Palanca Elevación Lateral rehegua
Exercise Profile
Related Exercises:
Introduction to the Palanca Elevación Lateral rehegua
Pe Lever Lateral Raise ha’e peteĩ ejercicio de entrenamiento de fuerza ojepytasóva principalmente umi hombro rehe, específicamente umi deltoide lateral rehe, oipytyvõva desarrollo hombros amplios ha imbaretevévape. Ha'e peteî ejercicio iporãitereíva umi atleta ha aficionado fitness oikotevêva músculo hombro mbarete hembiapokuérape guarã térã umi orekóva hembipotápe omohenda porãve estética cuerpo superior. Pemoĩvo ko ejercicio pende rutina-pe ikatu ogueru estabilidad hombro mejora, simetría corporal oñembotuichave ha mbarete cuerpo superior rehegua, ha upévare ha’e peteĩ elección iporãitereíva aptitud física general-pe ĝuarã.
Performing the: A Step-by-Step Tutorial Palanca Elevación Lateral rehegua
- Eñongatu nde rete recto, nde py ojuehegui ojuehegui nde hombro pukukue ha ambue nde po nde cadera ári reguereko hag̃ua equilibrio.
- Mbeguekatúpe emopu’ã pe palanca nde ykére, eñongatu nde po recto, oĩ meve hombro nivel-pe.
- Epytu’u sapy’ami pe movimiento yvate gotyo rembohape añete haĝua umi músculo nde hombro rehegua.
- Mbeguekatúpe emboguejy jey pe palanca posición de partida-pe, easegura emantene haĝua control pe movimiento pukukue javeve. Jajapo jey ko proceso pe número de repetición jaipotávape.
Tips for Performing Palanca Elevación Lateral rehegua
- **Emantene Forma Hekopete**: Nde rete opyta va’erã peteĩchapa pe ejercicio pukukue javeve. Ani rejepyso térã reiporu nde rete impulso rehupi hag̃ua umi mbaʼe pohýi. Upéva rangue, eñekonsentra reipuru hag̃ua umi múskulo nde hombro rehegua rehupi ha remboguejy hag̃ua pe palanca. Nde po ojedobla’imiva’erã umi codo-pe, ha pe movimiento mbegue ha ojejokova’erã.
- **Ani remopu'ã yvateterei**: Rejapo jave pe Palanca Lever Lateral, ani rehupi nde po nivel de hombro ári. Pemopu’ãramo pe palanca yvateterei ikatu omoĩ tensión innecesaria umi articulación hombro-pe ha potencialmente ogueru lesión.
- **Movimientos Controlados**: Ejesareko emboguejy hagua umi peso mbegue ha controlado. Ojeity pya’éramo umi peso ndaha’éi omboguejýva añónte pe...
Palanca Elevación Lateral rehegua FAQs
Can beginners do the Palanca Elevación Lateral rehegua?
Heẽ, umi oñepyrũva ikatu katuete ojapo pe ejercicio Lever Lateral Raise. Ha katu tuicha mba’e ñañepyrũ peteĩ peso michĩvéva reheve jaasegura haĝua forma correcta ha ani haĝua jaje lesión. Avei iporã jaguereko peteĩ entrenador térã individuo experimentado presente orientación-rã. Ko ejercicio ojepytaso tenonderãite umi hombro rehe, específicamente umi deltoide lateral térã "lateral". Opaichagua ejercicio-icha, iñimportanteterei ñañembopiro’y porã ñañepyrũ mboyve ha ñamomba’eguasu mbeguekatúpe ñande rete mbarete porãvévo.
What are common variations of the Palanca Elevación Lateral rehegua?
- Cable Lateral Raise: Ko variaciónpe, reipuru petet máquina cable rehegua ikatúva ome e petet resistencia constantevéva opaite rango de movimiento pukukue javeve.
- Seated Lateral Raise: Ko variación ojejapo ojeguapy aja, ikatúva oipytyvô ojeipe a hagua umi músculo hombro rehegua ha ani hagua ojeporu impulso.
- Bent Over Lateral Raise: Ko variación ojepytaso umi deltoide trasero rehe, reñembo’yháicha cintura-pe rejapo aja ejercicio.
- Peteĩ Brazo Levantamiento Lateral: Ko variación ojejapo peteĩ po a la vez, ohejáva oñecentra peteĩteĩ hombro-pe peteĩteĩ ha potencialmente ojehechakuaa ha oñemyatyrõ oimeraẽ desequilibrio.
What are good complementing exercises for the Palanca Elevación Lateral rehegua?
- Elevación de Mancuerna Frontal: Kóva avei ojepytaso umi deltoide rehe ha eháicha Elevación Lateral de Palanca, ha katu oñecentrave pe parte anterior térã delantera umi hombro rehe, upéicha oñekomplementa Lever Lateral Raise ojepytasóva principalmente pe parte lateral térã lateral hombros rehe.
- Fila de Barra Erecta: Ko ejercicio ndaha éi omba apóva umi deltoides rehe añónte ha katu avei oike trapecio ha bíceps rehe. Ko'ã mbohapy ejercicio oñembojoajúvo oasegura entrenamiento equilibrado ha amplio área hombro-pe guarã, omomba'eguasúva efecto Elevación Lateral Palanca.
Related keywords for Palanca Elevación Lateral rehegua
- Apalancamiento Máquina Ejercicio Hombro rehegua
- Entrenamiento de Levantamiento Lateral rehegua
- Ejercicio omombarete hagua hombro
- Apalancamiento Levantamiento Lateral rehegua
- Entrenamiento Hombro Asistido Máquina rehegua
- Tonificación Hombro rehegua Máquina de Apalancamiento reheve
- Tembiporu Gimnasio-pegua Ejercicio de Hombro-pe g̃uarã
- Ejercicio de Construcción de Músculos de Hombro rehegua
- Levantamiento Lateral Máquina de Apalancamiento rehe
- Entrenamiento Hombro rehegua Máquina de Apalancamiento reheve
Tembiporu ko ejercicio-pe g̃uarã
Do Palanca Elevación Lateral rehegua in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















