Thumbnail for the video of exercise: Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise

Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise

Profil tal-Eżerċiżju

Parti tal-ĠisemIkssibijiet
MbagħadKappillu
Muskoli PrimarjiGastrocnemius
Muskoli SekondarjiSoleus

Ikkarga l-librerija tal-eżerċiżji fil-ġelieg tiegħek!

Introduzzjoni għall- Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise

Il-Cable Standing One Leg Calf Raise huwa eżerċizzju ta 'bini ta' saħħa li jimmira l-muskoli ta 'l-għoġol, isaħħaħ il-qawwa tar-riġlejn u jtejjeb il-bilanċ. Huwa ideali għal atleti, runners, jew kull min qed ifittex li jtejjeb is-saħħa u l-istabbiltà tal-parti t'isfel tal-ġisem. L-inkorporazzjoni ta 'dan l-eżerċizzju f'rutina ta' workout tista 'tgħin biex tiżdied il-prestazzjoni atletika, tgħin fil-prevenzjoni ta' korrimenti, u tikkontribwixxi għal reġimen ta 'fitness imdawwar tajjeb.

Kif tagħmel: Tutorial Steb-by-Step Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise

  • Poġġi lilek innifsek sabiex tkun bil-wieqfa fuq sieq waħda, bis-swaba' ta' dik is-sieq fuq it-tarf ta' pjattaforma jew tarġa mgħollija, u s-sieq l-oħra mdendla liberament warajk.
  • Imbotta 'l isfel fil-ballun tas-sieq wieqfa tiegħek biex tgħolli ġismek 'il fuq, u tiffoka fuq il-kuntratt tal-muskolu tal-għoġol tiegħek.
  • Żomm il-pożizzjoni għal mument fil-quċċata tal-moviment, u tiżgura li l-muskolu tal-għoġol tiegħek ikun kompletament ikkuntrattat.
  • Baxxi ġismek lura 'l isfel sakemm l-għarqub tiegħek ikun taħt il-livell tal-pjattaforma, tiġbid il-muskoli tal-għoġol tiegħek, imbagħad irrepeti l-eżerċizzju għan-numru mixtieq ta' reps qabel ma taqleb għar-riġel l-oħra.

Konsigli għall-Eżerċitar Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise

  • Moviment Ikkontrollat: Meta twettaq it-tgħollija tal-għoġol, imbotta 'l fuq fuq il-ballun tas-sieq wieqfa tiegħek għoli kemm tista', imbagħad baxxi bil-mod l-għarqub lura lejn l-art. Il-mozzjoni għandha tkun bil-mod u kkontrollata, tevita kwalunkwe movimenti jerky jew veloċi. Dan jiżgura li l-muskolu tal-għoġol tiegħek qed jiġi ingaġġat u maħdum kif suppost.
  • Firxa Sħiħa ta 'Moviment: Kun żgur li testendi kompletament l-għoġol tiegħek, u mbagħad baxxi l-għarqub tiegħek taħt il-livell tal-pass għal medda sħiħa. Din il-firxa sħiħa ta 'moviment se timmassimizza l-effettività tal-eżerċizzju. Evita l-iżball komuni

Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise FAQs

Jistgħu l-bidla jagħmlu l- Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise?

Iva, dawk li jibdew definittivament jistgħu jagħmlu l-eżerċizzju Cable Standing One Leg Calf Raise. Madankollu, huwa importanti li tibda b'piż ħafif biex tiżgura forma xierqa u tevita korriment. Bħal kull eżerċizzju, huwa kruċjali li żżid il-piż gradwalment hekk kif is-saħħa u r-reżistenza jitjiebu. Hija wkoll idea tajba li jkollok trejner jew li jmur il-ġinnasju b'esperjenza jissorvelja lil dawk li jibdew biex jiżguraw li qed iwettqu l-eżerċizzju b'mod korrett.

X'inhi l-varjazzjonijiet komuni tal- Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise?

  • Qligħ tal-għoġol wieħed bil-qiegħda: Din il-varjazzjoni titwettaq waqt li tkun bilqiegħda, li timmira l-muskolu tas-soleus fl-għoġol tiegħek b'mod aktar effettiv.
  • Smith Machine One Leg Calf Raise: Din il-varjazzjoni tuża magna Smith għal aktar stabbiltà u kontroll waqt li twettaq l-eżerċizzju.
  • Barbell One Leg Calf Raise: F'din il-varjazzjoni, tuża barbell minflok magna tal-kejbil, u żżid tip differenti ta 'reżistenza għall-eżerċizzju.
  • Żieda tal-għoġol tal-piż wieħed tar-riġel: Din il-varjazzjoni ma teħtieġ l-ebda tagħmir peress li tuża l-piż tal-ġisem tiegħek stess għar-reżistenza.

X'inhu l-eżerċizi komplementari tajbin għall- Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise?

  • Jump Rope: Dan l-eżerċizzju mhux biss iżid ir-rata tal-qalb tiegħek għal workout kardjo iżda wkoll jinvolvi l-muskoli tal-għoġol tiegħek b'mod simili għall-Cable Standing One Leg Calf Raise. Il-moviment kostanti tal-qbiż jgħin biex itejjeb is-saħħa u r-reżistenza tal-għoġol.
  • Farmer's Walk on Toes: Dan l-eżerċizzju jikkumplimenta l-Cable Standing One Leg Calf Raise billi jżid element ta' bilanċ u stabbiltà. Timmira wkoll lejn il-muskoli tal-għoġol, iżda bl-isfida miżjuda li jinżamm il-bilanċ, tgħin biex ittejjeb is-saħħa u l-istabbiltà ġenerali tar-riġel t'isfel.

Kejwrlikwi relatati mal- Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise

  • Cable Calf Raise Eżerċizzju
  • Għoġol tar-riġel wieħed bil-Cable
  • Workout tal-għoġol bil-wieqfa bil-Cable
  • Eżerċizzji tal-Għoġol tal-Magni tal-Cable
  • Għoġol tal-Cable Leg Uniku
  • Bini tal-Muskoli tal-Għoġol bil-Cable
  • Kejbil Megħjun Waħda Sieq Calf Raise
  • Issaħħaħ l-Għoġġiela bl-Eżerċizzju tal-Cable
  • Cable Workout għall-Għoġġiela
  • Weqfin Qogħol tal-Cable Leg Uniku

Għodod għal dan l-eżerċizzju

Do Kejbil Wieqaf One Sieq Għoġol Raise in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play