Thumbnail for the video of exercise: Chin-Up alantou Bar la

Chin-Up alantou Bar la

Pwofil Ekzèsis la

Pati Kò aTou kontèks la se travay nan kò an.
EkipmanPwa kò La
Mizik primè
Mizik segondè

Jwenn bibliyotèk ekzèsis yo nan pòch ou!

Entwodiksyon nan Chin-Up alantou Bar la

Chin-Up Around Bar la se yon egzèsis defi anwo kò ki vize plizyè gwoup nan misk, ki gen ladan biceps yo, zepòl, ak do, ankouraje kwasans nan misk ak fòs. Li ideyal pou amater fizik entèmedyè ak avanse ki ap chèche pouse fòs yo ak andirans nan pwochen nivo. Patisipe nan egzèsis sa a pa sèlman amelyore fòs fizik, men tou amelyore fòs priz ak kontwòl kò a, fè li yon adisyon valab nan nenpòt woutin Fitness konplè.

Egzekisyon an: Yon Gid Etap pa Etap Chin-Up alantou Bar la

  • Rale kò ou anlè pa koube koud ou epi sèvi ak misk zepòl ou, kontinye leve jiskaske manton ou anlè ba a.
  • Koulye a, olye ke jete tou dwat desann, deplase kò ou nan yon semi-sèk alantou ba a.
  • Apre w fin ranpli yon demi-sèk, kò ou ta dwe sou bò opoze a nan ba a, bese tèt ou desann jiskaske bra ou yo konplètman pwolonje.
  • Repete pwosesis sa a, altène direksyon semi-sèk ou a ak chak repetisyon pou asire devlopman ekilibre nan misk.

Konsèy pou Pèfòmans Chin-Up alantou Bar la

  • Kontwole Mouvman Ou: Evite balanse oswa itilize momantòm pou leve kò ou. Sa a se yon erè komen ki ka mennen nan aksidan ak diminye efikasite nan fè egzèsis la. Olye de sa, konsantre sou itilize misk ou kontwole mouvman ou tou de sou wout la monte ak sou wout la desann. Desandan an enpòtan menm jan ak moute a, kidonk pa jis kite gravite fè travay la.
  • Angaje Nwayo Ou: Pandan ke chin-up la prensipalman vize anwo kò ou, angaje nwayo ou esansyèl pou estabilite ak balans. Li ka ede tou pou anpeche balanse pa nesesè.
  • Respire kòrèkteman: teknik pou respire ou enpòtan anpil pou egzèsis sa a. Inh

Chin-Up alantou Bar la Kesyon ki frekan

Èske moun k ap kòmanse ka fè Chin-Up alantou Bar la?

Chin-Up Around Bar la fè egzèsis, ke yo rele tou misk-up la, ka byen difisil pou débutan. Li mande gwo fòs anwo kò, patikilyèman nan bra yo, zepòl, ak do. Débutan ka lite ak egzèsis sa a okòmansman. Sepandan, ak fòmasyon apwopriye ak pwogresyon gradyèl, yo ka evantyèlman fè li. Li rekòmande pou kòmanse ak egzèsis ki pi senp tankou chin-ups estanda oswa rale-ups, epi piti piti travay jiska mouvman ki pi konplèks tankou Chin-Up Around Bar la. Toujou sonje chofe anvan ou fè egzèsis epi kenbe fòm apwopriye pou evite blesi.

Ki sa ki diferan fason pou fè Chin-Up alantou Bar la?

  • "Close-Grip Chin-Up" a enplike kenbe ba a ak men ou fèmen ansanm, ki vize biceps ou pi entans.
  • "Underhand Chin-Up" oswa "Reverse Grip Chin-Up" mande pou ou kenbe ba a ak pla men ou fè fas a ou, sa ki ka ede angaje biceps ou ak avanbra plis.
  • "Weighted Chin-Up" a enplike nan mete yon senti pwa oswa kenbe yon altèr ant pye ou, ogmante rezistans nan ak defi nan fè egzèsis la.
  • "One-bra Chin-Up" a se yon varyasyon ki pi avanse kote ou rale tèt ou lè l sèvi avèk yon sèl bra, anpil ogmante difikilte ak fòs yo mande yo.

Ki sa ki bon ekzèsis pou kòmplèt Chin-Up alantou Bar la?

  • Deadlifts konplete Chin-Up Around Bar la nan ranfòse do ki pi ba a ak paralize, ki angaje lè estabilize kò a pandan mouvman an manton-up.
  • Push-ups ka balanse fòmasyon fòs anwo kò a lè yo travay pwatrin lan ak trisèps, misk ki pa konsantre prensipal la nan Chin-Up Around Bar la, ankouraje fòs an jeneral anwo kò ak estabilite.

Mots-Clés ki gen rapò ak Chin-Up alantou Bar la

  • Bodyweight Retounen Egzèsis
  • Chin-Up antrennman
  • Fòmasyon fòs anwo kò
  • Sou entènèt jwèt Back Building nan misk
  • Bodyweight Chin-Up Egzèsis
  • Kay antrennman tounen fòs
  • Chin-Up Bar Egzèsis
  • Fòmasyon Fitness Bodyweight
  • Retounen nan misk Chin-Up Egzèsis
  • Bar antrennman pou fòs do

Zouti pou egzèsis sa a

Do Chin-Up alantou Bar la in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play