Thumbnail for the video of exercise: Kettlebell Step-Up we yu de du

Kettlebell Step-Up we yu de du

Profayiri y'eby'okufuna

Parti ya muntuBigeri.
EmpandikaKettlebell: Puluk denomin luwar niap.
amagezi agakubya
amagezi ag'omusa

Tekamu akatale mu kusolo lwo!

Okuwandikira ku Kettlebell Step-Up we yu de du

di Kettlebell Step-Up na wan vεrsayz εksεsayz we de tכk bכt mכtalman mכsul grup dεm we inklud di glut, kwad, εn hamstring, we de gi כl tu di trεnk εn di kכdivaskyul bεnεfit. Na fayn fayn tin fɔ pik fɔ ɛnibɔdi na ɔl di fitnɛs lɛvɛl, frɔm di wan dɛn we de bigin fɔ atlet to di wan dɛn we dɔn go bifo, bikɔs ɔf in adjɔstabl intensiti. Pipul dɛn go want fɔ du dis ɛgzampul fɔ mek dɛn bɔdi gɛt mɔ trɛnk, fɔ mek dɛn balans ɛn wok togɛda, ɛn fɔ mek dɛn gɛt mɔ fitnɛs.

Okukubidde ku: Nkugiyigisa Kettlebell Step-Up we yu de du

  • Put yu rayt fut na di bɛnch, mek shɔ se yu wan ol fut de na di say we yu de ɛn nɔ de hang na di ed.
  • Push tru yu rayt fut, yuz yu leg trɛnk fɔ es yu bɔdi te yu rayt leg stret ɛn yu tinap na di bɛnch.
  • Smɔl smɔl, put yu lɛft fut dɔŋ bak na grɔn, ɛn kɔntinyu fɔ kɔntrol ɛn balans ɔl di tɛm we yu de muv.
  • Ripit di ɛgzampul wit yu lɛft fut we de step ɔp pan di bɛnch, ɛn kɔntinyu fɔ chenj yu leg fɔ di nɔmba we yu want fɔ ripit.

Amakulu mu kubiteekamu Kettlebell Step-Up we yu de du

  • Rayt Weyt: Pik wan ketulbɛl wet we nɔ izi bɔt we pɔsin kin ebul fɔ kɔntrol. Wan mistek we dɛn kin mek na fɔ yuz wet we tu ebi, we kin mek pɔsin nɔ fɔm fayn ɛn i kin mek i wund. Start wit layt wet ɛn smɔl smɔl i de go ɔp as yu de gɛt mɔ trɛnk.
  • Kɔntrol Muvmɛnt: Nɔ rɔsh fɔ du di ɛksesaiz. Du ɛni step-ap sloslo ɛn kɔntrol fɔ ɛnjɔy di kɔrɛkt mɔsul dɛn ɛn avɔyd fɔ wund. Dis kin ɛp bak fɔ mek di ɛksesaiz wok fayn mɔ ɛn mɔ.
  • Balans Trenin: Mek shɔ se yu du di ɛgzampul na ɔl tu di say dɛn fɔ mek shɔ se yu tren yu balans.

Kettlebell Step-Up we yu de du Ebitala by'omuyigiriza

Mwebale kuteekamu Kettlebell Step-Up we yu de du?

Yɛs, di wan dɛn we de bigin fɔ du di Kettlebell Step-Up ɛgzampul. Bɔt dɛn fɔ bigin wit smɔl wet ketulbɛl ɛn smɔl stɛp fɔ mek shɔ se dɛn fɔm di rayt we ɛn fɔ mek dɛn nɔ wund. As dɛn de bil trɛnk ɛn balans, dɛn kin mek di ketul bɛl wet ɛn di stɛp ay smɔl smɔl. I impɔtant bak fɔ mek di wan dɛn we de bigin fɔ lan di kɔrɛkt tɛknik frɔm wan sɛtifiket trena ɔ pɔsin we dɛn kin abop pan fɔ mek dɛn ebul fɔ du di ɛgzampul kɔrɛkt wan. Mɛmba ɔltɛm fɔ wam yusɛf bifo yu bigin ɛni ɛksesaiz.

Ki kitiibwa eby'okukozesa omuntu Kettlebell Step-Up we yu de du?

  • Kettlebell Step-Up wit Bicep Curl: Dis vεshכn inkorpor wan bicep curl we yu step op pan di pletfכm, we de ad wan כp bכdi kכmכpכnt to di εksεsayz.
  • Kettlebell Step-Up wit Lateral Raise: Insay dis vεryushכn, yu de du lateral raise wit di kettlebell as yu de step op, we de tכk bכt yu sכlda mכsul dεm.
  • Kettlebell Step-Up wit Front Squat: Dis involv fכ du front squat wit di kettlebell afta yu step op pan di bench, ad wan lכw bכdi trεnk kכmכpכnt.
  • Kettlebell Step-Up wit Swing: Dis variation inklud kettlebell swing as yu step op, we de mek am ful-bodi eksasaiz.

Eby'okukozesa omulungi okugabana n'eby'omanyi Kettlebell Step-Up we yu de du?

  • di lכng dεm: lεk Kettlebell Step-Ups, di lכng dεm de wok bak di lכw bכdi, i de fכkus pan di hip dεm, di glut dεm, di kwad dεm, di hamstring dεm, εn di mכsul dεm we at fכ rich na di insay thigh, we de mek yu bכlεns εn kכdכnayshכn we implεnt fכ di stεp -up muvmɛnt dɛn.
  • Dedlifts: Deadlifts kompliment di Kettlebell Step-Up as dεn de tכk di posita chen, inklud di hamstrings, glutes, εn lכw bכk, we de inkrεs di כvala trεnk εn stεbiliti we kin impruv yu pכrfomans εn εndurance insay di step-ap εksεsayz.

Amagamba ag'ewayogenze Kettlebell Step-Up we yu de du

  • Kettlebell step-ap wokɔt fɔ wok
  • Ɛksesaiz dɛn we de mek yu thigh strɔng
  • Kettlebell eksasaiz fɔ leg
  • Step-ap eksasaiz wit wet
  • Kettlebell thigh wokɔt
  • Lɔwa bɔdi ketlɛbɛl rutin
  • Kettlebell step-ap teknik we yu de yuz
  • Kettlebell wokɔt fɔ di mɔsul dɛn na di shɔl
  • Step-ap trenin wit kettlebell
  • Kettlebell leg strɔng ɛgzampul dɛn

Tul dɛn fɔ dis ɛksasayz

Do Kettlebell Step-Up we yu de du in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play