Thumbnail for the video of exercise: Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm

Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm

Diiva Silingagwuru Naamah

Miikilindamuuma LuumbuukoluKuku Makana'étaitu.
AtsenuumuXitugi ya kupukumisa
Lukkeendamuuma Lwigluwumudikolu
Lukkeendamuuma ummelifundikolu

Tipumuna ta ilununi teepu ilbuku ne personki emlofo!

Aahlookoonu kato Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm

Resistance Band High Knee Lunge with Single Arm Row hi taksa pum huap exercise chak tak a ni a, taksa hnuai lam, core leh taksa chunglam a tichak a, a bik takin quads, glutes, abs, leh back muscles te a target a ni. He exercise hi fitness ngainatute tan a tha hle a, a tan atanga a hmasawn thlengin a tha hle a, a chhan chu a resistance band hman atanga a intensity adjustable vang a ni. Mimal tinte chuan he exercise hi an taksa chakna zawng zawng tihchangtlun nan te, taksa ruh (muscle tone) tihchak nan leh an functional fitness tihsan nan tih an duh ang a, hei hian nitin thiltih leh infiamna lama an hlawhtlinna a tipung thei a ni.

Emlofo: Diinguniti nya Mutewarinhichu hin naimbu Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm

  • I ke veilam hmangin lunge position-ah hnungtawlh la, i khup dinglam chu i ke ruh chungah direct-in dah la, i khup veilam chu lei chung lam deuhah dah rawh.
  • Lunge position-a i awm lai chuan i veilam elbow chu bend la, resistance band chu i rilru lam hawiin han hrual la, rowing motion ti rawh.
  • I kut chu zawi zawiin hnuai lam pan leh la, band chhunga tension awm chu thlah rawh.
  • He movement hi i duh ang zat repetition atan ti leh la, chutah chuan i kut dinglam leh ke veilam hnathawh turin a sir lehlamah switch rawh.

Diinguniti nge Youlooli Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm

  • Proper Lunge Form: I ke veilam hmalam pan a lunge-a i kal lai hian i khup chu i ke ruh chungah direct-in awm ngei ngei tur a ni. I hnungzang chu a dinglam tur a ni a, i core chu a engage tur a ni. Hmalam pan emaw, i khup chu i ke ruhte kaltlanga inzar pharh emaw loh tur a ni, hei hian hliam a thlen thei a ni.
  • Single Arm Row: I lunge lai hian single arm row ti la, band chu i rilru lam hawiin han hrual la, i elbow chu i taksa hnaih takah dah la. I elbow chu a sir lam hawia flaring chhuah loh tur. Hei hi resistance a lo luhna hmun a ni a, chuvangin band i hmang tih enfiah rawh

Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm Ngayogolo Ndooyikolu Ndooyikolu

Kodukwaweno ma idiingun, Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm?

Ni e, a bul tanna tan chuan Single Arm Row exercise hmangin Resistance Band High Knee Lunge hi tih theih a ni. Mahse, band of lighter resistance atanga tan a pawimawh a, hliam tuar lo turin form dik tak vawn reng hi a pawimawh. He exercise hian vawi khatah muscle group tam tak a inrawlh a, chuvangin a bul tanna famkim tan chuan thil harsa tak a ni thei. Lunge leh row te hi kan inzawm khawm hmain hriatthiamna bulpui engemaw zat neih a hlawkpui ang. Exercise neih chhungin lungawi lohna emaw, natna emaw a awm chuan hliam a awm loh nan tihtawp nghal tur a ni. Exercise thar i tan dawnin fitness professional nena inrawnkhawm hi a tha fo thin.

Ahilwunildiimbu tayekoo kadu Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm?

  • Resistance Band Side Lunge with Single Arm Row: Hetiang variation-ah hian hmalam pan lovin a sir lamah i kal a, chu chuan i kawr chhung leh pawn lam a target a ni.
  • Resistance Band High Knee Lunge with Double Arm Row: He exercise version hian kut pahnih hmanga a ruala lawng khalh a, a chakna a tipung a, i taksa chunglam chu a engage nasa zawk bawk.
  • Resistance Band High Knee Lunge with Single Arm Row and Twist: Hei hian exercise-ah torso twist a belhchhah a, hei hian i core muscles a ti engage a, i balance a ti tha hle.
  • Resistance Band High Knee Lunge with Single Arm Row leh Bicep Curl: He variation hian row-ah bicep curl a belhchhah a, i kut chu kawng hrang hrang pahnihin a thawk a, exercise zawng zawng intensity a tisang bawk.

Biliindahimbu adoolodiilwuu yabuu diibadi Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm?

  • Standing Resistance Band Chest Press: He exercise hian Resistance Band High Knee Lunge with Single Arm Row chu a tichak a, muscle group hrang hrang, a bik takin chest leh triceps te hnathawh a ni. Hei hian workout routine balanced siam a pui a, muscle imbalances a veng bawk.
  • Resistance Band Deadlifts: He exercise hian Resistance Band High Knee Lunge with Single Arm Row chu a tichak a, a hnunglam chain a tichak a, chutah chuan glutes, hamstrings leh lower back te pawh a tel a ni. Hei hian lunge leh row exercise-a overall performance a ti tha thei a, postural alignment leh stability a ti sang thei bawk.

Alimyamah yabuu Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm

  • Resistance Band Back Exercise neih dan tur a ni
  • Khup sang tak Lunge Workouts neih a ni
  • Single Arm Row ah hian Resistance Band a awm bawk
  • Back tan Resistance Band Exercise neih dan tur
  • High Knee Lunge ah chuan Arm Row a awm bawk
  • Resistance Band Lunge leh Row
  • Resistance Band hmanga hnungzang tihchakna exercise te
  • Resistance Band Row leh Lunge a ni
  • Single Arm Row Lunge Exercise neih a ni ang
  • Back chakna atan Resistance Band Workouts neih a ni

He exercise atan hmanrua te

Do Resistance Band High Knee Lunge leh Arm Row pakhat chauh a awm in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play