Thumbnail for the video of exercise: Suspension Leoto le le leng Sefuba Press

Suspension Leoto le le leng Sefuba Press

Profola ya Monoko

Bosete boMarapo.
DitlhalosoGo kopelo e e bodileng.
Ditšhene tše PeloPectoralis Major Sternal Head
Ditšhene tše TònaDeltoid Anterior, Pectoralis Major Clavicular Head, Triceps Brachii

Kena le bokamoso jwa maloto mme o tlhomoge!

Letsatsi la Suspension Leoto le le leng Sefuba Press

Suspension One Leg Chest Press ke boitšhidullo bjo bo fetogago bjo bo kopanyago matla a karolo ya ka godimo ya mmele le go tsepama ga motheo, kudu-kudu e lebišitše sehubeng, magetleng le mešifa ya motheo. Boitšhidullo bjo bo loketše batho ka o tee ka o tee maemong a magareng go ya go a maemo a godimo a go itšhidulla bao ba nyakago go godiša teka-tekano ya bona, kgokagano le matla a bona a lehlakore le tee. Go akaretša boitšhidullo bjo mokgweng wa gago wa ka mehla go ka thuša go kaonefatša taolo ya gago ya mmele ka kakaretšo, go godiša go swanelega mo go šomago le go oketša mehuta-huta go itšhidulla ga gago, go dira gore e be tlhohlo le go kgahliša kudu.

Go seka: Phuto ka Phuto Suspension Leoto le le leng Sefuba Press

  • Ema o lebeletše kgole le ntlha ya ankora, swara ditshwaro ka diatla ka bobedi gomme o otlolle leoto le tee ka morago ga gago, o boloke mmele wa gago o le mothalong o otlologilego.
  • Bea diatla tša gago maemong a sehuba, ke moka o sekame pele go ya go tšhišinyego ya go tobetša sehuba, o otlolle matsogo a gago ka mo go feletšego ka pele ga gago.
  • Ka go nanya le ka taolo, koba di- elbow tša gago gore o boele boemong bja go thoma, o kgonthišetše gore o boloka mmele wa gago o otlologile gomme mokokotlo wa gago o tsenetše motšhene ka moka.
  • Boeletša boitšhidullo bjo bakeng sa palo ye e nyakegago ya dipoeletšo, ke moka o fetoše maoto gomme o boeletše tshepedišo.

Dithuto tsa go seka Suspension Leoto le le leng Sefuba Press

  • Boloka Botsitso bja Motheo: Phošo e nngwe e tlwaelegilego ke go se tsenelele mokokotlo nakong ka moka ya boitšhidullo. Motheo wa gago o swanetše go šomišwa go boloka go tsepama le tekatekano. Se se tla thuša gape go matlafatša mešifa ya gago ya ka mpeng ge o dutše o dira go tobetša sehuba.
  • Metsamao e Laolwago: Phema go kitimela ka gare ga metsamao. Go bohlokwa go dira go tobetsa mo gongwe le mo gongwe ga sefuba ka mokgwa o laolwago, o tsepamiša kgopolo go go kokomoga ga mešifa le go iketla. Se se tla thuša go lebiša mešifa ya sehuba ka mo go atlegilego le go fokotša kotsi ya go gobala.
  • Foromo e Nepagetšego: Boloka di- elbow tša gago di kobegile ganyenyane e bile di sa notlelwa. Ge o gatelela godimo, matsogo a gago a swanetše go ba a feletšego

Suspension Leoto le le leng Sefuba Press Ditet Mighta a Kgothatso: FAQs

Badi ba ipakanye ba ka seka Suspension Leoto le le leng Sefuba Press?

Ee, bao ba thomago ba ka dira boitšhidullo bja Suspension One Leg Chest Press. Lega go le bjalo, go bohlokwa go lemoga gore ye ke boitšhidullo bjo bo tšwetšego pele kudu bjo bo nyakago tekanyo e itšego ya matla, teka-tekano le kgokagano. Batho bao ba thomago ba swanetše go thoma ka ditlwaetšo tša motheo tša go gatelela sehuba gomme ganyenyane-ganyenyane ba tšwele pele go ya go diphetogo tše di hlohlago kudu go swana le Suspension One Leg Chest Press. Ka mehla netefatša sebopego le thekniki ya maleba go efoga kgobalo. Le gona e ka ba mo go holago go ba le motlwaetši goba motho yo a nago le phihlelo yo a hlahlago boitšhidullo mathomong.

Ke eng tse di tsweletseng tsa Suspension Leoto le le leng Sefuba Press?

  • Incline Suspension One Leg Chest Press: Ka go beakanya khutlo ya mabanta a go emiša, o ka dira go tobetsa sefuba ka go sekama, o lebišitše mešifa ya ka godimo ya sehuba.
  • Go Fegwa ga go Fegwa ga Leoto le tee Chest Press: Phapano ye e dirwa ka khutlo ye e fetotšwego go nepiša mešifa ya ka fase ya sehuba.
  • Suspension One Leg Chest Press ka Squat: Mo phapang ye, o tlaleletša ka motšhene wa go squat pele ga go tobetsa sefuba, o kopanya mošomo wa mmele wa ka godimo le wa ka fase.
  • Suspension One Leg Chest Press with Pulse: Phapano ye e tlaleletša ka motšhene o monyenyane wa go otla mafelelong a go tobetsa mo gongwe le mo gongwe, e oketša matla a go itšhidulla.

Ke eng ditintlha tse di lekanang le tse Suspension Leoto le le leng Sefuba Press?

  • Suspension One Leg Squat: Boitšhidullo bjo bo šomiša didirišwa tše di swanago gomme bo tsenela mešifa ye e swanago ya go tsepama bjalo ka go tobetsa sefuba sa leoto le tee, eupša bo lebišitše tlhokomelo karolong ya ka fase ya mmele. E tlaleletša go tobetsa sefuba ka go fana ka go itšhidulla ga mmele ka moka le go kaonafatša tekatekano ka kakaretšo le go tsepama.
  • Push-ups: Boitšhidullo bjo bja boima bja mmele bo nepiša dihlopha tša mešifa tše di swanago le go tobetsa ga sefuba sa go emišwa ga leoto le tee - sehuba, magetla, le triceps. E tlaleletša motšhene wa go gatiša sehuba ka go nea tlwaetšo e oketšegilego ya matla bakeng sa mešifa ye ntle le go nyakega ga didirišwa le ge e le dife.

Dikarolo tse ling mpe ka Suspension Leoto le le leng Sefuba Press

  • Leoto le le mong Sefuba Tobetsa Famisa ho Itšhidulla
  • Tlwaetšo ya go Emiša Ditlwaetšo tša Sehuba
  • Leoto le le leng ho fanyeha Sefuba Press
  • Suspension Sefuba Press ka Leoto le le leng
  • Leoto le tee la go Emiša Sefuba Workout
  • Advanced Suspension Sefuba Tobetsa
  • Unilateral Famišo Sefuba Press
  • Leoto le tee le Phagamišitšwego go Fegwa ga Sefuba Press
  • Ditlwaetšo tša go Emiša tša go Matlafatša Sefuba
  • Tobetsa ya Sefuba sa Leoto le le leng sebelisa Mabanta a ho Emisa

Dithunya tša boitšhidišo bjo

Do Suspension Leoto le le leng Sefuba Press in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play