
Puente de Hombros ukat juk’ampinaka
UbüskDiv-Molghan: Exercise Profile
Seÿülak Madhe: Related Exercises:
Zii nëcitadön dhö: Introduction to the Puente de Hombros ukat juk’ampinaka
Puente de Hombros ukax mä ejercicio askiwa, ukax núcleo, espalda inferior ukat musculos gluteales ukanakaruw uñt’ayi, ukax taqpach cuerpon ch’amaparu ukhamarak estabilidad ukar yanapt’i. Taqi niveles de aptitud ukan jaqinakatakix wali askiwa, juk’ampis khitinakatix postura, flexibilidad ukat equilibrio ukanakar juk’amp sumaptañ thaqhapki ukanakataki. Aka ejercicio lurañax rutinamar uñt’ayañax muscular tono ukar ch’amanchaspawa, alineación espinal ukar yanapt’aspawa, ukat usuchjasiñat jark’aqasiñatakis yanapt’aspawa, ukax k’umaräñ tuqit ukhamarak fitness ukar munasirinakatakix wali askiwa.
Juqinön the: A Tis imititledö: A Step-by-Step Tutorial Puente de Hombros ukat juk’ampinaka
- Amparanakam ladonakamat alayaru uchañama, amparanakam alayaru uñtata, ukat kayunakamax amparanakamar jakʼachasiñapatakiw chʼamachasiñama, ukhamatwa talonanakamar jukʼampi llamktʼasma.
- Ejercicio qalltañatakix kayunak pampar ch’allt’asaw caderas ukat chhuxriñchjasiñanak uraqit apsuñamawa, ukhamatwa amparanakamat qunqurinakamkamax mä chiqa chiqawj lurasma.
- Mä qawqha segundonakax puente ukan posición ukar katxaruñamawa, núcleo ukat glúteos ukanakax ch’amanchatäñapawa, ukhamat elevación ukax utjañapataki.
- Kʼachat kʼachat caderas ukat chhuxriñchjat uraqiruw jaquntañama, ukat ejercicio lurañax qhawqha kutis lurañas wakisi uk mayamp lurañama.
Toenyohiz tivälön: Tips for Performing Puente de Hombros ukat juk’ampinaka
- Engage Your Core: Mä pantjasiwix walja jaqinakaw lurapxi, ejercicio lurañ pachanx janiw núcleo ukar engañjañakiti. Janïr caderas uraqit apsuñkamaxa, puraka musculonakap chʼamañchtʼañamawa. Ukham lurasajj janiw suma saytʼatäñak yanaptʼkätamti, jan ukasti musculonak sum irnaqtʼañamatakiw yanaptʼätam.
- Controlado movimientos: Janiw uka movimientonak taypin jankʼak sarnaqañ yantʼañamäkiti. Caderanak jiltayañasa ukat jiskʼachañasa, kʼachat kʼachat ukat jan kuns lurasaw lurasiñapa. Ukaw ejercicio lurañatakejj musculonakam apnaqañ yanaptʼi, janiw chʼamampi apnaqañakiti.
- Kunkax samarañapawa: Mä pantjasiwix ejercicio lurañ horasan kunkax chʼamañchtʼañawa. Mantiniña
Puente de Hombros ukat juk’ampinaka Mi-f-ppünk: FAQs
Jijalu çonon reoÜjëe ik: Can beginners do the Puente de Hombros ukat juk’ampinaka?
Jïsa, qalltirinakax Puente de Hombros uka ejercicio lurapxaspawa. Uka ejerciciojj mä jukʼa chʼamakiwa, ukajj núcleo, glúteos ukat isquiotibiales ukanakaruw uñtʼayasi. Ukampirus, kunjamtix kuna ejercicios luraski ukhamarakiw juk’at juk’at qalltañax wali askiwa ukat suma forma ukar uñjañax jan usuchjasiñataki. Qalltirinakatakix mä entrenador jan ukax terapeuta físico ukan irnaqatapamp qalltañax wali askïspawa.
Ki ovoytuÿa óvosic londö: What are common variations of the Puente de Hombros ukat juk’ampinaka?
- Puente de Hombros con Extensión de Chaki: Aka variación ukanxa, caderanaka uraqit apsutawa ukatxa mä kayu chiqaru jilxatayaña, ukaxa ch’amäspawa núcleo ukatxa cuerpo inferior ch’amampi.
- Puente de Hombros con Banda de Resistencia: Aka variación ukatakixa, mä banda de resistencia ukaw thixni muytata uchataraki, ukhamata juk’ampi resistencia yapxatañataki ukhamaraki ch’amt’ayañataki glutes ukatxa thixninakaru jilxataña pachana.
- Puente de Hombro con Bola de Estabilidad: Akax kayunakax mä bola de estabilidad ukar uchañawa, puente lurañkama, ukhamat equilibrio ukat estabilidad núcleo ukar ch’amamp jilxatayañataki.
- Puente de Hombros Pulsos: Puente ukan posición ukar katxaruñat sipansa, aka variación ukax jisk’a, pulso movimientos ukanakaw puente patat lurasi, ukhamat glutes ukat isquiotibiales ukanakar juk’amp ch’amampiw uñch’ukiñataki.
Ki ovotme linoytu ovablonön za: What are good complementing exercises for the Puente de Hombros ukat juk’ampinaka?
- Puente de Glute ukax yaqha ejercicio uñt’atawa kunatix específicamente ukax musculos gluteales ukat isquiotibiales ukanakaruw uñt’ayi, ukax Puente de Hombros ukanx ch’amanchatarakiwa, ukhamat estabilidad ukat musculos ukanakan aguantañapataki.
- Ejercicio de Insecto Muerto ukax Puente de Hombros ukarux phuqt’ayiwa, estabilidad de núcleo ukat equilibrio ukar juk’amp askinchañataki, ukax wali wakiskiriwa, Puente de Hombros ukanx chiqap forma ukat postura ukanakax utjañapataki.
Seÿülakpopas omezön jijalu: Related keywords for Puente de Hombros ukat juk’ampinaka
- Puente de Hombro ejercicio luraña
- Cuerpo peso thixni ejercicio luraña
- Thixni ch’amañchañataki ejercicionaka
- Ejercicios de peso corporal ukax thixninakatakiwa
- Puente de Hombros ukax entrenamiento ukawa
- Uta ejercicios ukax thixninakatakiwa
- Janiwa equipo thigh ejercicio lurañakiti
- Puente de Hombros ukax thixni entrenamiento
- Peso corporal Puente de Hombro ejercicio luraña
- Thigh tonificación ukaxa ejercicios de peso corporal ukanakawa
Aka ejercicio ukatakix herramientas
Do Puente de Hombros ukat juk’ampinaka in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















