
Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh
Diiva Silingagwuru Naamah
Alimguyahelu unyudduwuno Naamah:
Aahlookoonu kato Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh
Standing Straight Leg Hamstring Contract Relax on Exercise Ball hi exercise chak tak a ni a, a bik takin hamstrings te a target a, flexibility, balance leh muscle strength tihchangtlunna kawngah a pui bawk. Infiammi, fitness ngainatute leh mimal taksa tihchakna nei mekte tan a hlawkpui hle a, taksa hnuai lam chakna a tichak a, dinhmun tha zawk a siam bawk. Mite chuan he exercise hi an thlang mai thei a, a chhan chu hliam venna kawngah a pui mai bakah an workout routine-ah chi hrang hrang a belhchhah a, a ngaihnawmin a hlawk zawk a ni.
Emlofo: Diinguniti nya Mutewarinhichu hin naimbu Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh
- I ke dinglam chu chawi sang la, exercise ball chungah dah la, i ke chu a dinglam a, i ke ruhte chu chunglam hawiin a awm tih enfiah rawh.
- I hip atang chuan zawi zawiin hmalam pan la, i kut chu i ke ruh lam hawiin phar la, i hamstring-ah a inzawm tih i hriat thlengin. Hetianga i che lai hian i hnungzang dinglam hawi reng tur a ni.
- Hetiang dinhmun hi second 30 vel chelh la, chutah chuan chawlh hahdam la, a bul tanna hmunah kir leh rawh.
- I ke veilam hmangin exercise hi ti leh la, i duh ang set zat atan ke pahnih inthlak chhunzawm zel ang che.
Diinguniti nge Youlooli Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh
- **Correct Form**: I ke pakhat chu i hmaah dinglam hawiin han phar la, ke dang chu leiah flat takin dah rawh. Hei hi i bul tanna tur a ni. I ke sei chu i hip nen a inmil tur a ni a, a sir lamah flaring out lo turin enfiah rawh. Hei hian muscle group dik tak target turin a pui ang a, hliam hlauhawmna a ti tlem bawk ang.
- **Slow and Controlled Movements**: I hamstring i contract lai hian i kephah chu i hnute lam hawiin hrual tum ang che. Hei hi zawi zawiin leh thunun takin tih tur a ni tih hre reng ang che. Jerking motion emaw che rang lutuk emaw chu pumpelh la, hei hian taksa ruh a ti na thei a, hliam emaw a thlen thei a ni.
- **Thawk dan**: Exercise chhung zawng hian thawk dan pangngaia thawk tur a ni tih hre reng ang che. I hamstring i contract angin thawk la la, i tihzauh angin thawk la
Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh Ngayogolo Ndooyikolu Ndooyikolu
Kodukwaweno ma idiingun, Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh?
Ni e, a bul tanna tan chuan Standing Straight Leg Hamstring Contract Relax on Exercise Ball exercise hi an ti thei ang. Mahse, intensity light zawk atanga tan a pawimawh a, i chakna leh i flexibility a lo that chhoh zel chuan zawi zawiin tihpun a pawimawh. Exercise neih chhung hian inhliam loh nan form dik tak neih a pawimawh hle bawk. I chiang lo a nih chuan exercise dik tak i tih theih nan fitness professional nena inrawnkhawm hi a tha fo.
Ahilwunildiimbu tayekoo kadu Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh?
- Lying Down Straight Leg Hamstring Contract Exercise Ball-ah Relax: Hetiang danglamna hi i hnungzang chungah muin exercise ball-ah i ke dah a, chutah chuan hamstring chu contract leh relax a ni.
- Standing Bent Leg Hamstring Contract Exercise Ball-ah Relax: Hetiang danglamna hi exercise ball chungah ding a, i ke chu khup ben chungin dah a, chutah chuan hamstring chu contract leh relax a ni.
- Single-Leg Standing Straight Leg Hamstring Contract Exercise Ball-a Relax: Hetiang danglamna hi ke pakhata ding a, a dang chu exercise ball-a ding nghet taka tihzauh a, chutah chuan hamstring chu contract leh relax a ni.
- Standing Straight Leg Hamstring Contract Exercise Ball leh Resistance Band hmangin chawlh hahdam rawh: Hetiang danglamna hi exercise ball chungah ding la, i ke dah a, chutah chuan i ke bulah resistance band hmangin contract i tih laiin tension belhchhah rawh
Biliindahimbu adoolodiilwuu yabuu diibadi Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh?
- Hamstring curl, a bik takin gym ball-a tih hian hamstrings chu a isolate leh target lehzual thei a, muscle-te flexibility leh strength a tichak a, hei hian Standing Straight Leg Hamstring Contract Relax on Exercise Ball-a hnathawh thatna a tipung thei a ni.
- Glute bridge hi complementary exercise a ni thei a, glutes leh hamstrings te a target avangin Standing Straight Leg Hamstring Contract Relax on Exercise Ball ang chiah hip mobility leh stability a tipung a, hei hian original exercise performance leh hlawkna a tisang thei a ni.
Alimyamah yabuu Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh
- Hamstring exercise leh stability ball hmanga tih a ni
- Ball chungah ke dinglam hamstring stretch
- Exercise ball hamstring workout neih a ni
- Hamstring contract relax exercise neih a ni
- Stability ball hmanga thigh tihchakna
- Stability ball exercise te hi hamstrings tan a ni
- Exercise ball workout te hi thighs tan a ni
- Exercise ball hmangin ding chungin hamstring stretch
- Stability ball hamstring contract tih hahdam
- Ke dinglam contract hmanga hamstring exercise tih hahdam
He exercise atan hmanrua te
Do Exercise Ball-ah hian ke dinglam hamstring Contract Relax rawh in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















