Thumbnail for the video of exercise: Smith Split Squat a ni

Smith Split Squat a ni

Diiva Silingagwuru Naamah

Miikilindamuuma LuumbuukoluMakhu.
AtsenuumuMáquina Smith
Lukkeendamuuma Lwigluwumudikolu
Lukkeendamuuma ummelifundikolu

Tipumuna ta ilununi teepu ilbuku ne personki emlofo!

Aahlookoonu kato Smith Split Squat a ni

Smith Split Squat hi chakna tipungtu exercise a ni a, a bik takin quadriceps, glutes leh hamstrings te a target a, taksa hnuai lam workout kimchang tak a pe a ni. Mimal chakna leh endurance level a zirin awlsam taka siam danglam theih a nih avangin fitness lama tui tan leh thiamna sang zawk tan pawh a tha hle. Mite chuan he exercise hi a taksa ruh siamna leh toning hlawkna avang chauh ni lovin, balance, stability leh overall athletic performance tihchangtlun theihna a neih avangin an thlang mai thei.

Emlofo: Diinguniti nya Mutewarinhichu hin naimbu Smith Split Squat a ni

  • Ke pakhat hmangin hmalam pan la, i ke dang chu hnung lamah dah la, split stance-ah.
  • I ke hmalam khup lamah 90 degree angle a siam thlengin i taksa chu hniam la, i khup chu i ke ruh chunglam a kal loh nan enfiah rawh.
  • I ke hmalam kephah hmangin chunglam hawiin nawr leh la, i ke chu a bul tanna hmunah ding leh rawh.
  • Exercise chu i duh ang zat repetition ti leh la, chutah chuan ke thlak la, chutiang bawk chuan ti leh rawh.

Diinguniti nge Youlooli Smith Split Squat a ni

  • **Maintain Proper Form**: Thil tihsual tam ber chu hmalam pan emaw, squat laiin ke hmalam khup chu ke ruhte kal pelh tir emaw hi a ni. Chutiang a nih loh nan i taksa chu ding chungin dah la, squat laiin i hmalam khup chu i ke ruh nen a inmil em tih enfiah rawh. Hei hian i ruhte a humhim ang a, taksa ruh dik tak chu target a nih theih nan a pui bawk ang.
  • **Controlled Movement**: Exercise hi hmanhmawh suh. I taksa chu zawi zawiin leh control theih takin hniam la, chutah chuan a bul tanna hmunah chuan nawr leh rawh. Hei hian i taksa ruhte chu a tichak hle ang a, hliam i neih theihna pawh a ti tlem ang.
  • **Weight Distribution**: I ke pahnih inkarah i rihna insem dan inang tlang taka insem tur a ni. Hei hian a theih avangin ke hmalam ah rit lutuk dah loh tur

Smith Split Squat a ni Ngayogolo Ndooyikolu Ndooyikolu

Kodukwaweno ma idiingun, Smith Split Squat a ni?

Ni e, a bul tanna tan chuan Smith Split Squat exercise hi an ti thei. Mahse, form dik tak neih theih nan leh hliam tuar lo turin light weight atanga tan a pawimawh. Trainer emaw gym-goer tawnhriat ngah emaw i form check tir hi a hlawkthlak hle bawk. Exercise dang ang bawkin, a bul tan tan chuan zawi zawiin an tan tur a ni a, an chakna leh an tuar thiamna a lo that chhoh zel chuan zawi zawiin an taksa rihna leh tih nawn lehna an tipung tur a ni.

Ahilwunildiimbu tayekoo kadu Smith Split Squat a ni?

  • Front Foot Elevated Split Squat: Hetah hian ke hmalam chu hmun sang takah dah a ni a, i balance leh mobility a ti harsa hle.
  • Goblet Split Squat: Hetiang variation-ah hian i rilru hmaah kettlebell emaw dumbbell emaw i vawn a, exercise-ah hian extra load i belhchhah a ni.
  • Rear Foot Elevated Split Squat with Dumbbells: Hei hi Bulgarian Split Squat nen a inang a, mahse a chakna tihpun nan kut tinah dumbbell i vawn tlat thung.
  • Overhead Split Squat: He variation hian split squat i tih laiin weight overhead i vawn a, hei hian i core leh shoulder stability demand a tipung a ni.

Biliindahimbu adoolodiilwuu yabuu diibadi Smith Split Squat a ni?

  • Leg Presses hian Smith Split Squats hi a tichak thei bawk a, taksa hnuai lam ruh inang chiah chiah a ngaihtuah a, mahse angle danglam tak atanga thlir chuan ke tan chakna workout kimchang tak a pe thei a ni.
  • Bulgarian Split Squats hi a kaihhnawih exercise dang a ni a, a chhan chu muscle group inang (quadriceps, glutes, leh hamstrings) te a target mai bakah i core stability leh balance a challenge bawk a, Smith Split Squat nen a inang.

Alimyamah yabuu Smith Split Squat a ni

  • Smith machine hmangin exercise a la a
  • Smith Split Squat hmangin a workout a, a khelh danah a khel tha hle
  • Thigh tichaktu exercise te
  • Smith machine ke a workout thin
  • Smith Split Squat hmanga siam a ni
  • Smith Split Squats tih dan tur
  • Smith machine hmanga thigh muscle te hman a ni
  • Smith Split Squat zirtirna a ni
  • Smith machine squat danglamna te
  • Smith machine hmanga exercise neih thin

He exercise atan hmanrua te

Do Smith Split Squat a ni in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play