Thumbnail for the video of exercise: Power Sled Rear Fly

Power Sled Rear Fly

Profil Latihan

Bahagian BadanBahu
PeralatanSled Kuasa
Otot Utama
Otot Sekunder

Dapatkan perpustakaan latihan di poket anda!

Pengenalan kepada Power Sled Rear Fly

Power Sled Rear Fly ialah senaman latihan kekuatan yang berkesan yang menyasarkan otot-otot di bahagian atas belakang, bahu dan lengan anda. Ia adalah pilihan terbaik untuk atlet dan peminat kecergasan di mana-mana peringkat yang ingin meningkatkan kekuatan dan daya tahan bahagian atas badan mereka. Menggabungkan senaman ini ke dalam rutin anda boleh membantu meningkatkan prestasi sukan anda secara keseluruhan, memperbaiki postur, dan meningkatkan kestabilan sendi bahu anda.

Melaksanakan: Panduan Langkah demi Langkah Power Sled Rear Fly

  • Berdiri di belakang kereta luncur, letakkan diri anda supaya badan anda berada dalam garis lurus dengan kereta luncur, dan pegang pemegang dengan tapak tangan anda menghadap ke bawah.
  • Dengan sedikit bengkokan di siku anda, tarik pemegangnya dan keluar ke tepi, melibatkan deltoid belakang anda dan otot belakang atas.
  • Bawa pemegang kembali ke kedudukan permulaan dengan cara terkawal, memastikan anda mengekalkan ketegangan dalam otot anda.
  • Ulangi pergerakan untuk bilangan ulangan yang diingini, pastikan untuk mengekalkan bentuk yang betul sepanjang latihan.

Tips untuk Melaksanakan Power Sled Rear Fly

  • Cengkaman yang Betul: Apabila menggenggam pemegang kereta luncur, pastikan tapak tangan anda menghadap satu sama lain dan ibu jari anda dililitkan pada pemegang. Jangan genggam pemegang terlalu kuat kerana ini boleh menegangkan pergelangan tangan dan lengan bawah anda.
  • Pergerakan Terkawal: Power Sled Rear Fly bukan tentang kelajuan, tetapi tentang kawalan. Semasa anda menarik kereta luncur ke arah anda, fokus pada meramas bilah bahu anda bersama-sama. Elakkan daripada menyentak atau menggunakan momentum untuk menarik kereta luncur, kerana ini boleh menyebabkan bentuk yang tidak betul dan kemungkinan kecederaan.
  • Teknik Pernafasan: Tarik nafas semasa anda menarik kereta luncur ke arah anda dan bernafas semasa anda kembali ke posisi permulaan. Mengekalkan

Power Sled Rear Fly Soalan Lazim

Bolehkah pemula melakukan Power Sled Rear Fly?

Ya, pemula boleh melakukan senaman Power Sled Rear Fly. Walau bagaimanapun, adalah penting untuk bermula dengan berat yang ringan untuk memastikan bentuk yang betul dan mengelakkan kecederaan. Anda juga disyorkan untuk meminta jurulatih atau individu yang berpengalaman menunjukkan latihan terlebih dahulu untuk memastikan teknik yang betul. Seperti mana-mana senaman baharu, pemula harus mula perlahan dan meningkatkan berat dan intensiti secara beransur-ansur apabila kekuatan dan daya tahan mereka bertambah baik.

Apakah variasi biasa bagi Power Sled Rear Fly?

  • Cable Rear Delt Fly menggunakan mesin kabel, memberikan ketegangan berterusan sepanjang pergerakan, yang boleh menyebabkan peningkatan pengaktifan otot.
  • Resistance Band Rear Delt Fly ialah satu lagi variasi yang boleh dilakukan di mana-mana sahaja, menggunakan jalur rintangan untuk memberikan ketegangan yang diperlukan.
  • Incline Bench Rear Delt Fly melibatkan baring menghadap ke bawah pada bangku condong, yang boleh membantu mengasingkan deltoid belakang dan mengurangkan penglibatan otot lain.
  • Mesin Rear Delt Fly menggunakan mesin khusus yang direka untuk menyasarkan deltoid belakang, memberikan pergerakan yang stabil dan terkawal.

Apakah latihan penambah baik bagi Power Sled Rear Fly?

  • Barisan Kabel Duduk: Latihan ini melengkapkan Power Sled Rear Fly dengan menyasarkan bukan sahaja deltoid belakang tetapi juga rhomboid dan latissimus dorsi, yang menyokong otot semasa pergerakan lalat belakang kereta luncur, sekali gus meningkatkan kekuatan dan kestabilan belakang keseluruhan.
  • Tarik Muka: Latihan ini menyasarkan deltoid belakang dan otot belakang atas, serupa dengan Power Sled Rear Fly. Ia juga melibatkan gerakan menarik, yang boleh membantu meningkatkan kekuatan dan daya tahan kumpulan otot ini, membantu dalam kecekapan dan keberkesanan lalat belakang kereta luncur.

Kata Kunci Berkaitan untuk Power Sled Rear Fly

  • Senaman Power Sled Rear Fly
  • Latihan menguatkan bahu
  • Latihan Power Sled
  • Senaman Bahu Terbang Belakang
  • Senaman gim untuk bahu
  • Teknik Power Sled Rear Fly
  • Latihan membina otot bahu
  • Rutin senaman Power Sled
  • Pengukuhan bahu Fly Belakang
  • Latihan Power Sled untuk bahu.

Alat untuk latihan ini

Do Power Sled Rear Fly in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play