Thumbnail for the video of exercise: Extensor carpi ulnaris

Extensor carpi ulnaris

Oefeningsprofiel

LichaamsdeelOnderarmen
ApparatuurLichaamsgewicht
Primaire Spieren
Secundaire Spieren

Neem de oefenbibliotheek mee in je zak!

Introductie tot de Extensor carpi ulnaris

De Extensor Carpi Ulnaris-oefening is een nuttige training die specifiek gericht is op de strekspieren van de onderarm, waardoor de polsstabiliteit en de grijpkracht worden verbeterd. Het is ideaal voor personen zoals atleten en muzikanten die sterke polsbewegingen nodig hebben, of voor mensen die herstellen van pols- of onderarmblessures. Mensen zouden deze oefening willen uitvoeren om hun algehele polsfunctie te verbeteren, de spierkracht te vergroten en het risico op toekomstige blessures te verminderen.

Uitvoering van de: Een Stap-voor-Stap Handleiding Extensor carpi ulnaris

  • Houd een klein gewicht in uw hand, of als u geen gewicht heeft, kan een blik soep of een waterfles ook werken.
  • Til het gewicht langzaam op door uw pols naar boven te buigen terwijl u uw onderarm stevig op de tafel houdt.
  • Zodra uw pols volledig is gestrekt, houdt u deze positie een paar seconden vast om de extensor carpi ulnaris-spier in te schakelen.
  • Laat uw pols langzaam terugzakken naar de startpositie en herhaal de oefening voor het gewenste aantal herhalingen.

Tips voor Uitvoering Extensor carpi ulnaris

  • Gecontroleerde bewegingen: Vermijd schokkerige of snelle bewegingen. Concentreer u in plaats daarvan op langzame, gecontroleerde bewegingen om de extensor carpi ulnaris-spier volledig te activeren. Dit helpt niet alleen blessures te voorkomen, maar zorgt er ook voor dat de oefening effectief is.
  • Gebruik het juiste gewicht: Het gebruik van een te zwaar gewicht kan leiden tot overbelasting en letsel. Begin met een lichter gewicht en verhoog geleidelijk naarmate uw kracht verbetert. Vergeet niet dat het doel is om de spier uit te dagen en niet te belasten.
  • Opwarming: Voordat u met de oefening begint, zorg ervoor dat u een goede warming-up heeft. Hierdoor worden uw spieren en gewrichten voorbereid op de training, waardoor de kans op blessures wordt verminderd.
  • Regelmatige rust: overdrijf niet

Extensor carpi ulnaris Veelgestelde Vragen

Kunnen beginners de Extensor carpi ulnaris?

Ja, beginners kunnen zeker oefeningen doen om de Extensor Carpi Ulnaris te versterken, een spier in de onderarm die werkt bij het strekken en adduceren van de pols. Het is echter belangrijk om te beginnen met lichte weerstand en deze geleidelijk te verhogen naarmate de kracht verbetert om blessures te voorkomen. Het wordt ook aanbevolen om advies in te winnen bij een fitnessprofessional of fysiotherapeut om er zeker van te zijn dat de oefeningen correct worden uitgevoerd. Enkele basisoefeningen omvatten polsverlengingen en handrekoefeningen met rubberen banden.

Wat zijn veelvoorkomende variaties van de Extensor carpi ulnaris?

  • Bij sommige individuen kan de Extensor carpi ulnaris afwezig zijn, een zeldzame maar gedocumenteerde variant.
  • Een andere variatie kan de aanwezigheid zijn van een hulpspier, bekend als de Extensor carpi ulnaris intermedius.
  • In sommige gevallen kan de extensor carpi ulnaris een abnormaal invoegpunt hebben, waarbij hij zich aan een ander handwortelbeen hecht dan normaal.
  • Af en toe kan de Extensor carpi ulnaris versmolten zijn met een andere strekspier, zoals de Extensor digiti minimi.

Wat zijn goede aanvullende oefeningen voor de Extensor carpi ulnaris?

  • Omgekeerde polskrullen: deze zijn nuttig omdat ze de extensor carpi ulnaris aangrijpen naast andere polsextensorspieren, waardoor een evenwichtige kracht en flexibiliteit in de onderarm en pols wordt bevorderd.
  • Supinatieoefening: Door de onderarm te draaien om de handpalm naar boven te draaien, activeert deze oefening de extensor carpi ulnaris, waardoor het uithoudingsvermogen en de coördinatie ervan worden verbeterd en de algehele kracht en stabiliteit van de onderarm wordt ondersteund.

Gerelateerde trefwoorden voor Extensor carpi ulnaris

  • Lichaamsgewicht onderarm oefening
  • Extensor carpi ulnaris training
  • Versterkende oefeningen voor de onderarm
  • Lichaamsgewichttraining voor onderarmen
  • Extensor carpi ulnaris training
  • ECU-oefening
  • Lichaamsgewichtoefeningen voor de armspieren
  • Versterking van de extensor carpi ulnaris
  • Trainingen van de onderarmspieren
  • Lichaamsgewichttraining voor extensor carpi ulnaris.

Tools voor deze oefening

Do Extensor carpi ulnaris in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play