Thumbnail for the video of exercise: Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua

Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua

Exercise Profile

Body PartLòchi
EquipmentRolldh
Primary Muscles
Secondary Muscles

Get the exercise library in your pocket!

Introduction to the Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua

Pe ejercicio Roll Tensor Fasciae Latae ha’e peteĩ régimen beneficioso ojejapóva específicamente ojepytaso ha omombarete haĝua umi músculo cadera rehegua ha omoporãve haĝua flexibilidad general. Iporãiterei umi atleta, aficionado fitness-pe ĝuarã ha umi tapicha ohasáva cadera apretón térã omomba’eguasuséva hete inferior mbarete. Oñembohapévo ko ejercicio oipytyvõ omokyre'ÿvo movilidad iporãvéva, omboguejy riesgo lesiones, ha omohenda porãve rendimiento deporte ha actividad ára ha ára.

Performing the: A Step-by-Step Tutorial Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua

  • Embohasa nde py yvategua ha eñotỹ nde renondépe, eipuru nde po ha nde py oñeñotỹva eestabiliza ha econtrola hagua nde movimiento.
  • Mbeguekatúpe ojeroky jey jey upéicha pe rodillo omýi yvate ha yvýre pe muslo okapegua, cadera guive rodilla peve.
  • Emoĩ heta presión ikatúva reaguanta, ha rejuhúvo peteĩ punto tierno, epytu’u ha eñeha’ã epytu’u pe rodillo-pe unos segundos.
  • Ejapo jey ko proceso 30 segundo guive un minuto peve, upéi embohasa lado ha ejapo jey ambue nde py rehe.

Tips for Performing Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua

  • Presión mbeguekatúpe: Eñepyrũ ejeroky mbeguekatu nde jyva guive nde jyva gotyo. Ani rembopya’e pe proceso ikatu haguére hasy natekotevẽiva ha ikatu operhudika nde músculo-kuérape. Pe presión mbeguekatúpe oheja umi fasciae latae ojeadapta ha opytuʼu, upéicha rupi pe ehersísio osẽ porãve.
  • Ani rejeroky directamente cadera térã rodilla ári: Peteĩ javy jepivegua ha’e ojeroky directamente cadera articulación térã rodilla ári. Péva ikatu ogueru incomodidad ha potencial lesión. Akóinte ejeroky nde cadera ha nde jyva mbytépe, eñekonsentra pe tejido muscular rehe.
  • Movimiento constante: Eñongatu movimiento constante ha controlado. Ejehekýi umi movimiento jerky térã pya’e ikatúva omoheñói tensión muscular. Rejuhúramo peteĩ lugár en particular oñeñandúva ojejoko térã hasýva, ehasa michĩmi tiémpo rembojere hag̃ua upe lugár

Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua FAQs

Can beginners do the Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua?

Heẽ, umi oñepyrũva ikatu ojapo pe ejercicio Roll Tensor Fasciae Latae, ha katu iñimportánte ojapo porã ani hag̃ua ojeperhudika. Tensor Fasciae Latae (TFL) ha'e peteĩ músculo michĩva oĩva cadera ykére ikatúva ojejoko oguapy puku haguére térã ojejapo rupi algún tipo de ejercicio. Oipurúramo peteĩ rodillo de espuma ikatu oipytyvõ ojedespega hag̃ua ko múskulo ha ani hag̃ua ojejoko. Ko’ápe oĩ peteĩ tape básico jajapo haĝua pe ejercicio: 1. Ñañepyrü jaheka petet rodillo espuma ipukúva ha petet superficie suave ojoguáva estera de yoga-pe. 2. Ñañeno ñande ykére ha ñamoí pe rodillo espuma rehegua ñande cadera guýpe. 3. Jaipuru ñande po ha ñande py guy ñaipytyvõ hagua, jajeroky mbeguekatu ñande rete pe rodillo de espuma ári, jajesareko pe área ñande cadera rehegua. 4. Rejuhúramo peteĩ punto particularmente ojejokóva térã hasýva, eñeha’ã ejagarra pe posición unos segundos aja reipytyvõ haĝua repoi haĝua pe tensión. 5. Ñambohasa lado ha jajapo jey ejercicio. Penemanduʼákena ningo normalha ñañeñandu michĩmi incomodidad, péro peheja

What are common variations of the Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua?

  • Ambue variación ikatu ojejapo ojeporúvo palo de masaje téra pelota de tenis ojejapo hagua presión músculo Tensor Fasciae Latae rehe, oñemomýivo movimiento circular-pe.
  • Ikatu avei jajapo petet variación Roll Tensor Fasciae Latae rehegua jaguapyvo petet bloque yoga ári, ñamohenda cadera guýpe ha jajeroky mbeguekatu jey jey.
  • Peteĩ variación de pie he’ise oñembo’y peteĩ pared rehe peteĩ rodillo de espuma térã peteĩ pelota de tenis oñemoĩva cadera-pe ha ojeroky yvate ha yvýre.
  • Ipahápe, ikatu ojejapo peteĩ variación oguapýva oñemoĩvo peteĩ rodillo de espuma cadera guýpe peteĩ apyka ári ha ojeroky mbeguekatu jey jey.

What are good complementing exercises for the Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua?

  • Pulmón ha’e ambue ejercicio efectivo omoañetéva Roll Tensor Fasciae Latae; omombarete hikuái cuadriceps ha glúteos, ikatúva oipytyvõ ombojoja haguã músculo jeporu nde muslo ha cadera-pe, upéicha omboguejy tensión nde tensor fasciae latae rehe.
  • Pe ejercicio Clamshell ideprovécho avei omombarete rupi pe gluteus medius, peteĩ músculo omba’apóva joajúpe tensor fasciae latae ndive, omoporãvéva estabilidad ha funcionalidad general cadera rehegua.

Related keywords for Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua

  • Fasciae Latae Ejercicio de rollo rehegua
  • Umi entrenamiento cadera orientación rehegua
  • Umi ejercicio de rollo umi cadera-pe g̃uarã
  • Fasciae Latae ejercicios musculares rehegua
  • Omombarete hagua umi músculo cadera rehegua
  • Tensor Fasciae Latae rehegua ojeroky
  • Umi ejercicio flexibilidad cadera rehegua
  • Rollo Tensor Fasciae Latae entrenamiento rehegua
  • Umi ejercicio omombaretéva músculo cadera rehegua
  • Tensor Fasciae Latae rehegua técnica ejercicio rehegua

Tembiporu ko ejercicio-pe g̃uarã

Do Tensor de rollo Fasciae Latae rehegua in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play