Bisagra de Cadera PVC rehegua
Exercise Profile
Related Exercises:
Introduction to the Bisagra de Cadera PVC rehegua
Pe Bisagra de Cadera PVC ha’e peteĩ ejercicio iporãva ojepytasóva principalmente umi músculo oĩva espalda inferior, isquiotibiales ha glútes-pe, omokyre’ỹva mbarete ha flexibilidad. Ha’e ideal umi individuo opa nivel de aptitud-pe ĝuarã, particularmente umi ohekáva omoporãve haĝua imbarete cadena posterior térã omomba’eguasu haĝua irrendimiento umi movimiento-pe ha’eháicha deadlifts térã columpios kettlebell-pe. Umi tapicha ojapose ko ejercicio ndaha’éi oipytyvõva omoporãve haguã hete mbarete ha postura general sino avei oipytyvõ prevención de lesiones ombo’évo técnica de bisagra de cadera hekopete.
Performing the: A Step-by-Step Tutorial Bisagra de Cadera PVC rehegua
- Emoĩ nde py cadera pukukue ojuehegui, embojere michĩmi nde jyva ha emantene peteĩ columna vertebral neutral.
- Eñepyrũ ejercicio emongu’évo nde cadera tapykue gotyo ha eñembosako’i cintura-pe emantene aja pe tubo PVC en contacto nde akã, nde jyva yvate ha nde cola ndive.
- Emboguejy nde torso oĩ meve paralelo yvy ndive, térã reñandu peve peteĩ estiramiento nde isquiotibiales-pe, opa mba’e remantene aja umi mbohapy punto de contacto pe tubo PVC ndive.
- Mbeguekatúpe ejevy pe posición oñepyrũvape emongu’évo nde cadera tenonde gotyo ha eñembo’y derecho, easegura pe tubo PVC opytaha en contacto nde akã, nde jyva yvate ha nde cola ndive pe movimiento pukukue javeve.
Tips for Performing Bisagra de Cadera PVC rehegua
- Movimiento correcto de cadera: Pe movimiento bisagra cadera rehegua oñepyrũva’erã rembotapykuévo nde cadera tapykue gotyo, ndaha’éi reñembo’yvo nde cintura-pe. Kóva ha’e peteĩ javy ojejapóva jepi ha ikatúva ogueru tensión lomo inferior. Eñeimahinamína oĩha peteĩ murálla nde rapykuéri ha reñehaʼãha rembota nde jyva tapykue gotyo repoko hag̃ua hese.
- Eñongatu nde py hekopete: Nde py opyta vaʼerã recto péro ani reñemboty pe ejercicio pukukue javeve. Peteĩ doblado michĩmi umi rodilla-pe ha’e aceptable, ha katu ani redobla hetaiterei péva ikatu ombohasa pe enfoque mombyry nde cadera-gui ha nde rodilla ári.
- Emantene peteĩ núcleo apretado: Emoinge nde múskulo núcleo pe ejercicio pukukue javeve. Péicha oipytyvõta ojeestabiliza haguã nde rete ha oñangarekóta nde columna vertebral rehe. PETEĨ
Bisagra de Cadera PVC rehegua FAQs
Can beginners do the Bisagra de Cadera PVC rehegua?
Heẽ, umi oñepyrũva ikatu ojapo pe ejercicio PVC Hip Hinge. Ko ejercicio ojepuru jepi tembipuru oñembokatupyry hagua oñembo e hagua forma hekopete umi movimiento ha eháicha squat téra deadlift. Ha’e simple ha seguro ojejapo haĝua, upévare oĩ porã umi oñepyrũvape ĝuarã. Ha katu, oimeraẽ ejercicio pyahúicha, iñimportánte ñañepyrũ mbeguekatu ha ñañecentra forma correcta-pe ani haĝua jajelesión. Ikatu ramo, ejerure peteĩ entrenador térã peteĩ tapicha experimentado nde guia pe movimiento rupive iñepyrũrã.
What are common variations of the Bisagra de Cadera PVC rehegua?
- Bisagra de cadera PVC orekóva Alcance aéreo: Ko variación omoĩ peteĩ componente cuerpo yvategua, upépe reguahẽ yvate gotyo pe tubo PVC reheve rembojere jave umi cadera-pe.
- Bisagra de cadera PVC con Rotación: Ko versiónpe, remoĩ peteĩ giro nde cintura-pe rejagarra aja pe tubo de PVC, oipytyvõva emboja hag̃ua umi músculo oblicuo.
- Bisagra de cadera PVC con Squat: Ko variación ombojoaju peteĩ bisagra cadera rehegua peteĩ squat ndive, ome’ẽvo peteĩ entrenamiento hete inferior completo.
- Bisagra de cadera PVC con Paso Lateral: Ko versión oike peteĩ paso lateral rejapo aja bisagra cadera rehegua, oipytyvõva ojepytaso haĝua nde muslo okápe ha umi músculo glúteo rehegua.
What are good complementing exercises for the Bisagra de Cadera PVC rehegua?
- Good Mornings ha’e ambue ejercicio complementario tuicháva omokyre’ỹgui avei movimiento bisagra cadera rehegua, ojepytasóva espalda inferior, glúteo ha isquiotibiales rehe, ojoguáva Bisagra Cadera PVC-pe.
- Umi Columpio Kettlebell ikatu avei ombojoaju Bisagra de Cadera PVC oikotevẽgui peteĩ movimiento bisagra cadera rehegua ojoguáva, ha oipytyvõ omopu’ã haĝua potencia explosiva umi cadera-pe, ikatúva omoporãve ejecución Bisagra Cadera PVC rehegua.
Related keywords for Bisagra de Cadera PVC rehegua
- PVC Bisagra de Cadera Entrenamiento
- Ejercicio Bisagra Cadera rehegua Palo reheve
- PVC Palo Ejercicio Cadera rehegua
- Oñemombarete Caderas PVC reheve
- Entrenamiento Bisagra Cadera rehegua PVC Palo reheve
- PVC Tubo Cadera Bisagra Ejercicio rehegua
- Ejercicio de Movilidad Cadera rehegua PVC reheve
- PVC Palo Entrenamiento Cadera-pe guarã
- Movimiento Bisagra Cadera rehegua PVC reheve
- Ejercicio de Flexibilidad Cadera PVC rehegua
Tembiporu ko ejercicio-pe g̃uarã
Do Bisagra de Cadera PVC rehegua in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















