente aos isquiotibiais, a parte inferior das costas e os músculos dos glúteos, promovendo a flexibilidade e a forza nestas áreas. É apto para todos, desde principiantes ata entusiastas do fitness avanzado, debido á súa intensidade axustable e ao seu baixo impacto. As persoas quererían realizar este exercicio para mellorar a súa flexibilidade xeral, mellorar a súa postura e reducir o risco de lesións nas actividades ou adestramentos diarios.

Ag Òl: Tiotalan Ceum-le-Ceum Tocando dous dedos do pé

  • Levante a perna dereita diante de ti mantendo o pé esquerdo firmemente no chan.
  • Mentres levantas a perna dereita, dobre a cintura e toca o pé dereito coa man esquerda, mantendo a man dereita estendida.
  • Volve á posición inicial e repite o mesmo movemento, esta vez levantando a perna esquerda e tocándoa coa man dereita.
  • Continúa alternando entre a dereita e a esquerda para o número desexado de repeticións, mantendo un ritmo constante durante todo o tempo.

Mholaidhean airson Òl Tocando dous dedos do pé

  • Formulario adecuado: asegúrate de que o teu formulario é correcto. Mantéñase alto cos pés separados ao ancho das cadeiras. Cando te inclines cara adiante para tocar os dedos dos pés, mantén as costas rectas e inclínate desde as cadeiras, non a cintura. Un erro común é redondear as costas, o que pode provocar tensión ou lesións.
  • Non o forces: nunca forzas o teu corpo a alcanzar os dedos dos pés se non é posible inicialmente. Está ben se non podes tocar os dedos dos pés. O obxectivo é sentir un estiramento nos isquiotibiais, non chegar aos dedos dos pés. Co paso do tempo, a medida que mellore a túa flexibilidade, poderás chegar máis lonxe.
  • Respirar: Lembra respirar normalmente durante todo o exercicio. Conter a respiración

Tocando dous dedos do pé Ceistean Grunn

An urrainn do thùs-taiceach Tocando dous dedos do pé?

Si, os principiantes certamente poden facer o exercicio Two Front Toe Touching. Non obstante, é importante comezar lentamente e non superar o nivel de comodidade para evitar lesións. Tamén é beneficioso quentar antes de comezar calquera rutina de exercicio. Se a un principiante lle custa tocar os dedos dos pés, pode comezar por chegar o máis lonxe posible e aumentar gradualmente o seu rango de movemento co paso do tempo. Sempre se recomenda consultar cun profesional de fitness para asegurarse de que os exercicios se realizan correctamente.

Dè an t-seòrsa obair a tha aig Tocando dous dedos do pé?

  • A variación Standing Toe Touch require que te coloques en posición vertical, te inclines na cintura e te toques os dedos dos pés.
  • A variación do toque do dedo en decúbito supino implica deitarse de costas, levantar as pernas no aire e alcanzar os dedos dos pés.
  • A variación Single-Leg Toe Touch fai que te paras nunha perna mentres levantas a outra perna diante de ti e chegas a tocar os dedos dos pés.
  • A variación Cross-Body Toe Touch implica estar de pé e levantar unha perna a través do corpo, e despois chegar coa man oposta para tocar os dedos dos pés.

Dè na h-ìrean-obrach matha airson Tocando dous dedos do pé?

  • O exercicio de Pilates Roll Up tamén complementa o Two Front Toe Touching xa que promove a forza e a flexibilidade do núcleo, que son cruciais para manter o equilibrio e a estabilidade durante o movemento de toque dos dedos.
  • A postura de ioga Downward Dog é outro exercicio relacionado que complementa o Toque dos dedos dianteiros porque estira todo o corpo, dirixido específicamente aos isquiotibiais e as pantorrillas, áreas que tamén se involucran durante o toque dos dedos.

Fosgailtead Ainmean-ait Uile Tocando dous dedos do pé

  • Exercicio de costas con peso corporal
  • Exercicio de fortalecemento da cadeira
  • Adestramento de tonificación da cintura
  • Exercicio de tocar dous dedos dianteiros
  • Exercicio de cadeira con peso corporal
  • Adestramento para dar forma á cintura
  • Rutina de fortalecemento das costas
  • Exercicio de peso corporal para cadeiras e cintura
  • Dous dedos dianteiros tocando para as costas
  • Adestramento para tocar os dedos dos pés para as cadeiras e a cintura

Ferramentas para este exercicio

Do Tocando dous dedos do pé in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play