Thumbnail for the video of exercise: Erresistentzia Band Pullapart

Erresistentzia Band Pullapart

Ariketa Profila

Gorputz AtalaBularrek
EkipamenduaErresistentzi banden ON/ OFF.
Musku Nagusiak
Bigarren Muskuak

Lortu ariketa-liburutegia zure poltsan!

Sarrera hurrengorako Erresistentzia Band Pullapart

Resistance Band Pullapart goiko bizkarra, sorbaldak eta besoak bideratzen eta indartzen dituen ariketa polifazetikoa da, postura hobea sustatzen du eta sorbalda lesio arriskua murrizten du. Fitness maila guztietako pertsonentzat egokia da, hasiberrientzat eta lesioetatik sendatzen ari direnentzat barne, eragin txikiko izaeragatik eta erresistentzia maila ezberdinekin moldagarritasunagatik. Jendeak ariketa hau egin nahiko luke, muskulu-indarra eta erresistentzia hobetzen dituelako, mugikortasuna eta malgutasuna ere hobetzen dituelako, edozein entrenamendu-errutinarako osagarri bikaina delako.

Burutzen: A Aldiz-aldizko Tutoria Erresistentzia Band Pullapart

  • Mantendu besoak zuzen eta poliki-poliki tira ezazu banda omoplatoak elkarrekin estutuz.
  • Ziurtatu tira tiratzen duzula zure bularra ukitu arte, besoak sorbaldekin berdinduta mantenduz.
  • Eutsi posizioari segundo batzuetan, sorbalda eta bizkarreko muskuluetan tentsioa sentituz.
  • Askatu banda poliki-poliki hasierako posiziora, kontrola mantenduz eta banda azkar itzultzen ez utziz.

Ariketa burutzeko Oharrak Erresistentzia Band Pullapart

  • Mugimendu kontrolatua: saihestu banda tiratzeko momentua erabiltzeko tentazioa. Horren ordez, zentratu mugimendu geldo eta kontrolatuetan. Horrek muskuluak eraginkorrago lotuko ditu eta lesio arriskua murriztuko du.
  • Doitu bandaren tentsioa: zenbat eta urrunago egon eskuak bandan, orduan eta errazagoa izango da ariketa. Aitzitik, eskuak zenbat eta hurbilago egon, orduan eta erronka handiagoa izango da ariketa. Hasi helduleku zabalago batekin eta mugitu eskuak pixkanaka hurbildu indarrak hobetzen diren heinean.
  • Mantendu ukondoak blokeatuta: ohiko akats bat ukondoak tolestu egiten dira ariketan zehar, eta horrek alferrikako tentsioa eragin dezake eta ariketaren eraginkortasuna mugatu dezake. Mantendu besoak zuzen

Erresistentzia Band Pullapart Galdetsi Ohiak

Hasi ahal dute Erresistentzia Band Pullapart?

Bai, hasiberriek Resistance Band Pullapart ariketa egin dezakete. Ariketa bikaina da postura hobetzeko eta goiko bizkarra, sorbaldak eta besoak sendotzeko. Hala ere, garrantzitsua da erresistentzia maila erosoa eskaintzen duen banda batekin hastea eta forma egokia erabiltzea lesioak saihesteko. Edozein ariketa berritan bezala, lagungarria izan daiteke mugimendua ikastea trebatutako profesional baten gidaritzapean.

Nola Aldatu ohiak dira Erresistentzia Band Pullapart?

  • Eserita dagoen Erresistentzia Band Pullapart: Eserita dagoen bitartean egiten da, erronboideetan arreta gehiago jarriz eta bizkarrean txikiagoan.
  • Beso bakarreko erresistentzia-banda Pullapart: aldakuntza hau beso batean egiten da, bizkarreko alde bakoitzean banan-banan zentratu ahal izateko.
  • Erresistentzia Band Pullapart Squat-ekin: Pulapart mugimenduari squat bat gehitzeak erronka areagotzen du eta gorputzaren beheko lana barneratzen du.
  • Angeluzko Erresistentzia Band Pullapart: Banda angelu batean tiratuz, bizkarreko eta sorbaldako muskulu desberdinak bidera ditzakezu.

Ze ariketa lagungarriak diren Erresistentzia Band Pullapart?

  • Face Pull ariketa erlazionatutako beste jarduera bat da, Resistance Band Pullapart-a osatzen duena, atzeko deltoideei eta bizkarreko goiko muskuluei zuzenduta, postura, sorbalden osasuna eta goiko gorputzaren oreka hobetzen laguntzen baitu.
  • Azkenik, Band Overhead Press Resistance Band Pullapart errutinarako osagarri bikaina izan daiteke, sorbalda eta bizkarreko goiko muskuluetan lan egiten baitu, eta, aldi berean, muina egonkortasuna lortzeko, gorputzaren indarra eta koordinazioa sustatzen ditu.

Erreferentzia-hitzak Erresistentzia Band Pullapart

  • Erresistentzia Band Sorbalda Ariketa
  • Pullapart Workout Erresistentzia Bandarekin
  • Sorbalda indartzea Erresistentzia Bandarekin
  • Erresistentzia Band Pullapart Errutina
  • Sorbaldak Entrenatzeko Erresistentzia Bandarekin
  • Sorbaldako muskuluetarako erresistentzia banda ariketak
  • Sorbalden tonifikazioa Erresistentzia Band Pullapart-ekin
  • Sorbalda Osasunerako Erresistentzia Banden Entrenamendua
  • Sorbalda Egonkortasunerako Pullapart ariketa
  • Sorbalda egokitzea Erresistentzia Band Pullapart-ekin

Ariketa honetarako tresnak

Do Erresistentzia Band Pullapart in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play