Thumbnail for the video of exercise: Смит отургузулган музоо көтөрүү

Смит отургузулган музоо көтөрүү

Оқу профили

ТіріҚамшылар
КестелемеСмит машина
Негізгі қазыналар
Екінші қазыналар

Оқу кітапханасын өзіңіздің қол кеменізде алыңыз!

сипатына. Қосымша Оқуларды Смит отургузулган музоо көтөрүү

Smith Seated Calf Raise - бул эң биринчи кезекте балтырдын булчуңдарына багытталган, алардын өсүшүнө жана туруктуулугуна жардам берген эффективдүү күч машыгуу көнүгүүлөрү. Бул көнүгүү спортчулар, бодибилдерлер же дененин төмөнкү күчүн жана туруктуулугун жакшыртууну каалагандар үчүн идеалдуу. Аны күн тартибине киргизүү сиздин чуркоо жана секирүү жөндөмүңүздү, тең салмактуулукту жана буттун жалпы эстетикасын жакшыртат.

Орындау: Үй-бұрыс нұсқаулары Смит отургузулган музоо көтөрүү

  • Алдыга тайып кетпеши үчүн, колуңузду рычагдын үстүңкү жагына коюңуз жана ылдыйкы саныңыздын ылдый жагына жабыштырып тууралап коюңуз.
  • Согончокту өйдө түртүп, коопсуздук тилкесин бошотуп, рычагды бир аз көтөрүңүз, андан кийин балтырыңыз толук чоюлганга чейин таманыңызды буттарыңызга ийилип акырындык менен түшүрүңүз.
  • Кыймылдын балтырдын булчуңдары тарабынан аткарылышын камсыз кылуу менен, тизеңиздин жана жамбашыңыздын абалын сактап, буттарыңызды мүмкүн болушунча жогору сунуп, таманыңызды көтөрүңүз.
  • Жай түшүрүү тамандын кайра баштапкы абалына, повторяем кыймылы үчүн керектүү сандагы кайталоо.

Орындайтын пайдалар Смит отургузулган музоо көтөрүү

  • Көзөмөлдөгү кыймылдар: Тез, катуу кыймылдардан качыңыз. Анын ордуна, балтыр булчуңдарыңыздын толук тартылышын камсыз кылуу үчүн согончогуңузду жай, көзөмөлдөнүүчү түрдө көтөрүп, түшүрүңүз. Бул көнүгүүлөрдүн максималдуу натыйжасын алууга жана мүмкүн болуучу жаракаттарды алдын алууга жардам берет.
  • Кыймылдын толук диапазону: Кыймылдын толук диапазонунан өтүп жатканыңызды текшериңиз – терең чоюу үчүн таманыңызды мүмкүн болушунча түшүрүп, анан аларды мүмкүн болушунча бийик көтөрүңүз. Кыймылдын толук спектрин өткөрүп жиберүү натыйжасыз машыгууга алып келиши мүмкүн жана булчуңдарды туура бутага албашы мүмкүн.
  • Туура салмак тандоо: Өтө көп салмактан баштабаңыз. Көнүгүүлөрдү туура жана коопсуз аткаруу үчүн жеңилирээк салмактан баштаңыз. Акырындык менен

Смит отургузулган музоо көтөрүү Часто задаваемые суреттер (FAQ)

Бастаушылар Смит отургузулган музоо көтөрүү?

Ооба, үйрөнчүктөр Smith Seated Calf Raise көнүгүүсүн жасай алышат. Бирок, көнүгүү туура аткарылып жатканына жана жаракат албоо үчүн жеңил салмактан баштоо маанилүү. Туура форма жана техника абдан маанилүү, андыктан үйрөнчүктөр көнүгүүлөрдү туура аткарып жатканына ынануу үчүн тренер же тажрыйбалуу спорт залына баруучу аларга байкоо салышын каалашы мүмкүн. Ар кандай көнүгүү сыяктуу эле, күч жакшырган сайын салмакты акырындык менен көбөйтүү маанилүү.

Кәдемдер Қалыптасу Смит отургузулган музоо көтөрүү?

  • Гантелди отургузган музоону көтөрүү: Смит машинасын колдонуунун ордуна, каршылык көрсөтүү үчүн гантелди тизеңизге кармап көнүгүү жасай аласыз.
  • Бутту басуу музоо көтөрүү: Бул вариация бутту басуу машинасын колдонот, мында сиз балтыр булчуңдарын бутага алып, бармактарыңыз менен бутуңуздун топтору менен платформаны түртүп коёсуз.
  • Штангага отургузулган музоо көтөрүү: Смит машинасынын версиясына окшош, бул көнүгүү скамейкада штанганы жамбашыңызга, тизеңизге жакын отурууну жана таманыңызды жерден көтөрүүнү камтыйт.
  • Кош буттуу музоо көтөрүү: Бул жабдуусуз жасала турган жөнөкөй вариация. Бутуңузду жамбаштай бөлүп туруп, денеңизди өйдө көтөрүү үчүн эки бутуңуздун топторуна ылдый түртүңүз,

Негізінді орындау қатары Смит отургузулган музоо көтөрүү?

  • Бутту басуу музоону көтөрөт: Бул көнүгүү ошондой эле музоолорду бутага алат, бирок бутту басуу машинасы көбүрөөк салмакты колдонууга мүмкүндүк берет, бул булчуңдарды андан ары чакырып, чыңдоого жардам берет, Смит Отурган Музоо көтөрүүдө аткарылган ишти толуктайт.
  • Фермердин буттун манжалары менен жүрүшү: Бул көнүгүү Смит отургузулган музоо көтөрүү сыяктуу музоолорду бекемдебестен, тең салмактуулукту жана туруктуулукту жакшыртат.

Түйіндеме қосылған сөздер Смит отургузулган музоо көтөрүү

  • Смит машина музоо көнүгүү
  • Отурган музоону көтөрүү
  • Смит машина музоолорду окутуу
  • Смиттин отурган музоо машыгуусу
  • Музоолорго күч үйрөтүү
  • Smith Machine Төмөнкү бут көнүгүү
  • Смит машинасында отурган музоо көтөрүү
  • Смит машина музоо булчуң машыгуу
  • Музоолор үчүн гимнастика
  • Smith Machine Отурган музоо көтөрүү техникасы

Бул машыгуу үчүн куралдар

Do Смит отургузулган музоо көтөрүү in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play