Thumbnail for the video of exercise: Titrəmə lövhəsi

Titrəmə lövhəsi

Təlim Profili

Əsas hissəÜzvlər
AvadanlıqTitreyən Plitaju
Əsas Muskullar
İkincil Muskullar

Təlim kitabxanasını cibinizdə saxlayın!

Müqəddəsə təqdimat Titrəmə lövhəsi

Vibrate Plate Standing məşqi əzələ gücünü, elastikliyi və tarazlığı yaxşılaşdırmaq üçün bütün bədən vibrasiyasından istifadə edən az təsirli məşqdir. Hərəkət qabiliyyəti məhdud olanlar və ya zədədən sonra bərpa olunanlar da daxil olmaqla, bütün fitness səviyyələrində olan şəxslər üçün idealdır. İnsanları bu məşq cəlb edə bilər, çünki o, potensial olaraq kilo itkisini artıra, sümük sıxlığını yaxşılaşdıra, stress və yorğunluğu azalda bilər, eyni zamanda ənənəvi məşqlərə nisbətən daha az vaxt və fiziki güc tələb edir.

İcra: Adım-adım dərslik Titrəmə lövhəsi

  • Titrəmələri udmaq və tarazlığı qorumaq üçün dizlərinizin bir az əyilmiş olduğundan əmin olun.
  • Sabitlik üçün əllərinizi ombanıza qoyun və ya maşının tutacaqlarından tutun.
  • Fitnes səviyyənizə uyğun olaraq vibrasiya lövhəsini rahat tezlik və müddətə təyin edin.
  • Məşq müddətində bu vəziyyətdə qalın, tarazlığınızı qoruyun və əzələlərinizi məşğul saxlayın.

İcra üçün məsləhətlər Titrəmə lövhəsi

  • Tədricən İntensivlik: Başqa bir səhv yüksək intensivliklə başlamaqdır. Vücudunuz vibrasiyaya uyğunlaşdıqca daha aşağı intensivliklə başlamaq və tədricən artırmaq vacibdir. Bu, hər hansı bir əzələ gərginliyinin və ya zədələnməsinin qarşısını almağa kömək edəcəkdir.
  • Taymerdən istifadə edin: Məşqinizdən maksimum nəticə əldə etmək üçün taymerdən istifadə edin. Ümumi səhv, vibrasiya lövhəsini bir anda çox uzun müddət istifadə etməkdir. Ən yaxşısı onu qısa müddətə, təxminən 15-30 dəqiqə istifadə etmək və vücudunuz məşqə alışdıqca vaxtı tədricən artırmaqdır.
  • Fərqli Təlimləri yerinə yetirin: Vibrasiya lövhəsindən maksimum fayda əldə etmək üçün sadəcə onun üzərində dayanmayın. Müxtəlif məşqləri birləşdirin

Titrəmə lövhəsi TEQs

Yenilər etmək olar Titrəmə lövhəsi?

Bəli, yeni başlayanlar ayaq üstə məşqlər üçün vibrasiya lövhəsindən istifadə edə bilərlər. Bununla belə, maşına alışmaq üçün daha aşağı intensivliklə başlamaq və daha rahatlaşdıqca intensivliyi tədricən artırmaq vacibdir. Xəsarət almamaq üçün həmişə düzgün formanı qoruyun və maşından düzgün istifadə etdiyinizə əmin olmaq üçün fitnes mütəxəssisindən məsləhət almağı düşünün.

Ortama variations nədir Titrəmə lövhəsi?

  • Başqa bir variasiya Push-Up-dur, burada əllərinizi titrəmə lövhəsinə qoyursunuz və yuxarı bədən gücünüzə əlavə bir çətinlik əlavə edərək təkanla qaldırırsınız.
  • Tək Ayaqlı Çömbəlmə başqa bir variasiyadır ki, siz squats yerinə yetirərkən titrəmə lövhəsində bir ayaq üzərində dayanırsınız, tarazlığı və əsas gücünü yaxşılaşdırmağa kömək edir.
  • Vibrate Plate Plank, qollarınızı titrəyən lövhənin üzərinə qoyduğunuz və əsas məşqi gücləndirərək taxta mövqeyi tutduğunuz çətin bir variasiyadır.
  • Nəhayət, Lunges variasiyası, aşağı bədən məşqinə əlavə çətinlik səviyyəsi əlavə edərək, ağciyərləri yerinə yetirərkən bir ayağı titrəmə lövhəsinə yerləşdirməyi əhatə edir.

Yaxşı tamamlayıcı təlimlər nədir Titrəmə lövhəsi?

  • Vibrasiya Plitəsi Ağciyərləri: Bu məşq Vibrasiya Plakasının Dayanmasını tamamlayır, çünki o, yalnız aşağı bədən əzələləriniz üzərində işləyir, həm də balansınızı və koordinasiyanızı yaxşılaşdırır, vibrasiya lövhəsi məşqinin ümumi effektivliyini artırır.
  • Vibrasiya Plitəsi Push-upları: Bu məşq yuxarı bədən gücü təlimini daxil etməklə, tam bədən məşqini təmin etməklə və əzələ liflərini stimullaşdırmaq və qan dövranını təşviq etməklə vibrasiya plitəsinin faydalarını artırmaqla Vibrasiya Plitəsinin Dayanmasını tamamlayır.

Əlaqəli açar sözlər üçün Titrəmə lövhəsi

  • Vibrasiyalı Bud Məşqi
  • Daimi Vibrasiya Plitəsi Məşqi
  • Budun Tonlaşdırıcı Vibrasiya Plitəsi Məşqi
  • Ayaq əzələləri üçün vibrasiya lövhəsi
  • Daimi Vibrasiya Plitəsi Bud Təlimi
  • Budlar üçün Titrəmə Plitəsi Məşqi
  • Bud Gücləndirən Vibrasiya Plitəsi Məşqi
  • Ayaqlar üçün Vibrasiya Plitəsi Dayanma Məşqi
  • Vibrasiyalı Bud Tonlayıcı Məşq
  • Vibrasiya Plitəsi Daimi Bud Məşqi.

Bu məşq üçün alətlər

Do Titrəmə lövhəsi in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play