
Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ
Ubwoko bw'ibiharuro
Ndi ibi aharakozwe: Related Exercises:
Ijambo ryo kuri Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ
Nkwekọrịta nkwekọrịta ụkwụ kwụ ọtọ kwụ ọtọ na Bọọlụ mmega ahụ bụ mmega ahụ siri ike nke na-elekwasị anya na akwara ụkwụ yana inye aka n'ịkwalite mgbanwe, nguzozi, na ike akwara. Ọ bara uru karịsịa maka ndị na-eme egwuregwu, ndị na-anụ ọkụ n'obi na ahụike, na ndị mmadụ na-emezigharị anụ ahụ, ebe ọ na-eme ka ike dị ala ma na-akwalite ọnọdụ dị mma. Ndị mmadụ nwere ike ịhọrọ mmega ahụ n'ihi na ọ bụghị naanị na-enyere aka igbochi mmerụ ahụ kamakwa ọ na-agbakwunye ụdị dị iche iche na usoro mgbatị ahụ ha, na-eme ka ọ na-etinye aka ma dị irè.
Kubahiriza: Ijambo kwa Ikirari Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ
- Welie ụkwụ aka nri gị ma tinye ya n'elu bọọlụ mmega ahụ, hụ na ụkwụ gị kwụ ọtọ na mkpịsị ụkwụ gị na-atụ aka elu.
- Jiri nwayọọ daa n'ihu site n'úkwù gị, gbatịa ogwe aka gị na mkpịsị ụkwụ gị, ruo mgbe ị na-enwe mmetụta mgbatị na eriri ụkwụ gị. Jide n'aka na ị na-eme ka azụ gị kwụ ọtọ n'oge mmegharị a.
- Jide ọnọdụ a ihe dịka sekọnd 30, wee zuru ike ma laghachi n'ọnọdụ mmalite.
- Jiri ụkwụ aka ekpe gị megharịa mmega ahụ ahụ, ma gaa n'ihu na-atụgharị n'etiti ụkwụ maka ọnụọgụ nke ị chọrọ.
Komeza kuganiriza Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ
- ** Ụdị ziri ezi ***: Gbatịa otu ụkwụ kwụ ọtọ n'ihu gị ka ị na-edobe ụkwụ nke ọzọ n'ala. Nke a bụ ọnọdụ mmalite gị. Gbaa mbọ hụ na ụkwụ gị gbatịrị agbatị dabara n'úkwù gị ma ghara ịpụta n'akụkụ. Nke a ga-enyere aka lekwasịrị anya otu akwara ziri ezi ma belata ihe ize ndụ nke mmerụ ahụ.
- ** Mmegharị nwayọ na nke a na-achịkwa ***: Ka ị na-emekọrịta eriri ụkwụ gị, gbalịa dọta ikiri ụkwụ gị n'ụkwụ gị. Cheta ime nke a nwayọ na njikwa. Zenarị mmegharị ahụ ma ọ bụ imegharị ngwa ngwa n'ihi na nke a nwere ike ibute nhịahụ ma ọ bụ mmerụ ahụ.
- ** Usoro iku ume ***: Cheta na ị na-eku ume mgbe niile n'oge mmega ahụ. Na-ekupụ ume ka ị na-agbakọ eriri ụkwụ gị wee kuo ume ka ị na-agbatị
Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ Amakuru atandukanye
Baze bafite uburyo bwo kuhagarika kwa Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ?
Ee, ndị mbido nwere ike ịme nkwekọrịta nkwekọrịta kwụ ọtọ kwụ ọtọ na mgbatị bọọlụ. Otú ọ dị, ọ dị mkpa ịmalite site na nfe ọkụ ma jiri nwayọọ nwayọọ na-abawanye ka ike na mgbanwe gị na-akawanye mma. Ọ dịkwa oke mkpa idowe usoro kwesịrị ekwesị n'oge mgbatị ahụ iji zere mmerụ ahụ. Ọ bụrụ na ịmaghị n'aka, ọ na-adị mma mgbe niile ịkpọtụrụ onye ọkachamara ahụike ka ị hụ na ị na-eme mgbatị ahụ nke ọma.
Ibintu byinshi bijyanye no kwa Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ?
- Ịdina ala kwụ ọtọ n'ụkwụ hamstring nkwekọrịta zuru ike na bọọlụ mgbatị ahụ: Ọdịiche a gụnyere ịdina ala n'azụ gị ma tinye ụkwụ gị na bọọlụ mmega ahụ, wee nwee nkwekọrịta na izu ike akwara.
- Nkwekọrịta nkwekọrịta Bent Leg Hamstring guzoro izu ike na Bọọlụ mmega ahụ: Ọdịiche a gụnyere iguzo ọtọ na ịtụkwasị ụkwụ gị na bọọlụ mmega ahụ na ikpere gị na-ehulata, wee na-agbakọ ma na-eme ka ọkpụkpụ ụkwụ gị dị jụụ.
- Otu-ụkwụ kwụ ọtọ ụkwụ Hamstring nkwekọrịta zuru ike na mgbatị ahụ: Mgbanwe a gụnyere iguzo n'otu ụkwụ ebe nke ọzọ na-agbatị ogologo na bọọlụ mmega ahụ, wee na-agbakọ ma na-eme ka ọkpụkpụ ahụ dị jụụ.
- Nkwekọrịta nkwekọrịta kwụ ọtọ ụkwụ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ na mgbochi mgbochi: Mgbanwe a gụnyere iguzo na itinye ụkwụ gị na bọọlụ mmega ahụ, wee jiri eriri mgbochi gburugburu ụkwụ gị maka mgbakasị ahụ agbakwunyere mgbe ị na-eme nkwekọrịta.
Ibintu byiza bikanagorwa Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ?
- Hamstring curls, karịsịa ndị a na-eme na bọọlụ mgbatị ahụ, nwere ike ịpụpụ iche na lekwasị anya na akwara ụkwụ, na-eme ka uru ahụ dịkwuo ike na ike, nke nwere ike imeziwanye arụmọrụ nke Nkwekọrịta Nkwekọrịta guzoro ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mgbatị ahụ.
- Glute bridges nwere ike ịbụ mmega ahụ na-arụkọ ọrụ ka ha na-elekwasị anya na glutes na hamstrings, otu akwara ahụ dị ka Nkwekọrịta Nkwekọrịta Na-eguzo ọtọ n'ụkwụ Hamstring Relax on Exercise Ball, na-enyere aka ịbawanye mgbatị hip na nkwụsi ike, nke nwere ike ịkwalite arụmọrụ na uru nke mmega ahụ mbụ.
Amakuru ashobora gutuma Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ
- Mmega ahụ hamstring na bọọlụ kwụsiri ike
- Ụkwụ ụkwụ kwụ ọtọ gbatịa na bọọlụ
- Mee mgbatị ahụ hamstring bọọlụ
- Nkwekọrịta Hamstring zuru ike mgbatị ahụ
- Na-ewusi apata ụkwụ ike na bọl kwụsie ike
- Ihe omume bọọlụ kwụsie ike maka hamstrings
- Mee mgbatị ahụ bọọlụ maka apata ụkwụ
- Akwụsị ụkwụ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ
- Nkwekọrịta hamstring bọọlụ kwụsie ike
- Nkwekọrịta ụkwụ kwụ ọtọ na-ezu ike mgbatị hamstring
Ngwá ọrụ maka mmega ahụ a
Do Nkwekọrịta nkwekọrịta hamstring kwụ ọtọ kwụ ọtọ na bọọlụ mmega ahụ in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















