
Lever olu Mgbatị
Ubwoko bw'ibiharuro
Ndi ibi aharakozwe: Related Exercises:
Ijambo ryo kuri Lever olu Mgbatị
The Lever Neck Extension bụ mmega ahụ ezubere iche nke na-ewusi uru olu olu ike, na-eme ka ọnọdụ kwụ ọtọ na ibelata ihe ize ndụ nke mgbu olu na mmerụ ahụ. Ọ dị mma maka ndị na-eme egwuregwu, ọkachasị ndị na-etinye aka na egwuregwu chọrọ akwara olu siri ike dị ka mgba, rugby, ma ọ bụ bọọlụ, yana ndị mmadụ na-ata ahụhụ site na ọnọdụ adịghị mma ma ọ bụ ahụ erughị ala olu. Ndị mmadụ ga-achọ ịme mmega ahụ ọ bụghị naanị iji meziwanye arụmọrụ anụ ahụ ha, kamakwa iji belata nrịanrịa olu, kwalite ọnọdụ dị mma, na nwere ike ibelata isi ọwụwa esemokwu.
Kubahiriza: Ijambo kwa Ikirari Lever olu Mgbatị
- Jidesie aka nke igwe, na-eme ka ụkwụ gị kwụ ọtọ n'ala na azụ gị kwụ ọtọ.
- Jiri nwayọ tụgharịa isi gị azụ na pad ahụ, gbatịa olu gị ka ọ dị mma.
- Jide ọnọdụ a nwa oge, wee jiri nwayọọ nwayọọ laghachi isi gị na mmalite, hụ na ị na-achịkwa mmegharị ahụ ma ghara ikwe ka ibu ahụ dọkpụrụ gị.
- Tinyegharịa mmega ahụ maka ọnụọgụ ugboro ugboro achọrọ, hụ na ị na-edobe ụdị kwesịrị ekwesị n'oge niile.
Komeza kuganiriza Lever olu Mgbatị
- ** Mmegharị a na-achịkwa**: Zenarị mmegharị anya ma ọ bụ na mberede. Ntugharị nwayọ na nke a na-achịkwa bụ isi ihe na-eme mmega ahụ nke ọma. Gbatịa olu gị azụ ka ọ dị mma, jide obere oge, wee jiri nwayọọ laghachi n'ọnọdụ mmalite.
- ** Ibu Kwesịrị Ekwesị ***: Ejila ibu dị arọ malite. Iji oke ibu dị arọ nwere ike ibute nsogbu ma ọ bụ mmerụ ahụ. Malite na ịdị arọ nke na-enye gị ohere ịme mgbatị ahụ n'ụdị kwesịrị ekwesị ma jiri nwayọọ nwayọọ mụbaa ka ike gị na-akawanye mma.
- ** iku ume ***: Cheta iku ume n'oge mmega ahụ. Kukuo ume ka ị na-agbada isi gị wee kupụ ume ka ị na-ebuli elu. Idede ume gị nwere ike ime ka ọbara mgbali elu ma belata irè nke
Lever olu Mgbatị Amakuru atandukanye
Baze bafite uburyo bwo kuhagarika kwa Lever olu Mgbatị?
Ee, ndị mbido nwere ike ime mgbatị ahụ Lever Neck Extension. Otú ọ dị, ọ dị mkpa ịmalite site na ịdị arọ dị mfe iji zere mmerụ ahụ ma jiri nwayọọ nwayọọ na-abawanye ibu ka ike na nkasi obi na-akawanye mma. Ọ dịkwa oke mkpa iji ụdị na usoro kwesịrị ekwesị iji hụ na mmega ahụ dị irè yana nchekwa. Ọ bụrụ na ọ ga-ekwe omume, ndị mbido kwesịrị ịchọ nduzi site n'aka ọkachamara ahụike ka ha mụta ụzọ ziri ezi isi mee mmega ahụ a.
Ibintu byinshi bijyanye no kwa Lever olu Mgbatị?
- Mgbatị olu nguzogide bụ mgbanwe ọzọ ebe ị na-eji eriri mgbochi, nke enwere ike ịhazi ya ka ọ dabara n'ogo ike gị.
- Mgbatị olu olu oche oche bụ mgbanwe ebe ị na-eme mgbatị ahụ na igwe pụrụ iche, nke nwere ike inyekwu nkwụsi ike na njikwa.
- The Cable Neck Extension bụ mgbanwe ebe ị na-eji igwe igwe, nke nwere ike inye esemokwu mgbe niile na mmegharị ahụ.
- Mgbatị olu Barbell bụ mgbanwe ọzọ ebe ị na-eji ihe mgbochi, nke nwere ike bụrụ ihe ịma aka n'ihi ụbara ibu na nguzozi achọrọ.
Ibintu byiza bikanagorwa Lever olu Mgbatị?
- Ahịrị ọdụ: Site n'ilekwasị anya na mọzụlụ dị n'azụ na ubu, ahịrị ndị nọ ọdụ nwere ike inye aka melite ọnọdụ na nhazi, nke dị oke mkpa maka ịrụ ọrụ mgbatị olu n'ụzọ dị irè na n'enweghị nsogbu.
- Ihu ihu: Mmega ahụ na-enyere aka mee ka deltoids dị n'azụ na akwara azụ dị elu, na-enye usoro muscular kwesịrị ekwesị maka olu na inye aka n'ịme mkpochapụ nke olu olu site n'ịkwalite ọnọdụ na ibelata ihe ize ndụ nke mmerụ ahụ.
Amakuru ashobora gutuma Lever olu Mgbatị
- Meekwa ihe mgbatị olu igwe
- Mgbatị mgbatị olu
- Ọzụzụ ike maka olu
- Jirikwa ihe eji eme olu
- Mmega ahụ na-ewu akwara olu
- Mgbatị olu na-enyere igwe aka
- Ngwa mgbatị ahụ maka ike olu
- Ọzụzụ Mgbatị Olu Lever
- Nrụ ọrụ olu dị elu
- Igwe eji eme ihe na-eme ka olu ike
Ngwá ọrụ maka mmega ahụ a
Do Lever olu Mgbatị in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















