Thumbnail for the video of exercise: Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko

Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko

Talned ti Pagadalman

PariwarakBalikThe konteksto ket pag-exercise ti naduma a parte ti lawas.
Kinaisuna a KasasaadPaputok iti barbell.
Kinaisuna a kumurutLatissimus Dorsi, Pectoralis Major Clavicular Head, Pectoralis Major Sternal Head, Triceps Brachii
Sekundaryo a Kumurut

Agsarita iti biblioteka ti pagadalman iti ruar mo!

Panangisalaysalaysa iti Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko

Ti Barbell Pullover Hold Isometric ket maysa nga ehersisio a mangpabileg iti pigsa a mangpuntiria kadagiti piskel ti barukong, likud, ken abaga, a mamagbalin iti dayta a nasayaat para kadagiti atleta wenno managayat iti fitness a mangsapsapul a mangpasayaat iti pigsa ti makinngato a bagi. Makatulong met dayta iti panangpasayaat iti postura, kinatalged, ken panagibtur dagiti piskel. Kayat ti maysa nga iraman daytoy nga ehersisio iti rutinada gapu kadagiti pagimbaganna iti panagdakkel ti piskel, naparang-ay nga atletiko a panagaramid, ken ti kontribusionna iti natimbeng ken komprehensibo a panagehersisio iti makinngato a bagi.

Pagtugot iti: Ti Tugot a Pagkasuksukat Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko

  • Iggamam ti barbell babaen ti dua nga imam, nga agusarka iti overhand grip, ken iyunnatmo dagiti takiagmo a diretso nga agpangato iti barukongmo.
  • In-inut nga ibaba ti barbell nga agsubli iti rabaw ti ulom iti kasla arko a panaggaraw, a pagtalinaedem a medio nalukneng dagiti takiagmo.
  • Iggamam ti barbell iti daytoy a posision, a sadiay agpapada dayta iti suelo, iti sumagmamano a segundo, a pagtalinaedem a nakontrata ken naigamer dagiti piskelmo.
  • In-inut nga ipangatom manen ti barbell iti pangrugian a posision iti ngato ti barukongmo, a taginayonem ti bassit a panagkurba dagiti takiagmo, ken ulitem ti proseso para iti kayatmo a bilang dagiti panangulit.

Tips para iti Pagkasuksukat Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko

  • Taginayonen ti Porma: Ti maysa a gagangay a biddut ket ti panangkurba kadagiti siko wenno panangyakar iti barbell bayat ti panagehersisio. Laglagipem a daytoy ket isometric exercise, kayatna a sawen nga agtalinaed koma a static ti bagim iti intero. Pagtalinaedem a nalinteg dagiti takiagmo ken iggamam ti barbell iti daytoy a posision iti kapaut ti ehersisio.
  • Kontrolem ti Panagangesmo: Nalaka laeng a tenglen ti angesmo bayat daytoy nga ehersisio, ngem nasken ti normal a panagangesmo. Ti panangtengngel iti angesmo ket mabalin a mangpaadu iti presion ti dara ken mangkissay iti kinaepektibo ti panagehersisio.
  • Ipamaysa ti Core Engagement: Bayat a ti Barbell Pullover Hold Isometric ket kangrunaan a puntiriana ti

Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko Ti Agtultulok

Masustrek ba dagiti nagbanbanag a makaadalan ti Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko?

Wen, dagiti agrugi ket mabalinda nga aramiden ti Barbell Pullover Hold Isometric exercise, ngem rumbeng a mangrugida iti nalaglag-an a timbang tapno masigurado ti umno a porma ken malapdan ti pannakadangran. Napateg nga adalem ti umno a teknik sakbay a paaduem ti timbang. Mairekomendar met nga adda fitness trainer wenno addaan pannakaammo a tao a presente a mangiwanwan iti proseso, nangruna kadagiti agrugi.

Ania dagiti karbeng nga berebeng ti Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko?

  • Resistance Band Pullover Hold Isometric: Iti daytoy a panagduduma, mausar ti resistance band imbes a barbell, a mangipaay iti kanayon a tension iti intero nga ehersisio ken mangipalubos iti nalaka a panagbalbaliw ti resistensia.
  • Stability Ball Pullover Hold Isometric: Daytoy a panagduduma ket mangiraman iti bola ti kinatalged, a mangkarit iti kinatimbengmo ken ad-adda a makipaset kadagiti kangrunaan a piskelmo.
  • Kettlebell Pullover Hold Isometric: Daytoy a panagduduma ket agus-usar iti kettlebell imbes a barbell, a mangitukon iti naiduma a pannakaiwaras ti dagsen ken mabalin a mangpaadu iti karit ti ehersisio.
  • Incline Bench Pullover Hold Isometric: Daytoy a panagduduma ket maaramid iti incline bench, a mangbalbaliw iti anggulo ti ehersisio ken mangpuntiria iti nadumaduma a grupo ti piskel.

Ania dagiti mabuteng a pagadalman a makaaramid kenka iti Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko?

  • Ti Cable Crossover exercise ket mabalin met a mangkomplemento iti Barbell Pullover Hold Isometric ta ramanenna ti umasping a panaggaraw ngem addaan iti naiduma a kita ti resistensia, a makatulong a mangtignay iti panagdakkel ken pigsa ti piskel iti sabali a wagas, a mangpaadu iti pakabuklan a panagdur-as ti barukong.
  • Ti Decline Bench Press ket sabali pay nga ehersisio a maiparis a nasayaat iti Barbell Pullover Hold Isometric. Puntiriaenna ti makinbaba a paset dagiti pectorals, a mangipaay iti nasayaat ti pannakatimbukelna nga ehersisio ti barukong no maikuyog iti makinngato a pokus ti barukong ti Barbell Pullover.

Nakaipakaammo a Keywords para iti Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko

  • Barbell Panag-ehersisio iti Likud
  • Isometriko nga Pullover nga Pag-ehersisyo
  • Panagsanay iti Pigsa para iti Likud
  • Teknika ti Panagtengngel ti Barbell Pullover
  • Dagiti Isometriko nga Ehersisio ti Likud
  • Barbell Training para kadagiti Masel ti Likud
  • Panagpapigsa ti Likud babaen ken ni Barbell
  • Isometriko a Giya ti Panagtengngel ti Pullover
  • Rutina ti Panag-ehersisio ti Barbell Pullover
  • Panag-ehersisio iti Panagbangon iti Masel ti Likud a kadua ni Barbell

Dagiti ramit para iti daytoy nga ehersisio

Do Barbell Pullover nga Pag-hold Isometriko in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play