Thumbnail for the video of exercise: Tòde Etap Detire

Tòde Etap Detire

Pwofil Ekzèsis la

Pati Kò aHanches
EkipmanPwa kò La
Mizik primè
Mizik segondè

Jwenn bibliyotèk ekzèsis yo nan pòch ou!

Entwodiksyon nan Tòde Etap Detire

Twist Step Stretch la se yon egzèsis dinamik ki amelyore fleksibilite, amelyore balans, ak ankouraje pi bon kowòdinasyon. Li ideyal pou moun ki gen tout nivo kondisyon fizik, tankou atlèt, dansè, oswa nenpòt moun k ap chèche amelyore ladrès fizik yo ak mobilite. Moun ta vle fè egzèsis sa a paske li pa sèlman ede nan viraj misk yo, men tou li ede nan soulaje tansyon nan misk ak rèd, kidonk ankouraje yon pi bon ran de mouvman.

Egzekisyon an: Yon Gid Etap pa Etap Tòde Etap Detire

  • Apre sa, fè yon etap pi devan ak pye dwat ou epi pliye jenou dwat ou nan yon pozisyon pouse, kenbe janm gòch ou dwat dèyè ou.
  • Pandan w ap kenbe pozisyon sa a, tou dousman tòde anwo kò ou sou bò dwat, pwolonje bra dwat ou dèyè ou ak bra gòch ou devan.
  • Kenbe pozisyon sa a pou apeprè 30 segonn, santi yon detire nan anch gòch ou ak kwis, osi byen ke tors ou.
  • Anfen, tou dousman retounen nan pozisyon an kòmanse epi repete egzèsis la ak janm gòch ou a avanse ak trese sou bò gòch la.

Konsèy pou Pèfòmans Tòde Etap Detire

  • Kenbe bon aliyman: Youn nan erè ki pi komen moun fè pandan y ap fè Twist Step Stretch la se pa kenbe bon aliyman. Pye ou yo ta dwe anch-lajè apa, do ou ta dwe dwat, ak ranch ou yo ta dwe kare. Evite tòde kolòn vètebral ou twòp oswa koube do ou. Olye de sa, konsantre sou trese soti nan nwayo ou.
  • Mouvman Kontwole: Fè detire a ak mouvman dousman, kontwole. Evite mouvman sakadé oswa rapid ki ka lakòz blesi. Tòde a ta dwe yon pwosesis gradyèl, kote ou santi ou yon detire dou, pa yon sèl ki fè mal.
  • Respire kòrèkteman: Respire se yon pati enpòtan nan nenpòt egzèsis, epi li pa diferan ak Twist Step Stretch la. Respire pandan w ap prepare pou tòde a, epi rann souf pandan w ap fè

Tòde Etap Detire Kesyon ki frekan

Èske moun k ap kòmanse ka fè Tòde Etap Detire?

Wi, débutan yo ka fè egzèsis Twist Step Stretch la. Li se yon egzèsis ki senp epi efikas ki ka ede amelyore fleksibilite, balans, ak fòs debaz. Sepandan, menm jan ak nenpòt egzèsis, li enpòtan pou kòmanse dousman epi asire fòm apwopriye pou anpeche nenpòt blesi potansyèl. Si gen nenpòt malèz oswa doulè, li rekòmande pou sispann fè egzèsis la epi konsilte ak yon pwofesyonèl Fitness oswa yon doktè.

Ki sa ki diferan fason pou fè Tòde Etap Detire?

  • Standing Twist Step Stretch la enplike kanpe dwat, mache devan ak yon pye, ak trese tors la nan direksyon pou pye a demisyone.
  • Lunge Twist Step Stretch la enplike nan avanse pou pi devan nan yon pozisyon lunge ak Lè sa a, trese tors la nan direksyon pou janm la lunged, etann flechisè anch yo ak tors.
  • High Knee Twist Step Stretch la enplike nan ogmante yon jenou nan nivo anch ak Lè sa a, trese tors la nan direksyon pou jenou an leve, sa ki ka ede detire flechiseur anch yo epi angaje misk debaz yo.
  • Side Twist Etap Detire a enplike nan etap nan bò a olye pou yo pi devan, trese tors la nan direksyon pou bò a demisyone, bay yon detire gwo twou san fon nan oblik yo ak pi ba do.

Ki sa ki bon ekzèsis pou kòmplèt Tòde Etap Detire?

  • Kanpe Side Bend: Egzèsis sa a konplete Twist Step Stretch la jan li travay sou misk yo oblik ak amelyore fleksibilite nan kolòn vètebral la, ki ka amelyore efikasite nan detire nan etap tòde.
  • Cat-Camel Stretch: Egzèsis sa a konplete Twist Step Stretch la lè li ankouraje mobilite epinyè ak fleksibilite, sa ki ka ede nan ekzekisyon ak benefis detire etap tòde la.

Mots-Clés ki gen rapò ak Tòde Etap Detire

  • Pwa kò anch egzèsis
  • Tòde etap Detire antrennman
  • Hip vize egzèsis
  • Twist Step fòmasyon bodyweight
  • Bodyweight anch detire
  • Twist Step Detire woutin
  • Egzèsis pou fleksibilite anch
  • Tòde Etap Detire teknik
  • Egzèsis pwa kò pou ranch yo
  • Amelyore mobilite anch ak Twist Step Stretch

Zouti pou egzèsis sa a

Do Tòde Etap Detire in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play