Thumbnail for the video of exercise: Statesch Positioun Ligen Front

Statesch Positioun Ligen Front

Iwwerwaachungsprofil

Kierperdeeln, u, l, l
EquipementKierpergewiicht
Primären Muskelen
Sekondären Muskelen

Krut d'Exercicebibliothéik an däi Schässel!

Iwwerd'Kuerz Statesch Positioun Ligen Front

D'Static Position Lying Front Übung ass eng Kierpergewiichtbewegung déi haaptsächlech de Kär stäerkt, d'Haltung verbessert an d'allgemeng Kierperstabilitéit verbessert. Et ass gëeegent fir Individuen vun all Fitnessniveau, vun Ufänger bis fortgeschratt Athleten, wéinst senger liicht verännerbarer Intensitéit. D'Leit wëllen dës Übung an hir Workout Routine integréieren fir Kärkraaft ze bauen, d'Balance ze verbesseren an d'funktionell Fitness fir alldeeglech Aktivitéiten ze verbesseren.

Duerchféierung vum: I Schrëtt fir Schrëtt Tutoriel Statesch Positioun Ligen Front

  • Verlängert Är Waffen virun Iech an Är Been hannert Iech, hält Äre Kierper esou riicht wéi méiglech.
  • Lift Är Waffen, Këscht a Been gläichzäiteg aus dem Buedem, engagéiert Äre Kär fir d'Gläichgewiicht ze halen.
  • Halt dës Positioun, garantéiert datt Ären Hals an enger neutraler Positioun ass an Äre Bléck op de Buedem ass, fir ongeféier 10 bis 30 Sekonnen.
  • Lues a lues senkt Äre Kierper zréck an d'Startplaz, rascht e puer Sekonnen a widderhuelen d'Übung.

Rotschlää fir d'Uwendung Statesch Positioun Ligen Front

  • Engagéiert Äre Core: De Schlëssel fir dës Übung ass Är Kärmuskelen ze engagéieren. Dëst ass net nëmme wesentlech fir d'Gläichgewiicht a Stabilitéit z'erhalen, awer och fir d'Effizienz vun der Übung ze maximéieren. Vergewëssert Iech datt Dir net nëmmen op Är Waffen oder Been vertraut fir d'Positioun ze halen, awer wierklech fokusséiert op d'Spannung vun Äre Bauchmuskelen.
  • Halt Ären Hals Neutral: E gemeinsame Feeler, déi d'Leit maachen, ass entweder opkuckt oder de Kinn an d'Këscht drécken. Dëst kann zu Hals Belaaschtung féieren. Halt Äre Bléck op de Buedem an Ären Hals an der Linn mat Ärer Wirbelsäule fir eng neutral Positioun.
  • Atem: Et ass einfach Ären Otem ze halen

Statesch Positioun Ligen Front FAQen

Können Ulfänger den Statesch Positioun Ligen Front?

Jo, Ufänger kënnen definitiv d'Static Position Lying Front Übung maachen. Et ass eng einfach Übung déi haaptsächlech implizéiert flaach um Bauch ze leien an d'Positioun ze halen. Wéi och ëmmer, et ass ëmmer wichteg fir Ufänger lues unzefänken an ze garantéieren datt se déi richteg Form benotzen fir Verletzungen ze vermeiden. Wann iergendeng Unerkennung oder Péng während der Übung gefillt gëtt, soll se direkt gestoppt ginn. Et kann och gutt sinn fir Ufänger en Trainer oder erfuerene Individuen ze hunn, déi se ufanks iwwerwaachen.

Wat sinn gewéinlech Variatiounen vum Statesch Positioun Ligen Front?

  • Déi modifizéiert supine Positioun: An dëser Variatioun läit Dir op Ärem Réck mat de Knéien gebogen a Féiss flaach um Buedem, bitt en aneren Niveau vu Komfort an Ënnerstëtzung.
  • D'Semi-Fowler's Position: Dëst ass eng Variatioun wou Dir op Ärem Réck läit mam Kapp an Uewerkierper liicht erop, normalerweis tëscht 30 an 45 Grad.
  • Déi prone Positioun: Och wann dëst de Géigendeel vun der Static Position Ligen Front ass, ass et derwäert ze ernimmen. Hei läit Dir flaach op de Bauch, no ënnen.
  • D'Rieder Positioun: An dëser Variatioun leien Dir op Ärem Réck, awer mam Uewerkierper a Kapp erop op e méi héije Grad wéi an der Semi-Fowler Positioun, dacks ënnerstëtzt vu Këssen oder e Sëtzstull.

Wat sinn gudd Ergänzungen fir d'Iwwerwaachung Statesch Positioun Ligen Front?

  • Leg Raises: Been erhéijen kënnen d'statesch Positioun Ligen Front ergänzen andeems se déi ënnescht Bauchmuskelen schaffen, déi vläicht net sou direkt an enger statesch Positioun gezielt sinn. Dës Übung kann hëllefen e méi ausgeglachene Core Workout ze kreéieren.
  • Glute Bridges: Glute Brécke kënnen e positiven Ergänzung zu Static Position Lying Front Übunge sinn, well se den ënneschte Réck an d'Gluten zielen, d'allgemeng Kärkraaft a Stabilitéit ënnerstëtzen, an hëllefen eng equilibréiert Physik z'erhalen.

Verwandten Schlësselwieder fir Statesch Positioun Ligen Front

  • Kierpergewiicht Übung läit virun
  • Statesch Positioun virun Ligen Workout
  • Null Zil Kierpergewiicht Übung
  • Front leien statesch Positioun Übung
  • Kierpergewiicht Workout an enger statescher Front Ligen Positioun
  • Null Ziel statesch leien viischt Übung
  • Kierpergewiicht Training a leien virun Positioun
  • Statesch Positiounsübungen fir null Zil
  • Front leien Kierpergewiicht Fitness Routine
  • Liegen front statesch Positioun Kierpergewiicht Workout

Tools fir dës Übung

Do Statesch Positioun Ligen Front in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play