
Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị
Ubwoko bw'ibiharuro
Ndi ibi aharakozwe: Related Exercises:
Ijambo ryo kuri Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị
The Sitting Neck Flexion Stretch bụ mmega ahụ bara uru nke na-elekwasị anya na mọzụlụ dị n'olu, na-enyere aka imezi mgbanwe, belata esemokwu, ma gbochie mgbu olu. Mmega ahụ dị mma maka ndị na-anọ ogologo oge n'ihu kọmputa ma ọ bụ na-arụ ọrụ ịnọ naanị ha, n'ihi na ọ nwere ike inye aka dozie ọnọdụ adịghị mma ma belata nchekasị. Ịtinye ọdụdụ olu Flexion Stretch n'ime usoro gị nwere ike ịkwalite ọnọdụ ka mma, kwalite mmegharị, ma tinye aka na ahụike na ịdị mma n'olu.
Kubahiriza: Ijambo kwa Ikirari Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị
- Jiri nwayọọ nwayọọ wetuo agba gị n'obi gị, na-emechi ọnụ gị, ruo mgbe ị na-enwe mmetụta dị nro n'azụ olu gị.
- Jide ọnọdụ a maka ihe dịka 20-30 sekọnd, na-enwe mmetụta mgbatị ahụ mana jide n'aka na ọ naghị egbu mgbu.
- Jiri nwayọọ welie isi gị azụ n'ọnọdụ mmalite.
- Tinyegharịa mmega ahụ ugboro 3-5, hụ na ị na-eji nwayọọ nwayọọ na-achịkwa oge niile.
Komeza kuganiriza Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị
- Ntugharị dị nro: Na-eme mgbatị ahụ mgbe niile na-eji nwayọ nwayọ. Zenarị ịma jijiji ma ọ bụ iji ike gabigara ókè, nke nwere ike imebi akwara olu. Otu ndudue a na-ahụkarị bụ ịgbatị mgbatị ahụ ọsọ ọsọ ma ọ bụ ịdọpụ ike nke ukwuu, nke nwere ike ibute mmerụ ahụ.
- Jide na iku ume: Mgbe ị na-agba agba n'obi gị, jide mgbatị ahụ maka ihe dịka 15-30 sekọnd. Cheta na ị na-eku ume miri emi na nke ọma n'ogologo oge niile. Jide ume gị bụ mmejọ a na-ahụkarị nke nwere ike ime ka esemokwu dịkwuo elu ma belata ịdị irè nke mgbatị ahụ.
- Ọganihu nwayọ nwayọ: Amanyela olu gị ka ọ gafee oke mmegharị ahụ dị mma ya. Isi ihe bụ iji nwayọọ nwayọọ gbasaa mgbatị ahụ
Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị Amakuru atandukanye
Baze bafite uburyo bwo kuhagarika kwa Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị?
Ee, ndị mbido nwere ike ịme mmega ahụ ọdụdụ olu Flexion Stretch. Ọ bụ mmega ahụ dị mfe nke na-agụnye iji nwayọọ na-ehulata isi n'ihu iji gbatịa uru ahụ dị n'azụ olu. Agbanyeghị, dịka ọ dị na mmega ahụ niile, ọ dị mkpa ịmalite nwayọ nwayọ ma ghara ịgafe ọkwa nkasi obi gị. Soro onye ọkachamara ahụike ma ọ bụ onye na-enye ọzụzụ ahụike gbaara agbamu mgbe niile ma ọ bụrụ na ịmaghị maka usoro kwesịrị ekwesị ma ọ bụ ọ bụrụ na ị nwere ọnọdụ ọ bụla dịbu adị nke nwere ike imetụta ikike ịme mgbatị ahụ n'enweghị nsogbu.
Ibintu byinshi bijyanye no kwa Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị?
- Ntụgharị olu nke ọdụdụ: Na mgbanwe a, mgbe ị nọ ọdụ, ị na-eji nwayọọ nwayọọ tụgharịa isi gị gaa n'aka nri ruo mgbe ị na-enwe mmetụta n'akụkụ aka ekpe nke olu gị, wee kwugharịa n'akụkụ nke ọzọ.
- Mgbatị Ntị Na-anọdụ Ala: Maka mgbatị a, nọdụ ogologo ma jiri nwayọọ tụgharịa isi gị azụ dị ka a ga-asị na ị na-ele anya n'uko ụlọ, na-akpachara anya ka ị ghara ịgbatị, gbatịa akụkụ ihu nke olu gị.
- Nkwụghachi n'olu n'akụkụ na ntụgharị ntụgharị: Nke a gụnyere ịnọdụ ọdụ kwụ ọtọ, na-ehulata olu gị n'otu akụkụ gaa n'ubu gị wee jiri nwayọọ na-atụgharị isi gị ka ọ lee anya elu, na-enye mgbatị miri emi n'akụkụ olu.
- Ntụgharị olu nke ọdụdụ na Enyemaka Stretch: Ọdịiche a gụnyere iji aka gị nọrọ ọdụ
Ibintu byiza bikanagorwa Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị?
- Stretch Chest: Mmega ahụ a na-emeju mgbatị ahụ n'olu ọdụ site na imepe akwara obi na ubu bụ nke nwere ike ịkagidekarị ma na-enye aka na isi ike olu, si otú a na-eme ka uru olu gbatịa pụta.
- Anọ ọdụ n'ihu Bend: Nke a yoga pose na-emeju Ịnọdụ n'olu Flexion Stretch n'ihi na ọ bụghị nanị na ọ na-agbatị ọkpụkpụ azụ kamakwa na-ahapụ esemokwu n'olu na azụ azụ, na-akwalite mgbanwe n'ozuzu ya na ibelata nchekasị.
Amakuru ashobora gutuma Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị
- Mmega ahụ gbatịa olu
- Ịdị arọ nke olu olu
- Usoro ịgbatị olu olu
- Ịnọ ọdụ mgbatị ahụ olu
- Mmega ahụ n'olu
- Mmega ahụ na-eme ka olu ike
- Ememe mgbanwe olu nọ ọdụ
- Usoro ịgbatị olu olu ụlọ
- Mgbatị ahụ olu ngbanwe
- Mgbatị akwara olu
Ngwá ọrụ maka mmega ahụ a
Do Ịnọdụ n'olu Mgbanwe Mgbatị in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















